Sprzęt AGD i Wyposażenie Do Kuchni - Porady Ekspertów | Max Kuchnie
Sprzęt AGD i Wyposażenie Do Kuchni - Porady Ekspertów | Max Kuchnie
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Sprzęt agd Najczęściej zadawane pytania przed zakupem...

Sprzęt agd


Najczęściej zadawane pytania przed zakupem tostera

Opiekacze to popularne urządzenia AGD, z których korzysta się przy przygotowywaniu standardowych, polskich śniadań a także przy robieniu przekąsek, przystawek czy kolacji. Tosty chętnie jedzone są z dodatkami, same w swej naturalnej postaci, przez dzieci i dorosłych. Tak duża uniwersalność tego sprzętu skłania do inwestycji w maszynę, która będzie nie tylko spełniała swe podstawowe funkcje, ale będzie odznaczała się dużą wydajnością oraz trwałością użytkowania. Zanim kupisz konkretny model tostera, znajdź odpowiedzi na poniższe pytania.

Dla kogo ten sprzęt?To, jaki konkretnie rodzaj opiekacza ostatecznie zakupimy do naszego domowego zacisza powinno być uzależnione przede wszystkim od naszych indywidualnych potrzeb. Otóż, co innego będzie polecane do kuchni singla, a co innego do czterech kuchennych kątów paroosobowej rodziny. W pierwszym przypadku bez zarzutów spiszą się modele klasyczne, a dokładniej tostery pionowe, w drugim natomiast znacznie lepszym wariantem będą nowocześniejsze odmiany opiekaczy, czyli przykładowo czteroszczelinowe bądź chociażby poziome, które pozwolą na przygotowywanie pieczywa szybciej, sprawniej i jednocześnie dla kilku osób.

 

Co chcesz uzyskać?

 

Kolejna kwestia to nasze oczekiwania względem tostera. Niektórzy nie wiedzą, że innowacyjne opiekacze nie ograniczają się w swej pracy wyłącznie do robienia tostów, jak wskazuje na to ich nazwa, ale są tak zbudowane, żeby opiekać kanapki z farszem, przyrządzać na rozmaite sposoby jajka czy różnorakie sandwiche. W związku z tym, wybór urządzenia opiekającego powinien być ściśle związany z tym, co zamierzamy w nim opiekać. Jeżeli tylko kromki tradycyjnego pieczywa tostowego, nie ma sensu tracić pieniądze na model z dodatkowymi bajerami. Wystarczy klasyczny rodzaj tostera, czyli toster pionowy, przy większym gronie do wyżywienia praktyczniejszy będzie poziomy. Jeżeli jednak chcemy eksperymentować z przepisami na wielorakie, pomysłowe kanapki lepszym wariantem będą tostery zamykane z klapą. Polecane są także tostery z jajowarem bądź wyposażone w specjalne nakładki służące do zapiekania całych bułek. Na rynku dostępne są również tostery z szufladkami na jajka sadzone. Ich ceny oczywiście będą jednak znacząco droższe.

 

Co z wydajnością?

 

Bez względu na to, jak często z tostera korzystamy i ilu mamy do wykarmienia domowników, zawsze kluczowym czynnikiem przesądzającym o nabyciu danego rodzaju urządzenia do pieczenia powinny być parametry techniczne konkretnego modelu. Budowa sprzętu ma niesamowite znaczenie, bowiem to od niej zależy jak długo maszyna nam posłuży. Musimy popatrzeć nie tylko na ilość szczelin wydzielonych na kromki, ale również na opcję regulacji mocy, która daje sposobność zwiększenia lub zmniejszenia w zależności od zapotrzebowania siły opiekania. Niektóre opiekacze mają w tym celu zamontowane specjalne pokrętła, inne z kolei przyciski. Istotne znaczenie ma też wskaźnik temperatury. Dzięki temu można widzieć na bieżąco i kontrolować temperaturę opiekania. Unikniemy wówczas przypadków spalenia czy nie dopieczenia pieczywa. Jeszcze jedna kwestia to wariant trybów programowania pieczenia bądź nawet rozmrażania, co jest często występujące w nowocześniejszych modelach. Jest to wygoda korzystania z tostera przekładająca się również na precyzję przyrządzania posiłków.

Komentarze


5.00/5 1 1
5
Marta_Z

O, dobrze, że znalazłam ten tekst, bo chcę jeszcze w tym miesiącu kupić toster. Bardzo lubię tosty z dżemem lub z kremem czekoladowym, dlatego urządzenie to na pewno przyda się w mojej kuchni ;). Myślę, głównie nad tosterem pionowym, bo opiekacz do kanapek już mam.

Zobacz również


Zasuwać czy zamykać?


Planując kuchenną zabudowę najczęściej oczami wyobraźni widzimy jej stylistykę,...

Bezpieczne pomaganie, czyli akcesoria kuchenne dla dzieci


Każdy maluch rwie się do pomocy w kuchni. Dzieci ciekawi to, co robimy w kuchni. Lubią...

Parowar, czyli jak gotować szybko i bez tłuszczu


W dzisiejszych czasach wszyscy ćwiczą i zdrowo się odżywiają. Moda na...