Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Wiecznie czysty piekarnik, czyli nowoczesne...

Porady

Wiecznie czysty piekarnik, czyli nowoczesne funkcje tego urządzenia

Ulubione1

Wraz z postępem nauki i techniki mamy dostęp do coraz to nowszych rozwiązań technologicznych. Nie da się ukryć, że bezpośrednio wpływa to na nasze życie – jest to duże ułatwienie. Ilość dostępnych aktualnie sprzętów AGD oraz ich niezliczone funkcje okazują się być prawdziwym 'wybawieniem' podczas codziennych obowiązków. Poszczególne urządzenia posiadają coraz to nowsze funkcje, które wpływają na ich atrakcyjność. Dziś nie musimy się o nic martwić – nowoczesne sprzęty posiadają funkcje automatycznego wyłączania i włączania, dzięki którym bez obaw możemy wyjść z mieszkania w czasie, gdy nasz obiad robi się sam. Producenci nieustannie starają się ulepszać swoje urządzenia tak, aby jak najbardziej ułatwić nam domowe obowiązki. Hitem okazał się piekarnik, który sam się czyści – nie, to nie jest żart! Poznajcie sekret pyrolizy i katalizy.

Sekret pyrolizy, czyli czysty piekarnik
Piekarnik, który sam się czyści jest prawdziwym urządzeniem, a nie tylko tanim hasłem reklamowym. Owe urządzenie posiada funkcję pyrolizy. Jest to proces, w którym piekarnik zostaje nagrzany do bardzo wysokiej temperatury – może osiągnąć nawet 500 stopni Celsjusza. W wyniku takiego nagrzania wszystkie pozostałości oraz resztki jedzenia w piekarniku zostają spalone, a zanieczyszczenia usunięte. Wszystkie zabrudzenia zamieniane są w popiół, który później jest bardzo prosty do usunięcia. Posiadając piekarnik z funkcją pyrolizy możesz zapomnieć o długotrwałym i męczącym szorowaniu piekarnika – tutaj wszystko robi się samo.

 

Alternatywa pyrolizy
Oczywiście piekarnik z pyrolizą to nie jedyna opcja dostępna na rynku. Producenci dali nam 'prawo wyboru' i stworzyli jeszcze jedną możliwość. Otóż, piekarniki tak jak już wcześniej wspominaliśmy mogą posiadać funkcję pyrolizy, czyli 'spalania' resztek oraz zabrudzeń w wyniku nagrzania piekarnika do bardzo wysokiej temperatury. W czasie czyszczenia drzwi piekarnika są zablokowane i można je otworzyć dopiero po skończeniu czyszczenia. Drugą możliwością jest piekarnik z funkcją katalizy. Kataliza jest to proces, który działa tak naprawdę cały czas. Wypala on systematycznie zabrudzenia, które gromadzą się w naszym piekarniku. Proces katalizy odbywa się w niższej temperaturze, niż pyroliza. Jeśli chcielibyśmy porównać obie funkcje czyszczenia piekarników to zdecydowanie wygrywa pyroliza. Sam program trwa około dwóch godzin, jest on jednak bardziej wydajny i skuteczny.

 

Warto wypróbować
Oczywiście innowacyjne rozwiązania kosztują – podobnie jest w tym przypadku. Piekarnik z funkcją pyrolizy lub katalizy jest nieco droży, niż tradycyjny piekarnik – jednak pomimo tego, warto zastanowić się nad tą inwestycją. Oprócz zwykłego piekarnika otrzymujemy funkcje, które – nie da się ukryć, ułatwiają nam życie. Tak naprawdę najgorsza 'robota robi się sama'.

Zobacz również

Stal nierdzewna w kuchni i jej największe zalety

Stal nierdzewna w kuchni i jej największe zalety

Łatwa do czyszczenia Stal nierdzewna jest materiałem, który doskonale sprawdzi się w kuchni....

Mniejsza czy większa? Jaką zmywarkę wybrać?

Mniejsza czy większa? Jaką zmywarkę wybrać?

Pojemność zmywarki zależy od jej szerokości Decydując się na zakup zmywarki do ważniejszych...
Komentarze (1)
1
Gość
Malwina
2018-01-03 08:21:36

Eh....przydałby mi się taki samoczyszczący się piekarnik.

Twój komentarz
Ocena