Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady Sposoby na praktyczne przechowywanie w kuchni

Porady


Sposoby na praktyczne przechowywanie w kuchni

Przechowywanie w kuchni ma kluczowe znaczenie dla wygody codziennego jej użytkowania. Nikt nie lubi tracić czasu na szukanie, czy upychanie na siłę produktów i akcesoriów w szafkach kuchennych. Wyznacznikiem funkcjonalności w przechowywaniu jest tu kwestia intuicyjności, dzięki czemu wszystko zawsze będzie pod ręką. Jak to osiągnąć w swojej kuchni?

Na zdjęciu: Studio Mebli Vigo

Przechowywanie w kuchni


W każdej kuchni w miarę upływu czasu przybywa akcesoriów i przedmiotów, które potrzebujemy w niej pomieścić. Dlatego kluczowe jest takie zorganizowanie wnętrza szafek i szuflad, a także zagospodarowanie miejsca na blacie roboczym, aby sięganie po potrzebne rzeczy oraz odkładanie ich na miejsce przebiegało intuicyjnie i nie zabierało zbyt wiele czasu. Dobrym wsparciem są nowoczesne systemy kuchenne pozwalające na wygodne przechowywanie dużej liczby przedmiotów.

Sposoby na wygodne przechowywanie

 

Planowanie


Już na etapie planowania aranżacji kuchni warto zastanowić się, w których miejscach będziemy przechowywać poszczególne sprzęty i akcesoria, a także dokonać podziału na strefy. Dzięki temu możemy dobrać odpowiednie systemy organizacji do poszczególnych szafek czy szuflad.

 

Zapasy spożywcze


To właśnie zapasy spożywcze najtrudniej jest przechowywać w uporządkowany i wygodny sposób. Warto wszelkie zapasy umieszczać w jednej strefie przeznaczając na nie szafki lub szuflady w pobliżu lodówki. Ułatwi to szybsze wyciąganie potrzebnych produktów, a także rozpakowywanie zakupów. Doskonałym rozwiązaniem jest także stworzenie nowoczesnej spiżarni w formie szafki typu cargo.

 

Drobne AGD


Akcesoria AGD są trudne do przechowywania, gdyż posiadają różne rozmiary i nieregularne kształty. Dlatego warto je umieścić w głębszych szafkach z frontami. Urządzenia używane na co dzień zazwyczaj przechowujemy bezpośrednio na blacie, jednak jeśli Twoja kuchnia ma być minimalistyczna, możesz je z powodzeniem umieścić w przedniej części szafek. Natomiast te, które używasz rzadziej, powinny mieć swoje miejsce w dolnej szafce lub szufladzie.

 

Kosze na śmieci


Segregowanie odpadów jest już standardem. Ułatwienie segregacji stanowią modele sortowników na śmieci, dedykowane do szuflad lub tradycyjnych szafek. Niektóre selektory są wyposażone w dodatkowe półki i kieszonki przeznaczone na środki czystości, co pozwala na wygodniejsze zagospodarowanie szafki pod zlewem.

 

Garnki i patelnie


Garnki i patelnie zajmują sporo miejsca. Najlepszym sposobem na ich wygodne przechowywanie są głębokie szuflady, wyposażone w antypoślizgowe maty. Innym rozwiązaniem dedykowanym właśnie przechowywaniu garnków, są systemy koszy obrotowych montowane w szafkach narożnych.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Dlaczego zwykłe garnki nie działają na płytach...


Od pewnego czasu w polskich domach króluje płyta indukcyjna. Wcześniej wszyscy...

Fenomen płyt indukcyjnych, czyli bezpieczne grzanie na...


Kiedyś gotowanie na kuchence gazowej było jedyną możliwością, dziś ten rodzaj...

Czym jest raufaza i do czego służy?


Od tego, jak urządzisz swe domowe cztery kąty zależy Twój wizerunek, jako...