Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady 4 kroki do zmywarki idealnej – mycie ręczne...

Porady


4 kroki do zmywarki idealnej – mycie ręczne odchodzi w zapomnienie?

Kiedyś kobiety musiały walczyć ze stertą naczyń po obiedzie – dziś, mamy od tego zmywarkę! Dzięki rozwijającej się technice świat cały czas idzie do przodu i powstają urządzenia, które ułatwiają nam życie. Przykładem tego typu sprzętu jest zmywarka. Dzięki niej możemy po spożytym posiłku odpocząć i spędzić czas z rodziną, podczas gdy ona umyje brudne naczynia. Wystarczy ją tylko załadować, wybrać program i gotowe! Szeroki asortyment zmywarek wcale nie ułatwia nam podjęcia decyzji związanej z wyborem danego modelu. Możliwości jest tak dużo, że na samą myśl o wybraniu jednej, jedynej zmywarki w ciągu godziny graniczy z cudem! Dziś przygotowaliśmy dla was taki mini poradnik dzięki któremu kupno zmywarki będzie czystą przyjemnością. Podpowiemy na co zwrócić uwagę, aby sprzęt służył nam przez długie lata!

1 – najważniejsze to określić swoje potrzeby
Tutaj musimy odpowiedzieć sobie na proste pytanie – jak często gotujemy i dla jakiej liczby osób to robimy. Pozwoli nam to nakreślić wielkość urządzenia, które będzie idealne dla naszych przyzwyczajeń i wymagań. Bez sensu kupować małe urządzenie, jeżeli nasza rodzina jest duża. Podobnie w przypadku singli – takim osobom wystarczy zmywarka kompaktowa. Najważniejsze to określić swoje wymagania i potrzeby – będzie nam łatwiej znaleźć urządzenie które się do nas dopasuje.

 

2 – w zabudowie lub wolnostojąca – idealna zmywarka do twojej kuchni
Jeśli już wiemy, jak duża powinna być nasza zmywarka to drugą kwestią, którą powinniśmy się zająć jest jej rodzaj. Na rynku dostępne są zmywarki wolnostojące lub zmywarki pod zabudowę. Zmywarka pod zabudowę nie odznacza się od mebli – jest ona obudowana i wyglądem przypomina zwykłą szafkę. Musimy jednak pamiętać, że w razie awarii w przypadku zmywarki pod zabudowę konieczna będzie pomoc specjalisty.

 

3 – większa czy mniejsza – oto jest pytanie
Szerokości zmywarek są różne, jednak najbardziej popularne modele to 45 lub 60 centymetrów. Większa wersja to również większe zużycie prądu i wody, jednak zmieści więcej – nie trzeba włączać jej dwa razy. Powinniśmy wziąć pod uwagę liczbę domowników, ilość naczyń oraz miejsce w kuchni.

 

4 – wybierz zmywarkę energooszczędną – to się opłaca!
Rzeczą oczywistą jest, że zmywanie w zmywarce jest tańsze niż ręczne mycie naczyń, jednak poszczególne modele różnią się między sobą zużyciem wody oraz energii. Często modele, które kuszą nas ceną w rzeczywistości okażą się o wiele droższe niż inne urządzenia, dlatego warto zwrócić uwagę na klasę energetyczną. Każdy model posiada etykietę, na której klasa energetyczna oznaczona jest literką alfabetu. Najlepiej wybierać modele oznaczone literą A – każda kolejna litera oznaczać będzie niższą klasę energetyczną i będzie wiązać się z większymi rachunkami.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Jak sterylizować kuchnię w dobie koronawirusa?


Zachowanie czystości w naszych kuchniach jest szczególnie ważne nie tylko wtedy,...

Przydatne w kuchni sprzęty AGD


Dobrze dobrany sprzęt AGD znacznie usprawnia wykonywanie kuchennych prac, czyli tak...

Misja kupujemy lodówkę – na co warto zwrócić uwagę?


Kuchnia niewątpliwie jest sercem domu, a sercem kuchni zdecydowanie jest......

Ustawienia prywatności Polityka prywatności