Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady Czarne akcenty w nowoczesnej kuchni

Porady


Czarne akcenty w nowoczesnej kuchni

Nowoczesne kuchnie łączą w kompatybilną całość funkcjonalne rozwiązania oraz dopracowany design, który przyciąga uwagę niebanalnymi formami. Współcześnie możemy zauważyć dwie tendencje w zakresie urządzania nowoczesnych kuchni. Pierwszą wciąż są białe kuchnie, które cechuje minimalizm i nieco surowsza forma wzornicza. Natomiast drugą są ciemne aranżacje, które zyskują na popularności ze względu na klimatyczną atmosferę i niestandardowe rozwiązania wzornicze.

Na zdjęciu: Studio Mebli Darex

Ciemne kuchnie – nowy trend


W opozycji do białych aranżacji kuchennych pojawiła się moda na ciemne wnętrza, w których dominują głęboka czerń, grafity, szarości i granat. Wbrew pozorom kuchnie z ciemnymi meblami wcale nie są przytłaczające, czy mroczne. Wręcz przeciwnie. Zachwycają wyjątkową klimatyczną atmosferą, a w szczególności efektem przytulności. Wszystko za sprawą odpowiedniego połączenia ciemnych mebli kuchennych z jaśniejszymi dodatkami oraz właściwym oświetleniem. To właśnie oświetlenie ma tu szczególne znaczenie, bowiem pozwala uzyskać preferowany stopień jasności wnętrza, by wykonywanie codziennych obowiązków kuchennych przebiegało w komfortowych warunkach, a także sprawia, że aranżacja zostaje odpowiednio podkreślona pod względem estetycznym.

 

Ciemne meble kuchenne a dodatki


Meble kuchenne wyposażone w ciemne fronty wymagają odpowiedniej oprawy stylistycznej. Idealnie łączą się przede wszystkim z naturalnym lub fornirowanym drewnem, a także kamieniem. Nowoczesne aranżacje nabierają wyjątkowej klasy, gdy łączą się w nich różnego rodzaju faktury i kolory. Aby wnętrze nie było zbyt zabudowane, warto pokusić się także o wprowadzenie do aranżacji regałów zamiast części dolnych lub górnych szafek. Otwarte półki lub regał z metalu malowanego proszkowo na odcień czerni są obecnie szczególnie modne i pozwalają nadać aranżacji wyjątkowego wyrazu, a przy okazji przełamać masywny wygląd ciemnej zabudowy meblowej.

 

Czarne akcenty w postaci dekoracji


Nie tylko meble kuchenne i sprzęty AGD utrzymane w ciemnych odcieniach stały się obecnie wyjątkowo popularne. Prym wiodą także czarne dodatki dekoracyjne i użytkowe, które zestawiane są z jasnymi lub drewnianymi meblami. Pozwalają one bawić się estetyką opartą na kontraście i tym samym uzyskać niebanalny efekt wnętrzarski. Idealnie się tu sprawdzą kolekcje drobnego AGD utrzymanego w odcieniach matowej lub połyskującej czerni. Toster, czajnik, młynki na sól i pieprz, a także stojak na noże to dodatki, które zwykle przechowywane są na widoku. Warto więc je dobrać tak, by pasowały do siebie nawzajem i tworzyły harmonijny zestaw czarnych i zarazem ozdobnych przedmiotów użytkowych.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Specyfika piekarników parowych


Moda na zdrowy styl życia nie przemija, a zainteresowanie gotowaniem wciąż rośnie. Jak...

Jadalnia w kuchni – jak zaaranżować dostępną...


Nie sposób sobie wyobrazić współczesną kuchnię bez jadalni lub chociażby małego...

Jaki drewniany stół posłuży najdłużej? Bukowy?...


Można śmiało stwierdzić, że stół jest sercem każdej kuchni. Zazwyczaj stoi...