Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Jak pozbyć się nieprzyjemnych zapachów z...

Porady

Jak pozbyć się nieprzyjemnych zapachów z lodówki?

Ulubione0

Lodówka to niezbędne urządzenie do przechowywania żywności, którego nie może zabraknąć w żadnym domu. Nie ma jednak nic gorszego niż bycie zaatakowanym przez nieprzyjemny zapach wydobywający się z jej wnętrza. Najczęściej pochodzi on od zepsutej żywności, która była zbyt długo przetrzymywana w lodówce albo od pleśni, która rozwinęła się wewnątrz urządzenia. Na szczęście istnieją sposoby na pozbycie się nieprzyjemnej woni z lodówki. Wystarczy poświęci trochę czasu i skorzystać z naszych wskazówek.

Usuń źródło zapachu

Jeśli otwierając lodówkę poczujemy nieprzyjemny zapach, w pierwszej kolejności powinniśmy znaleźć źródło tego zapachu i jak najszybciej je usunąć. Prawdopodobnie żywność została przechowana w lodówce długo po wygaśnięciu terminu przydatności do spożycia i zaczęła się psuć. Aby w przyszłości nie dochodziło do podobnych sytuacji, powinniśmy regularnie sprawdzać świeżość przechowywanej żywności.

Dokładnie umyj półki

Po zlokalizowaniu i usunięciu źródła nieprzyjemnego zapachu, następnym krokiem będzie dokładne wyczyszczenie lodówki. Należy więc wyjąć wszystkie produkty z lodówki i wyczyścić półki mokrą ściereczką z dodatkiem detergentu – najlepiej płynu do mycia naczyń lub innego płynu na bazie mydła. Jeśli półki są wysuwane a balkoniki rozkładane, nasza praca będzie znaczenie łatwiejsza. Nie zapominajmy również o zagłębieniach i zakamarkach, ponieważ tam gromadzi się najwięcej resztek jedzenia i zanieczyszczeń.

Wywietrz lodówkę

Jeśli dalej w Twojej lodówce utrzymują się nieprzyjemne zapachy, konieczne będzie podjęcie dodatkowych kroków. Możesz spróbować wywietrzyć lodówkę, jednak w tym celu konieczne będzie wyjęcie wszystkich produktów i odłączenie urządzenia z prądu, przynajmniej na 24 godziny. Jeśli nie mamy „zapasowej" lodówki, będzie to dość problematyczne.

Wykorzystaj domowe sposoby

W pozbyciu się nieprzyjemnych zapachów może Ci pomóc kawa, ponieważ skutecznie neutralizuje zapachy. Wystarczy rozsypać mieloną kawę na półmisku i wstawić ją do lodówki. Równie dobrym pochłaniaczem zapachów jest soda oczyszczona, która znana jest ze swoich właściwości absorbujących. Możesz również spróbować wykorzystać cytrynę albo jabłko – wystarczy włożyć przekrojone owoce do lodówki na kilka dni.

Kup pochłaniacz zapachów

Jeśli nawet domowe sposoby nie pomogły Ci pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z lodówki, konieczny może okazać się zakup specjalnego preparatu pochłaniającego zapachy. Takie produkty posiadają aktywny węgiel, który skutecznie pochłania zapachy z komory chłodzącej. Zazwyczaj działa on do trzech miesięcy, później należy wymienić wkład.

Zobacz również

Jakie są zalety i wady frontów z połyskiem?

Jakie są zalety i wady frontów z połyskiem?

W jakiej kuchni sprawdzą się lakierowane fronty? Coraz większym zainteresowaniem cieszą się...

BEKO partnerem Klubu FC Barcelona

BEKO partnerem Klubu FC Barcelona

Jednocześnie Beko zaprezentowało swoje nowe logo, które pojawi się na rękawach koszulek...
Komentarze
Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.
Twój komentarz
Ocena