Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Jak pozbyć się nieprzyjemnych zapachów z...

Porady

Jak pozbyć się nieprzyjemnych zapachów z lodówki?

Ulubione0

Lodówka to niezbędne urządzenie do przechowywania żywności, którego nie może zabraknąć w żadnym domu. Nie ma jednak nic gorszego niż bycie zaatakowanym przez nieprzyjemny zapach wydobywający się z jej wnętrza. Najczęściej pochodzi on od zepsutej żywności, która była zbyt długo przetrzymywana w lodówce albo od pleśni, która rozwinęła się wewnątrz urządzenia. Na szczęście istnieją sposoby na pozbycie się nieprzyjemnej woni z lodówki. Wystarczy poświęci trochę czasu i skorzystać z naszych wskazówek.

Usuń źródło zapachu

Jeśli otwierając lodówkę poczujemy nieprzyjemny zapach, w pierwszej kolejności powinniśmy znaleźć źródło tego zapachu i jak najszybciej je usunąć. Prawdopodobnie żywność została przechowana w lodówce długo po wygaśnięciu terminu przydatności do spożycia i zaczęła się psuć. Aby w przyszłości nie dochodziło do podobnych sytuacji, powinniśmy regularnie sprawdzać świeżość przechowywanej żywności.

Dokładnie umyj półki

Po zlokalizowaniu i usunięciu źródła nieprzyjemnego zapachu, następnym krokiem będzie dokładne wyczyszczenie lodówki. Należy więc wyjąć wszystkie produkty z lodówki i wyczyścić półki mokrą ściereczką z dodatkiem detergentu – najlepiej płynu do mycia naczyń lub innego płynu na bazie mydła. Jeśli półki są wysuwane a balkoniki rozkładane, nasza praca będzie znaczenie łatwiejsza. Nie zapominajmy również o zagłębieniach i zakamarkach, ponieważ tam gromadzi się najwięcej resztek jedzenia i zanieczyszczeń.

Wywietrz lodówkę

Jeśli dalej w Twojej lodówce utrzymują się nieprzyjemne zapachy, konieczne będzie podjęcie dodatkowych kroków. Możesz spróbować wywietrzyć lodówkę, jednak w tym celu konieczne będzie wyjęcie wszystkich produktów i odłączenie urządzenia z prądu, przynajmniej na 24 godziny. Jeśli nie mamy „zapasowej" lodówki, będzie to dość problematyczne.

Wykorzystaj domowe sposoby

W pozbyciu się nieprzyjemnych zapachów może Ci pomóc kawa, ponieważ skutecznie neutralizuje zapachy. Wystarczy rozsypać mieloną kawę na półmisku i wstawić ją do lodówki. Równie dobrym pochłaniaczem zapachów jest soda oczyszczona, która znana jest ze swoich właściwości absorbujących. Możesz również spróbować wykorzystać cytrynę albo jabłko – wystarczy włożyć przekrojone owoce do lodówki na kilka dni.

Kup pochłaniacz zapachów

Jeśli nawet domowe sposoby nie pomogły Ci pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z lodówki, konieczny może okazać się zakup specjalnego preparatu pochłaniającego zapachy. Takie produkty posiadają aktywny węgiel, który skutecznie pochłania zapachy z komory chłodzącej. Zazwyczaj działa on do trzech miesięcy, później należy wymienić wkład.

Zobacz również

3 sposoby na aranżację okna w kuchni

3 sposoby na aranżację okna w kuchni

Okno musi pasować do wnętrza Aranżacja okna w kuchni może całkowicie zmienić panujący w...

Jak urządzić kuchnię przyjazną dzieciom – czyli jak uchronić malucha

Jak urządzić kuchnię przyjazną dzieciom –...

Co warto zabezpieczyć przed dziećmi? Kuchnia to tak naprawdę raj dla najmłodszych. Dlaczego? To...
Komentarze
Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.
Twój komentarz
Ocena