Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady Kuchnia letnia z grillem – niezbędnik...

Porady


Kuchnia letnia z grillem – niezbędnik miłośników grillowania

Kuchnia ogrodowa to marzenie niejednego z nas. Prawdziwa grillo-wędzarnia połączona z kuchnią węglową i piecem umożliwiającym wypiek chleba, daje nam niekończące się możliwości, jeżeli chodzi o przyrządzanie potraw pod gołym niebem. Poznaj wady i zalety kuchni letnich z grillem i dowiedz się, jak zbudować kuchnię w ogrodzie.

Kuchnia letnia z grillem coraz częściej gości na naszych tarasach i w naszych ogrodach. Wszystko ze względu na jej funkcjonalność oraz przyjemność, jaką przynosi nam gotowanie na dworze. A jak zaplanować taką ogrodową kuchnię?

 

Miejsce na kuchnię letnią z grillem

 

Od tego, gdzie zaplanujemy budowę naszej kuchni, będzie zależeć nie tylko nasz późniejszy komfort jej użytkowania, ale także koszt całej inwestycji. Im dalej znajdować będzie się ona od domu, tym drożej zapłacimy za doprowadzenie do niej niezbędnych instalacji. Z drugiej strony musimy pamiętać o tym, by nie dopuścić do tego, by podczas gotowania na kuchni letniej dym dostawał się do naszego domu, ale też nie był uciążliwy dla naszych sąsiadów czy też nie utrudniał nam gotowania. Planując budowę kuchni ogrodowej, rozeznajmy się zatem wcześniej w dominujących kierunkach wiatrów. Nie zapominajmy też o tym, by zapewnić sobie odpowiednio dużo przestrzeni dla wygodnego gotowania. Poza samą kuchnią warto zaplanować miejsce na szafkę na naczynia, blat roboczy czy chociażby zlew. Możemy zdecydować się na prostą kuchnię z grillem albo dodatkowo wyposażyć ją na przykład w kuchnię fajerkową czy piec chlebowy. Kiedy na kuchni gotować chcemy w świetle dziennym, nie stawiajmy jej w zacienionym i ciemnym miejscu. Podłoże pod kuchnią natomiast musi być suche i stabilne.

 

Stawiamy kuchnię letnią z grillem

 

Budowa kuchni letniej wymaga od nas również przemyślenia kwestii wyboru materiału. Kształt samej kuchni zależy od naszych upodobań, jednak materiał, z którego powstanie nasza kuchnia musi być mrozoodporny. Kuchnię możemy zbudować z bloczków betonowych i silikatowych, cegły klinkierowej czy naturalnych kamieni. Kuchnie ogrodowe murowane mogą być wykonane z tzw. muru pruskiego, czyli ze starej cegły i drewna. Piec do kuchni letniej, a właściwie samą komorę pieczenia, w której palić będzie się ogień, należy zrobić z cegły sztampowej, odpornej na wysokie temperatury.

 

Przepisy kuchenne

 

Jaki grill wybrać do kuchni letniej?

 

W kuchni letniej w zależności od upodobań i posiadanych zasobów finansowych możemy zdecydować się na różne rodzaje grilla. Od prostego rusztu aż po rozbudowany, kilkupoziomowy grill gazowy czy elektryczny – wybór pod tym względem jest naprawdę szeroki. Najtańszą opcją będą grille węglowe. Jednak grillowanie na grillu gazowym będzie znacznie wygodniejsze i dużo łatwiejsze. W tego rodzaju sprzęt trzeba natomiast zainwestować nieco więcej. Na szczęście kuchnia letnia z grillem to konstrukcja, której nie musimy stawiać od razu w całości.

Dobrze zaplanowana będzie mogła rozrastać się z czasem.

 

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


AGD na wysokości


Nowoczesne, funkcjonalne ale przede wszystkim wygodne. Współczesne kuchenne sprzęty AGD...

Funkcjonalność zamknięta w prostej formie.


Ceramika jest stosowanym od wieków naturalnym materiałem, który doskonale...

Głośna lodówka – co zrobić, kiedy lodówka nie daje...


Głośno działająca lodówka może być naprawdę uciążliwa. Kiedy wracamy do...

Ustawienia prywatności Polityka prywatności