Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Zalety i wady grilla elektrycznego

Porady


Zalety i wady grilla elektrycznego

Ciężko wyobrazić sobie życie bez grillowania. Od pewnego czasu grillowanie stało się bardzo popularną metodą przygotowywania posiłków. Jest to również ciekawa forma spędzania czasu – z rodziną lub znajomymi. Grillować można na grillu klasycznym lub elektrycznym. Nie da się ukryć, że producenci wykorzystują modę na grillowanie – i produkują sprzęty, na których można przygotować pyszne grillowane przekąski. Grill elektryczny to alternatywa grilla tradycyjnego i zaczyna cieszyć się coraz większą popularnością. Dzięki niemu możemy przygotować grillowaną karkówkę nawet w zimie.

Na zdjęciu: Grill elektryczny Kernau

Grill elektryczny czyli smażona kiełbasa przez cały rok
Grill elektryczny daje mnóstwo możliwości. Nie trzeba wyjeżdżać za miasto i jechać do sklepu po węgiel i rozpałkę. Można go postawić na balkonie lub w kuchni – wszystko zależy od nas i naszego nastroju. Na rynku dostępnych jest mnóstwo modeli, które różnią się między sobą rozmiarem, kształtem czy wielkością. Można więc dopasować konkretny model do ilości domowników.

 

Zalety grilli elektrycznych
Największą zaletą grilla elektrycznego jest fakt, że grillowanie odbywa się bez ognia i dymu. Możemy korzystać z urządzenia przez cały rok. Koniec z narzekającymi sąsiadami – nie ma dymu, nie ma problemów.
Drugą zaletą grilla elektrycznego jest łatwość obsługi urządzenia. Wystarczy włączyć, ustawić temperaturę i gotowe! Potrawy przygotowywane na grillach elektrycznych są znacznie zdrowsze niż te, przygotowane w formie tradycyjnej, gdzie tłuszcz skapuje na węgiel. Grillowanie za pomocą urządzenia elektrycznego ma charakter beztłuszczowy, dlatego sprawdzi się również u osób, które dbają o linię.

Grill elektryczny to również równomierne smażenie. Potrawy z takiego sprzętu są bardzo soczyste i chrupiące, a co najważniejsze – nie przywierają. Czyszczenie urządzenia jest banalnie proste, a samo grillowanie czystą przyjemnością. Dostępne są modele energooszczędne, które pobierają mniejsze ilości energii elektrycznej.

 

Wady grilla elektrycznego
Jeżeli chodzi o wady urządzenia, to z pewnością jest to rodzaj jego zasilania. Chodzi o to, że chcąc korzystać z grilla elektrycznego w plenerze jesteśmy ograniczeni kablem. Grillowanie kojarzy się nam z tym charakterystycznym smakiem i zapachem – grill elektryczny nam tego nie da. Tutaj mamy zupełnie inną jakość grillowanych potraw. Nie posiadają one charakterystycznego smaku i aromatu.

 

Jak wybrać grill elektryczny?
Jeżeli poszukujemy sprzętu, który ma posłużyć nam przez lata, to nie warto kierować się tylko ceną. Warto wybrać model od znanego, renomowanego producenta. Należy zwrócić uwagę na jakość wykonania oraz wykorzystanego tworzywa. Wielkość urządzenia powinna być uzależniona od liczby domowników – tak, abyśmy mogli za jednym razem przygotować porcje jedzenia dla wszystkich.

 

Komentarze


5.00/5 1 1
5
Gosia

Faktycznie dla nie największym minusem elektrycznego grilla jest brak tego charakterystycznego aromatu i zapachu. Kabel nie ma dla mnie znaczenia, bo mieszkam w bloku więc tutaj i tak prawdziwego grilla zapalić nie mogę ;) Mimo wszystko uwielbiam na nim przyrządzać różne rzeczy i jest niezastąpiony w mojej kuchni.

Zobacz również


Lodówka już nie tylko chłodzi, poznaj nowoczesne funkcje...


Wybór lodówki w dzisiejszych czasach nie jest sprawą oczywistą. Ilość...

Meble na wymiar czy wolnostojące?


Trudno wyobrazić sobie kuchnię bez mebli. Są one nieodłącznym elementem tego...

Jak optycznie powiększyć małą kuchnię?


Mała kuchnia może stanowić nie lada wyzwanie podczas próby jej funkcjonalnego i...