Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady Co lepiej sprawdzi się na podłodze w kuchni?...

Porady


Co lepiej sprawdzi się na podłodze w kuchni? Płytki czy panele?

Podczas urządzania kuchni czeka nas mnóstwo ważnych i trudnych decyzji. Kolory ścian, meble, sprzęty AGD – wszystko powinno do siebie pasować i spełniać swoje zadanie. Nieodłącznym elementem kuchni oraz pozostałych pomieszczeń w domu jest podłoga. Ilość dostępnych materiałów wykończeniowych jest dość spora, jednak dzisiaj porównamy tylko dwie możliwości. Sprawdzimy, co lepiej nadaje się na podłogę w kuchni – płytki czy panele? Która podłoga będzie bardziej odporna na warunki panujące w kuchni? Która okaże się lepsza? Zapraszamy do czytania!

Na zdjęciu: Studio Mebli Kowalski

Podłoga to nie szafka – nie możemy jej zmienić 'od tak'. Zazwyczaj pierwszy wybór, kiedy wprowadzamy się do nowego mieszkania jest z nami przez długie lata, aż do generalnego remontu. Dlatego też wybranie dobrej, odpornej i bezpiecznej nawierzchni podłogowej jest bardzo ważne.

 

Jaka powinna być podłoga w kuchni?

 

Podłoga powinna spełniać zarówno wymagania wizualne, jak i funkcjonalne. Oczywistą sprawą jest, że musi być odporna na wilgoć, wysokie temperatury oraz uszkodzenia mechaniczne. Dodatkowo – szczególnie jeśli w domu są dzieci, powinna być też bezpieczna – czyli niezbyt śliska. Podłoga musi pasować do pozostałych elementów kuchennej aranżacji. Kolory ścian, meble, sprzęt AGD, dodatki – wszystko powinno współgrać z naszą podłogą.

 

Płytki na podłodze w kuchni – dlaczego warto?

 

Płytki towarzyszą polskim kuchniom od wielu lat. Do wyboru mamy płytki ceramiczne lub kamienne. Okazuje się, że płytki – jako materiał wykończeniowy podłogi, ma wiele zalet. Płytki są łatwe do utrzymania w czystości – wystarczy mop, płyn i gotowe. Płytki nie chłoną wody, są odporne na wilgoć. Taka podłoga nie jest wymagająca, gdyż nie trzeba jej lakierować czy konserwować. Dostępne są w wielu wzorach i kolorach, dlatego łatwo można je dopasować do każdego pomieszczenia. Wiele osób uważa, że płytki są nieprzyjemne ze względu na zimną powierzchnię materiału, jednak aby je 'ocieplić', wystarczy zamontować ogrzewanie podłogowe.

 

Panele na podłodze w kuchni – dlaczego warto?

 

Drewniane panele to zupełnie inna opcja wykończenia podłogi w naszej kuchni. Oczywiście trzeba tutaj wspomnieć o dość wysokiej cenie, która uwarunkowana jest naturalnym materiałem oraz wysoką jakością. Ułożenie paneli w porównaniu do płytek jest o wiele szybsze i łatwiejsze, dlatego pod względem 'aplikacji' wygrywają z płytkami. Jak jednak wypadają na innych płaszczyznach? W przypadku drewnianych paneli nie bez znaczenia jest gatunek drewna, z którego zostały wykonane. Zaleca się wybieranie takich, które wykonane zostały z gatunków egzotycznych. Systematyczne olejowanie lub lakierowanie takiej podłogi to podstawa. Panele 'pod nogami' są znacznie przyjemniejsze, niż płytki. Są odporne na uszkodzenia i dobrze sprawdzają się w pomieszczeniach kuchennych. Tańszą alternatywą paneli drewnianych mogą być panele laminowane.

 

https://www.maxkuchnie.pl/artykuly/plytki-skandynawskie-kafelki-i-kafle-do-kuchni-2779.html

https://www.maxkuchnie.pl/artykuly/plytki-rektyfikowane-czym-sie-wyrozniaja-3172.html

https://www.maxkuchnie.pl/artykuly/malowanie-plyty-meblowej-metamorfoza-mebli-krok-po-kroku-3021.html

https://www.maxkuchnie.pl/artykuly/jak-pomalowac-kuchnie-1604.html

https://www.maxkuchnie.pl/artykuly/ile-schnie-grunt-3219.html

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Tworzymy kącik jadalniany w kuchni


W kuchni oprócz przygotowywania posiłków dla rodziny i gości, często też...

Kuchnia w stylu amerykańskim


Ciepłe, elegancko przystrojone, klimatyczne – takie są wnętrza kuchenne w stylu...

Złoto i welwet w kuchni, czyli duet idealny


Gdy planujemy aranżację kuchni z pewnością w pierwszej kolejności koncentrujemy...