Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady 3 największe błędy w aranżacji kuchni

Porady


3 największe błędy w aranżacji kuchni

Planując aranżację swojej wymarzonej kuchni, należy pamiętać o przestrzeganiu zasad urządzania kuchni, dzięki którym stanie się ona nie tylko estetycznie dopracowana, ale przede wszystkim funkcjonalna i ergonomiczna. Bowiem tylko w takiej kuchni wykonywanie codziennych obowiązków będzie przebiegało sprawnie i przyjemnie. Jakie są najczęstsze błędy w projektowaniu wnętrz i jak uniknąć pomyłek w urządzaniu kuchni? Sprawdź, które z nich zdarzają się najczęściej.

Na zdjęciu: Studio Mebli Meblomar

Idealne aranżacje kuchni a zasady jej urządzania

 

Perfekcyjnie zaprojektowana kuchnia to taka, w której wszystko znajduje się pod ręką, a meble i sprzęty AGD są tak dobrane i rozmieszczone, że wykonywanie prac kuchennych przebiega możliwie jak najsprawniej i w komfortowych warunkach. Aby osiągnąć taki efekt, wystarczy znać i wprowadzić w życie najważniejsze zasady urządzania kuchni. Podstawową uzyskania funkcjonalności w kuchni jest dobranie wszystkich jej elementów w taki sposób, by były dopasowane do warunków konkretnego wnętrza. W tym celu najlepszym sposobem jest spotkanie z projektantem wnętrz i zamówienie kuchni na wymiar. Konsultując się z profesjonalistą, możemy korzystać z doświadczenia i praktycznych porad, których nie otrzymamy nigdzie indziej.

 

Sieć studiów mebli kuchennych

 

Podstawowe błędy w aranżacji kuchni


Zbyt ciasno rozmieszczone sprzęty kuchenne

Przy urządzaniu kuchni trzeba przestrzegać funkcjonalnych i bezpiecznych odległości między poszczególnymi urządzeniami. Zazwyczaj, szczególnie w małych kuchniach, zlewozmywak jest za blisko kuchenki, przez co gotowanie i zmywanie jest bardzo niewygodne. Między tymi urządzeniami powinien znajdować się fragment blatu kuchennego o minimalnej odległości wynoszącej 30 cm. Dlatego, planując rozmieszczenie sprzętów AGD, warto kierować się zasadą trójkąta roboczego oraz podziału na strefy kuchenne, by popełniane błędy podczas projektowania zabudowy kuchennej nie dotyczyły naszej kuchni. Właściwe zagospodarowanie kuchni przez meble i szafki kuchenne oraz AGD przyniesie nam prawdziwy komfort pracy.

 

Lodówka w złym miejscu

Projekty kuchni ze źle umiejscowioną lodówką nie należą do rzadkości. Miejsce ustawienia lodówki jest bardzo ważne, więc nie może być przypadkowe. Powinno się wygodnie do niej sięgać w trakcie przygotowywania posiłków. Biorąc pod uwagę kolejność wykonywania prac związanych z przygotowywaniem posiłków, lodówkę należy usytuować na początku linii blatu roboczego i ciągu szafek. Lodówka ma być na początku ciągu roboczego i obok spiżarni, co ułatwi rozpakowywanie zakupów, a także wyjmowanie potrzebnych do gotowania potraw składników, nie powinna jednak być ustawiona bezpośrednio w rogu kuchni.

 

Nieodpowiednie oświetlenie

Oświetlenie w kuchni jest niezwykle ważne, a niestety często jest traktowane z lekceważeniem. Tymczasem to właśnie w dobrze dobranym oświetleniu kuchennym tkwi potencjał jej funkcjonalności, komfortu, jak i estetyki. Wygodna kuchnia to jasna kuchnia. Oświetlenie ma umożliwiać nam swobodną pracę nawet po zmroku. Szczególnie wymagająca pod tym względem jest tzw. ślepa kuchnia, czyli kuchnia bez okna. Często właśnie tak urządzona jest kuchnia otwarta w mieszkaniach w bloku. Dlatego powinno znaleźć się w niej nie tylko oświetlenie centralne, ale także dodatkowe, które odpowiednio doświetli blat czy płytę grzewczą. Z drugiej strony światło rażące w oczy lub zlokalizowane za plecami, które spowoduje pojawienie się cieni na blacie, to równie częste błędy, które popełniamy, kiedy urządzamy kuchnię.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Jak wizualnie powiększyć małą kuchnię?


Małe kuchnie posiadają swoje zalety, ale mają też pewne wady. Jedną z niedogodności...

Idealne lampy do kuchni – pomożemy ci je wybrać!


Na efektowną kuchnię składa się wiele elementów. Jest to ładna zabudowa,...

Kształt płytek w kuchni – sposoby na niebanalne...


Płytki w kuchni to wygoda i funkcjonalność, dlatego też – pomimo zmieniających...