Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / 3 największe błędy w aranżacji kuchni

Porady

3 największe błędy w aranżacji kuchni

Ulubione0

Planując aranżację swojej wymarzonej kuchni należy pamiętać o przestrzeganiu zasad, dzięki którym stanie się ona nie tylko estetycznie dopracowana, ale przede wszystkim funkcjonalna i ergonomiczna. Bowiem tylko w takiej kuchni wykonywanie codziennych obowiązków będzie przebiegało sprawnie i przyjemnie. Jak uniknąć błędów w urządzaniu kuchni? Sprawdź, które z nich zdarzają się najczęściej.

Idealna aranżacja kuchni a zasady jej urządzania
Perfekcyjnie urządzona kuchnia to taka, w której wszystko znajduje się pod ręką, a meble i sprzęty AGD są tak dobrane i rozmieszczone, że wykonywanie prac kuchennych przebiega możliwie jak najsprawniej i w komfortowych warunkach. Aby osiągnąć taki efekt wystarczy znać i wprowadzić w życie najważniejsze zasady urządzania kuchni. Podstawową uzyskania funkcjonalności w kuchni jest dobranie wszystkich jej elementów w taki sposób, by były dopasowane do warunków konkretnego wnętrza. W tym celu najlepszym sposobem jest spotkanie z projektantem wnętrz i zamówienie kuchni na wymiar.

Najczęstsze błędy w aranżacji kuchni
Zbyt ciasno rozmieszczone sprzęty kuchenne
Podczas urządzania kuchni trzeba przestrzegać funkcjonalnych i bezpiecznych odległości między poszczególnymi urządzeniami. Zazwyczaj szczególnie w małych kuchniach zlewozmywak jest za blisko kuchenki, przez co gotowanie i zmywanie są bardzo niewygodne. Między tymi urządzeniami powinien znajdować się fragment blatu kuchennego o minimalnej odległości wynoszącej 30 cm. Dlatego planując rozmieszczenie sprzętów AGD warto kierować się zasadą trójkąta roboczego oraz podziału na strefy kuchenne dobranych do konkretnych układów zabudowy meblowej.

Lodówka w złym miejscu
Miejsce ustawienia lodówki jest bardzo ważne, więc nie może być przypadkowe. Powinno się wygodnie do niej sięgać w trakcie przygotowywania posiłków. Biorąc pod uwagę kolejność wykonywania prac związanych z przygotowywaniem posiłków, lodówkę należy usytuować na początku linii blatu roboczego i ciągu szafek. Lodówka ma być na początku ciągu roboczego i obok spiżarni, co ułatwi rozpakowywanie zakupów, a także wyjmowanie potrzebnych do gotowania potraw składników.

Nieodpowiednie oświetlenie
Oświetlenie w kuchni jest niezwykle ważne a niestety często jest traktowane z lekceważeniem. Tymczasem to właśnie w dobrze dobranym oświetleniu kuchennym tkwi potencjał jej funkcjonalności, komfortu, jak i estetyki. Oświetlenie ma umożliwiać nam swobodną pracę nawet wtedy, gdy za oknem jest już ciemno. Światło rażące w oczy lub zlokalizowane za plecami, które spowoduje pojawienie się cieni na blacie, to najczęstsze błędy.

Zobacz również

Zmywarka – czy bez tego urządzenia rzeczywiście nie da się obejść?

Zmywarka – czy bez tego urządzenia...

Producenci mają wiele do zaoferowania Producenci chcąc wyjść naszym oczekiwaniom, dlatego dają...

Wyspa w kuchni – marzenie z amerykańskich filmów

Wyspa w kuchni – marzenie z amerykańskich...

Wyspa – jest się czym zachwycać? Zastanawialiście się kiedyś, dlaczego trend związany z...
Komentarze
Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.
Twój komentarz
Ocena