Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Sposoby na praktyczne przechowywanie w kuchni

Porady

Sposoby na praktyczne przechowywanie w kuchni

Ulubione0

Przechowywanie w kuchni ma kluczowe znaczenie dla wygody codziennego jej użytkowania. Nikt nie lubi tracić czasu na szukanie, czy upychanie na siłę produktów i akcesoriów w szafkach kuchennych. Wyznacznikiem funkcjonalności w przechowywaniu jest tu kwestia intuicyjności, dzięki czemu wszystko zawsze będzie pod ręką. Jak to osiągnąć w swojej kuchni?

Przechowywanie w kuchni
W każdej kuchni w miarę upływu czasu przybywa akcesoriów i przedmiotów, które potrzebujemy w niej pomieścić. Dlatego kluczowe jest takie zorganizowanie wnętrza szafek i szuflad, a także zagospodarowanie miejsca na blacie roboczym, aby sięganie po potrzebne rzeczy oraz odkładanie ich na miejsce przebiegało intuicyjnie i nie zabierało zbyt wiele czasu. Dobrym wsparciem są nowoczesne systemy kuchenne pozwalające na wygodne przechowywanie dużej liczby przedmiotów.

Sposoby na wygodne przechowywanie

Planowanie
Już na etapie planowania aranżacji kuchni warto zastanowić się, w których miejscach będziemy przechowywać poszczególne sprzęty i akcesoria, a także dokonać podziału na strefy. Dzięki temu możemy dobrać odpowiednie systemy organizacji do poszczególnych szafek czy szuflad.

Zapasy spożywcze
To właśnie zapasy spożywcze najtrudniej jest przechowywać w uporządkowany i wygodny sposób. Warto wszelkie zapasy umieszczać w jednej strefie przeznaczając na nie szafki lub szuflady w pobliżu lodówki. Ułatwi to szybsze wyciąganie potrzebnych produktów, a także rozpakowywanie zakupów. Doskonałym rozwiązaniem jest także stworzenie nowoczesnej spiżarni w formie szafki typu cargo.

Drobne AGD
Akcesoria AGD są trudne do przechowywania, gdyż posiadają różne rozmiary i nieregularne kształty. Dlatego warto je umieścić w głębszych szafkach z frontami. Urządzenia używane na co dzień zazwyczaj przechowujemy bezpośrednio na blacie, jednak jeśli Twoja kuchnia ma być minimalistyczna, możesz je z powodzeniem umieścić w przedniej części szafek. Natomiast te, które używasz rzadziej, powinny mieć swoje miejsce w dolnej szafce lub szufladzie.

Kosze na śmieci
Segregowanie odpadów jest już standardem. Ułatwienie segregacji stanowią modele sortowników na śmieci, dedykowane do szuflad lub tradycyjnych szafek. Niektóre selektory są wyposażone w dodatkowe półki i kieszonki przeznaczone na środki czystości, co pozwala na wygodniejsze zagospodarowanie szafki pod zlewem.

Garnki i patelnie
Garnki i patelnie zajmują sporo miejsca. Najlepszym sposobem na ich wygodne przechowywanie są głębokie szuflady, wyposażone w antypoślizgowe maty. Innym rozwiązaniem dedykowanym właśnie przechowywaniu garnków, są systemy koszy obrotowych montowane w szafkach narożnych.

Zobacz również

Co powinniśmy robić ze starym, zużytym sprzętem AGD?

Co powinniśmy robić ze starym, zużytym...

Kiedyś każdy sprzęt się zużyje... Urządzenia AGD to nie ubrania – nie zmieniamy ich zbyt...

Sposób na szuflady w kuchni

Sposób na szuflady w kuchni

Niezastąpiona szuflada lepsza niż szafka Specyficzna konstrukcja szuflad sprawia, że ich...
Komentarze
Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.
Twój komentarz
Ocena