Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady Tania metamorfoza kuchni w 3 krokach

Porady


Tania metamorfoza kuchni w 3 krokach

Remonty kuchni zwykle kojarzą nam się z przerażającym zamieszaniem, utrudnieniem codziennego życia, ale także z wielkimi kosztami. Jednak aby nieco odnowić wygląd wnętrza i nadać mu nowego wyrazu wcale nie musimy wzywać ekipy remontowej i brać pożyczek. Sprawdź jak zrobić tanią metamorfozę kuchni w trzech krokach.

Na zdjęciu: Studio Mebli AEG

Metamorfoza kuchni


Kuchnia jest wnętrzem, które ma być nie tylko funkcjonalne i praktyczne, ale także cieszyć nas swoją estetyką. Spędzamy w niej przecież sporo czasu każdego dnia, a jak wskazują psycholodzy wygląd otoczenia, w którym przebywamy ma duży wpływ na nasze samopoczucie i nastawienie do życia. Dlatego gdy Twoja kuchnia wydaje się już niemodna lub po prostu się znudziła, wystarczy podjąć trzy starania, by ją odświeżyć nie wydając przy tym zbyt dużej kwoty pieniędzy.

 

Krok I

Zmień styl wnętrzarski

 

Styl przyjęty we wnętrzu w największej mierze determinuje jego charakter i wygląd. Dlatego dobierając daną stylistykę, warto się jej trzymać wybierając wszelkie elementy wnętrza, by było spójne i efektowne. Aby zmienić wygląd kuchni, wystarczy wprowadzić kilka zmian stylistycznych. Oznacza to, że można za pomocą zmiany kolorów ścian, tekstyliów, czy dodatków nadać aranżacji nowego wyrazu. Trzy najpopularniejsze obecnie style wnętrzarskie to:

  • nowoczesny,
  • klasyczny,
  • skandynawski.

 

Krok II

Wykreuj kompozycję kolorystyczną


Kolorystyka wnętrza ma nie tylko wpływ na nasze samopoczucie, ale także na charakter aranżacji. Aby odświeżyć wygląd kuchni wystarczy przemalować ściany i meble na nowy odcień. We wnętrzach kuchennych najlepiej sprawdzają się kolory neutralne lub ciepłe oraz pastele. Można przemalować zarówno płytki, parapety, jak i inne elementy wyposażenia, dzięki czemu będą wyglądać na nowe, ale także odświeżą charakter aranżacji. Istotne jest jednak aby kompozycja kolorystyczna była spójna, by wszystko do siebie pasowało wizualnie. Dlatego najlepszym sposobem jest dobranie kolorów w taki sposób, by były związane z wybranym stylem wnętrzarskim.

 

Krok III

Wymień dodatki


Dodatki i dekoracje mają wyjątkową moc zmieniania wyglądu całej aranżacji. Czasem nawet wystarczy tylko je wymienić, aby uzyskać nowy wygląd wnętrza. Pamiętaj jedynie, aby starannie dobrać cały zestaw, a nie dobierać pojedyncze przedmioty, bo dzięki temu najłatwiej będzie uzyskać efekt spójności. Modnym trendem w kuchniach jest obecnie nadawanie im domowego wyrazu za pomocą rodzinnych dekorów. Aby odmienić wygląd kuchni wystarczy wymienić zasłony i inne tekstylia, powiesić nowe obrazy lub fotografie w ciekawych ramkach, zmienić klosze lamp, czy dodać nowe kwiaty i ceramikę.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Kamień na kuchenną ścianę - niebanalna dekoracja w...


Szukasz sposobu na zaaranżowanie pomieszczenia kuchennego w niepospolity sposób?...

Jakie meble do kuchni?


Mówi się, że kuchnia jest sercem każdego domu. To tutaj każdy z członków rodziny...

Jaka lodówka do małej kuchni?


Z pewnością marzeniem każdej wzorowej pani domu jest posiadanie pięknej i przestronnej...

Ustawienia prywatności Polityka prywatności