Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Poznaj podstawowe i zaawansowane funkcje...

Porady

Poznaj podstawowe i zaawansowane funkcje piekarników

Ulubione0

Na rynku znajduje się bardzo szeroki asortyment sprzętów gospodarstwa domowego. Poszczególne modele różnią się między sobą ceną oraz wyglądem. Wybierając się na zakupy, można naprawdę się przerazić – wybór jest naprawdę ogromny. Dlaczego jednak poszczególne modele piekarników tak się od siebie różnią? W czym tkwi sekret ich wysokiej ceny? Wszystko oczywiście zależy od wyposażenia urządzenia oraz ilości dodatkowych funkcji. Przed zakupem, warto zorientować się z możliwościami tego typu sprzętów – może okazać się, że nie wszystkie oferowane przez producentów będą nam potrzebne.

Piekarnik – czyli urządzenie nie do zastąpienia
Piekarnik należy do podstawowego wyposażenia kuchennego. To urządzenie umożliwia nam przygotowanie pysznych potraw oraz ciast. Ponadto, dzięki niemu możemy podgrzać wczorajszy obiad, czy – dzięki dodatkowym funkcjom urządzić 'domowego grilla'. Producenci dbają o nasz komfort i chcąc wyjść naprzeciw naszym oczekiwaniom tworzą urządzenia, które są wyposażone w całą masę dodatkowych funkcji. Oczywiście im większa funkcjonalność urządzenia, tym wyższa cena. Dlatego warto przed zakupem poszukać informacji o poszczególnych funkcjach.
Oczywiście, ilość dodatkowych funkcji naszego piekarnika powinna być uzależniona od częstotliwości korzystania z urządzenia. Jeśli pieczemy tylko okazyjnie, to szkoda wydawać pieniądze na 'wypasione' modele piekarników. Nawet najprostsze modele tych urządzeń powinny nam wystarczyć – szczególnie jeśli nie mamy szczególnych wymagań. Do podstawowych 'działań' możemy zaliczyć grzanie z góry, dołu, grill, termoobieg, grill i nawiew, szybkie nagrzewanie, intensywne pieczenie, rozmrażanie oraz grzanie mikrofalowe. Są to funkcje, które występują w niemalże każdym piekarniku.

 

Zaawansowane funkcje piekarników
Coraz więcej modeli posiada zaawansowaną technologię oraz liczne dodatkowe funkcje. Każdy dodatkowy 'bajer' znacznie ułatwia obsługę, a także podnosi funkcjonalność urządzenia. Poniżej opiszemy wam zaawansowane funkcje piekarników.

Termosnda umożliwia nam kontrolowanie temperatury wewnątrz potrawy. Jeśli osiągnie ona odpowiednią temperaturę, to piekarnik sam się wyłącza.

Często mówi się, że szkoda, że urządzenia same się nie czyszczą. Nie można tego powiedzieć o nowoczesnych piekarnikach. Wyposażone są one w funkcję czyszczenia pyrolitycznego i katalitycznego. Polega to na nagrzaniu piekarnika oraz spaleniu wszystkich zanieczyszczeń.

Przydatna może okazać się funkcja podtrzymania temperatur – jest to szczególnie ważne podczas przygotowywania potraw, które wymagają długiego pieczenia w niskiej temperaturze.

Nieoceniony może okazać się katalizator zapachów. Przechwytuje on cząstki zapachowe pochodzące z oparów. Dzięki temu w piekarniku nie okłada się tłusty kurz, a pieczonych potraw po prostu nie czuć.

Zaawansowaną funkcją jest również wytwornica pary. Pozwala ona nam na gotowanie potraw na parze w piekarniku oraz pieczenie z jej udziałem. Pomaga to zachować wszystkie wartości odżywcze potraw.

Oczywiście nowoczesne piekarniki posiadają również liczne programatory pracy piekarnika, które umożliwiają ustawienie czasu pracy piekarnika.

Zobacz również

Styl Versace w pomieszczeniu kuchennym. Jak stworzyć wnętrze pełne luksusu?

Styl Versace w pomieszczeniu kuchennym. Jak...

Wytworność po włosku Projektant wywodzący się ze słonecznej Italii zasłynął głównie...

Multicooker – gotuj na miarę nowoczesności

Multicooker – gotuj na miarę nowoczesności

Gotowanie w nowej postaci   Przecież wchodząc do zacisza kuchennego nikt nie czerpie...
Komentarze
Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.
Twój komentarz
Ocena