Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Jak pozbyć się nieprzyjemnych zapachów z...

Porady


Jak pozbyć się nieprzyjemnych zapachów z lodówki?

Lodówka to niezbędne urządzenie do przechowywania żywności, którego nie może zabraknąć w żadnym domu. Nie ma jednak nic gorszego niż bycie zaatakowanym przez nieprzyjemny zapach wydobywający się z jej wnętrza. Najczęściej pochodzi on od zepsutej żywności, która była zbyt długo przetrzymywana w lodówce albo od pleśni, która rozwinęła się wewnątrz urządzenia. Na szczęście istnieją sposoby na pozbycie się nieprzyjemnej woni z lodówki. Wystarczy poświęci trochę czasu i skorzystać z naszych wskazówek.

Na zdjęciu: Studio Mebli Janpol

Usuń źródło zapachu

 

Jeśli otwierając lodówkę poczujemy nieprzyjemny zapach, w pierwszej kolejności powinniśmy znaleźć źródło tego zapachu i jak najszybciej je usunąć. Prawdopodobnie żywność została przechowana w lodówce długo po wygaśnięciu terminu przydatności do spożycia i zaczęła się psuć. Aby w przyszłości nie dochodziło do podobnych sytuacji, powinniśmy regularnie sprawdzać świeżość przechowywanej żywności.

 

Dokładnie umyj półki

 

Po zlokalizowaniu i usunięciu źródła nieprzyjemnego zapachu, następnym krokiem będzie dokładne wyczyszczenie lodówki. Należy więc wyjąć wszystkie produkty z lodówki i wyczyścić półki mokrą ściereczką z dodatkiem detergentu – najlepiej płynu do mycia naczyń lub innego płynu na bazie mydła. Jeśli półki są wysuwane a balkoniki rozkładane, nasza praca będzie znaczenie łatwiejsza. Nie zapominajmy również o zagłębieniach i zakamarkach, ponieważ tam gromadzi się najwięcej resztek jedzenia i zanieczyszczeń.

 

Wywietrz lodówkę

 

Jeśli dalej w Twojej lodówce utrzymują się nieprzyjemne zapachy, konieczne będzie podjęcie dodatkowych kroków. Możesz spróbować wywietrzyć lodówkę, jednak w tym celu konieczne będzie wyjęcie wszystkich produktów i odłączenie urządzenia z prądu, przynajmniej na 24 godziny. Jeśli nie mamy „zapasowej" lodówki, będzie to dość problematyczne.

 

Wykorzystaj domowe sposoby

 

W pozbyciu się nieprzyjemnych zapachów może Ci pomóc kawa, ponieważ skutecznie neutralizuje zapachy. Wystarczy rozsypać mieloną kawę na półmisku i wstawić ją do lodówki. Równie dobrym pochłaniaczem zapachów jest soda oczyszczona, która znana jest ze swoich właściwości absorbujących. Możesz również spróbować wykorzystać cytrynę albo jabłko – wystarczy włożyć przekrojone owoce do lodówki na kilka dni.

 

Kup pochłaniacz zapachów

 

Jeśli nawet domowe sposoby nie pomogły Ci pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z lodówki, konieczny może okazać się zakup specjalnego preparatu pochłaniającego zapachy. Takie produkty posiadają aktywny węgiel, który skutecznie pochłania zapachy z komory chłodzącej. Zazwyczaj działa on do trzech miesięcy, później należy wymienić wkład.

 

Zobacz także:

https://www.maxkuchnie.pl/artykuly/nieprzyjemny-zapach-z-lodowki-jak-sie-go-pozbyc-2759.html

https://www.maxkuchnie.pl/artykuly/komory-swiezosci-i-optymalnej-wilgotnosci-w-nowoczesnych-lodowkach-2803.html

https://www.maxkuchnie.pl/artykuly/plesn-w-lodowce-jak-sie-jej-pozbyc-2958.html

https://www.maxkuchnie.pl/artykuly/odkazanie-lodowki-sposoby-na-higieniczna-kuchnie-3012.html

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Wystrój kuchni na Boże Narodzenie


Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas w roku, który nacechowany jest...

Ściana z cegły w kuchni – czy to jest dobry pomysł?


Coraz więcej osób, chcąc urozmaicić jakoś swoją kuchnię, decyduję się na...

Podłoga w kuchni – jaką wybrać?


Na to, jak w efekcie finalnym będzie prezentować się nasza kuchnia składa się wiele...