Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Tania metamorfoza kuchni w 3 krokach

Porady

Tania metamorfoza kuchni w 3 krokach

Ulubione0

Remonty kuchni zwykle kojarzą nam się z przerażającym zamieszaniem, utrudnieniem codziennego życia, ale także z wielkimi kosztami. Jednak aby nieco odnowić wygląd wnętrza i nadać mu nowego wyrazu wcale nie musimy wzywać ekipy remontowej i brać pożyczek. Sprawdź jak zrobić tanią metamorfozę kuchni w trzech krokach.

Metamorfoza kuchni
Kuchnia jest wnętrzem, które ma być nie tylko funkcjonalne i praktyczne, ale także cieszyć nas swoją estetyką. Spędzamy w niej przecież sporo czasu każdego dnia, a jak wskazują psycholodzy wygląd otoczenia, w którym przebywamy ma duży wpływ na nasze samopoczucie i nastawienie do życia. Dlatego gdy Twoja kuchnia wydaje się już niemodna lub po prostu się znudziła, wystarczy podjąć trzy starania, by ją odświeżyć nie wydając przy tym zbyt dużej kwoty pieniędzy.

Krok I
Zmień styl wnętrzarski
Styl przyjęty we wnętrzu w największej mierze determinuje jego charakter i wygląd. Dlatego dobierając daną stylistykę, warto się jej trzymać wybierając wszelkie elementy wnętrza, by było spójne i efektowne. Aby zmienić wygląd kuchni, wystarczy wprowadzić kilka zmian stylistycznych. Oznacza to, że można za pomocą zmiany kolorów ścian, tekstyliów, czy dodatków nadać aranżacji nowego wyrazu. Trzy najpopularniejsze obecnie style wnętrzarskie to:
nowoczesny,
klasyczny,
skandynawski.

Krok II
Wykreuj kompozycję kolorystyczną
Kolorystyka wnętrza ma nie tylko wpływ na nasze samopoczucie, ale także na charakter aranżacji. Aby odświeżyć wygląd kuchni wystarczy przemalować ściany i meble na nowy odcień. We wnętrzach kuchennych najlepiej sprawdzają się kolory neutralne lub ciepłe oraz pastele. Można przemalować zarówno płytki, parapety, jak i inne elementy wyposażenia, dzięki czemu będą wyglądać na nowe, ale także odświeżą charakter aranżacji. Istotne jest jednak aby kompozycja kolorystyczna była spójna, by wszystko do siebie pasowało wizualnie. Dlatego najlepszym sposobem jest dobranie kolorów w taki sposób, by były związane z wybranym stylem wnętrzarskim.

Krok III
Wymień dodatki
Dodatki i dekoracje mają wyjątkową moc zmieniania wyglądu całej aranżacji. Czasem nawet wystarczy tylko je wymienić, aby uzyskać nowy wygląd wnętrza. Pamiętaj jedynie, aby starannie dobrać cały zestaw, a nie dobierać pojedyncze przedmioty, bo dzięki temu najłatwiej będzie uzyskać efekt spójności. Modnym trendem w kuchniach jest obecnie nadawanie im domowego wyrazu za pomocą rodzinnych dekorów. Aby odmienić wygląd kuchni wystarczy wymienić zasłony i inne tekstylia, powiesić nowe obrazy lub fotografie w ciekawych ramkach, zmienić klosze lamp, czy dodać nowe kwiaty i ceramikę.

Zobacz również

Jak zorganizować przestrzeń w lodówce?

Jak zorganizować przestrzeń w lodówce?

Pozbądź się tego, czego nie potrzebujesz Pierwszą czynnością powinno być dokładne...

Styl botaniczny, czyli miejska dżungla w kuchni

Styl botaniczny, czyli miejska dżungla w kuchni

Styl botaniczny znany także pod nazwą Urban Jungle silnie inspirowany jest naturą a w...
Komentarze
Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.
Twój komentarz
Ocena