Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Wady i zalety jasnych oraz ciemnych kuchni

Porady


Wady i zalety jasnych oraz ciemnych kuchni

Planując aranżację swojej wymarzonej kuchni musimy podjąć co najmniej kilka ważnych decyzji związanych estetyką oraz funkcjonalnością. W pierwszej kolejności bierzemy pod uwagę styl wnętrzarski, układ mebli i ich design. Współcześnie można zaobserwować dwa przewodnie trendy w aranżacjach kuchni. Pierwszy to ponadczasowe białe kuchnie, a drugie to klimatyczne i utrzymane w ciemnych odcieniach. Jakie są wady i zalety obu rozwiązań?

Na zdjęciu: Studio Mebli Prestige

Nowoczesne kuchnie


Kuchnia jest wnętrzem, które nie tylko musi być funkcjonalne, ale także dopracowane pod względem estetycznym. Dzięki temu czas w niej spędzany będzie czystą przyjemnością. Nowoczesne kuchnie charakteryzują się nie tylko ergonomią i wyposażeniem mającym na celu ułatwienie wykonywania prac kuchennych, ale także dopracowanym designem. Zazwyczaj nowoczesne wnętrza urządzane są z myślą o minimalizmie, który ma dotyczyć zarówno wzornictwa, jak i ilości przedmiotów. Do niedawna królowały przede wszystkim białe kuchnie, które są ponadczasowe i bardzo uniwersalne. Natomiast obecnie możemy zauważyć trend także na czarne meble kuchenne. Która opcja pasuje do Ciebie najbardziej?

 

Zalety i wady jasnych kuchni


Białe kuchnie to trend wnętrzarski, który od lat zachwyca przede wszystkim czystością, spójnością oraz efektem przestronności. Największą zaletą białych kuchni jest właśnie optyczne powiększenie wnętrza, nawet jeżeli jego metraż jest stosunkowo niewielki. Aranżacja staje się rozświetlona i harmonijna, dzięki czemu koi zmysły i sprawia wrażenie większej czystości. Ponadto wybierając białą kuchnię zyskujemy pewność, że nie wyjdzie ona z mody i będzie uniwersalna przez lata.
Natomiast wadą białych kuchni może się okazać efekt sterylności, który niekoniecznie wiąże się z potrzebą przytulności i wykreowania kuchni jako wnętrza rodzinnego. Często przez to białe kuchnie określane są jako laboratoryjne.

 

Ciemne kuchnie – czy warto?


Ciemne kuchnie to kontrastowa alternatywa dla mody na biel. Czarne meble kuchenne dają nonszalanckie wrażenie wyrafinowania aranżacji, ale także budują wyjątkową przytulność. Wymagają jednak odpowiedniej oprawy oświetleniowej, która podkreśli ich walory i nada swoisty klimat tajemniczości. Z czarnymi meblami kuchennymi pięknie komponują się detale z drewna lub kamienia, a także ciepłe oświetlenie. Wadą takiego rozwiązania jest to, że wszelkie ślady użytkowania oraz zabrudzenia, a nawet odciski palców i kurz są bardzo wyraźnie widoczne na powierzchni mebli kuchennych. Ponadto, czarne kuchnie są rozwiązaniem dedykowanym metrażowo dużym kuchniom.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Sposób na jadalnię w kuchni


Kuchnia z jadalnią, bądź nawet z małym stolikiem to luksus. W takim miejscu można...

Baterie kuchenne – wybierz mądrze


W kuchni, pewne rzeczy są po prostu niezastąpione. Nie da rady bez nich funkcjonować,...

Remont w kuchni – tanio i elegancko


Twojemu kuchennemu wnętrzu przydałaby się metamorfoza? Chciałbyś przeprowadzić...