Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Pionowe czy poziome? Jaki układ frontów do...

Porady


Pionowe czy poziome? Jaki układ frontów do kuchni wybrać?

Na finalny wygląd pomieszczenia kuchennego wpływa wiele czynników. Istotne są kolory ścian, podłoga, rodzaj zabudowy oraz sprzęty AGD. Również przebieg linii na meblach ma ogromne znaczenie. Linie – poziome lub pionowe kształtują przestrzeń naszej kuchni. Dobierając odpowiednie fronty możemy polepszyć proporcje w pomieszczeniu, a także ukryć jego mankamenty. Dobrze dobrany 'fason' kuchni wpływa bezpośrednio na jej odbiór...

Na zdjęciu: Studio Mebli Wach

Złudzenie optyczne dla oka
W dużej mierze o wyglądzie naszej kuchni, a także możliwościach aranżacyjnych decyduje wielkość i kształt pomieszczenia. Małe i niskie kuchnie z pewnością urządzimy całkiem inaczej niż duże, przestronne i wysokie pomieszczenia. Powinniśmy kierować się nie tylko naszymi upodobaniami, ale również tym, jakie rozwiązania będą korzystniejsze dla posiadanego wnętrza.

 

Meble pionowo, czyli jak?
Jeżeli zdecydujemy się na zabudowę kuchenną w której będą dominowały linie pionowe to w ten sposób sprytnie optycznie wyciągniemy pomieszczenie w górę. Przyda się to zwłaszcza jeżeli posiadamy małą i ciasną kuchnię. Taki zabieg skutecznie optycznie 'podniesie' nasz sufit, przez co szafki mogą sięgać nawet do samej góry – bez wrażenia przytłaczającej kuchni. Linie pionowe nadają kuchni niezwykle eleganckiego stylu. Idealnie wpasowują się w nowoczesne kuchnie, gdzie stawia się przede wszystkim na prostotę oraz lekkość wystroju. Pionowe linie w kuchennych meblach można jeszcze bardziej podkreślić rezygnując z uchwytów.

 

Meble poziomo, czyli jak?
Poziomy podział mebli sprawia, że automatycznie stają się one optycznie szersze. Takie zabiegi dedykowane są przede wszystkim wąskim pomieszczeniom. Układ mebli o poziomym przedziale daje złudzenie optyczne i wydaje nam się, że kuchnia jest po prostu dłuższa. Jest to idealny sposób na poprawienie wyglądu naszej kuchni. Taka aranżacja to łatwa opcja na zabicie nudy w kuchennym pomieszczeniu. Wystarczy, że zastosujemy dwudzielną część szafek w układzie poziomym. W ten sposób znacząco zwiększymy przestrzeń przeznaczoną do przechowywania. Kuchnia w ten sposób zyska nowy, odświeżony wygląd – a wystarczy tylko zmienić fronty. Takie rozwiązanie cieszy się popularnością wśród nowoczesnych wnętrz. Często są tutaj montowane mechanizmy, które ułatwiają dostęp do szafek.

 

Jedna zabudowa, dwa rodzaje linii – jak to zrobić?
Bardzo wiele osób decyduje się na połączenie dwóch wariantów umeblowania. Ta nieoczywista układanka świetnie się sprawdza i daje bardzo dużo możliwości. Mamy nieograniczoną ilość kombinacji – wszystko zależy od naszego gustu oraz upodobań. To my decydujemy czy poszczególne elementy rozdzielamy na różne ściany, czy może korzystamy z klasycznej formy zabudowy. Bez względu na to, jakie rozwiązanie wybierzemy, powinniśmy mieć na uwadze 'dobro' pomieszczenia. Powinniśmy wybrać taką aranżację, która korzystnie wpłynie na proporcje naszej kuchni. Łączenie różnych frontów to dobry sposób na ukrycie mankamentów pomieszczenia.

Komentarze


5.00/5 1 1
5
Agnieszka

Ja mam meble zrobione poziomo, ale w zasadzie do tej pory nie wiedziałam, że ma to aż taki wpływ na wygląd kuchni. Tak otwierane szafki są z resztą bardzo praktycznie i wygodne :)

Zobacz również


Nowoczesne okapy kuchenne. Jakie warianty możliwe?


Kuchnia już dawno w rozumieniu konsumentów przestała być wyłącznie miejscem...

Jesteś glamour? Stwórz piękną kuchnię!


Kuchnia zazwyczaj odzwierciedla upodobania właścicieli. Jedni preferują...

Jak usunąć kamień z grzałki zmywarki?


W każdym domu używane są sprzęty AGD, których najważniejszym zadaniem jest...