Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady Czarne akcenty w nowoczesnej kuchni

Porady


Czarne akcenty w nowoczesnej kuchni

Nowoczesne kuchnie łączą w kompatybilną całość funkcjonalne rozwiązania oraz dopracowany design, który przyciąga uwagę niebanalnymi formami. Współcześnie możemy zauważyć dwie tendencje w zakresie urządzania nowoczesnych kuchni. Pierwszą wciąż są białe kuchnie, które cechuje minimalizm i nieco surowsza forma wzornicza. Natomiast drugą są ciemne aranżacje, które zyskują na popularności ze względu na klimatyczną atmosferę i niestandardowe rozwiązania wzornicze.

Na zdjęciu: Studio Mebli Darex

Ciemne kuchnie – nowy trend


W opozycji do białych aranżacji kuchennych pojawiła się moda na ciemne wnętrza, w których dominują głęboka czerń, grafity, szarości i granat. Wbrew pozorom kuchnie z ciemnymi meblami wcale nie są przytłaczające, czy mroczne. Wręcz przeciwnie. Zachwycają wyjątkową klimatyczną atmosferą, a w szczególności efektem przytulności. Wszystko za sprawą odpowiedniego połączenia ciemnych mebli kuchennych z jaśniejszymi dodatkami oraz właściwym oświetleniem. To właśnie oświetlenie ma tu szczególne znaczenie, bowiem pozwala uzyskać preferowany stopień jasności wnętrza, by wykonywanie codziennych obowiązków kuchennych przebiegało w komfortowych warunkach, a także sprawia, że aranżacja zostaje odpowiednio podkreślona pod względem estetycznym.

 

Ciemne meble kuchenne a dodatki


Meble kuchenne wyposażone w ciemne fronty wymagają odpowiedniej oprawy stylistycznej. Idealnie łączą się przede wszystkim z naturalnym lub fornirowanym drewnem, a także kamieniem. Nowoczesne aranżacje nabierają wyjątkowej klasy, gdy łączą się w nich różnego rodzaju faktury i kolory. Aby wnętrze nie było zbyt zabudowane, warto pokusić się także o wprowadzenie do aranżacji regałów zamiast części dolnych lub górnych szafek. Otwarte półki lub regał z metalu malowanego proszkowo na odcień czerni są obecnie szczególnie modne i pozwalają nadać aranżacji wyjątkowego wyrazu, a przy okazji przełamać masywny wygląd ciemnej zabudowy meblowej.

 

Czarne akcenty w postaci dekoracji


Nie tylko meble kuchenne i sprzęty AGD utrzymane w ciemnych odcieniach stały się obecnie wyjątkowo popularne. Prym wiodą także czarne dodatki dekoracyjne i użytkowe, które zestawiane są z jasnymi lub drewnianymi meblami. Pozwalają one bawić się estetyką opartą na kontraście i tym samym uzyskać niebanalny efekt wnętrzarski. Idealnie się tu sprawdzą kolekcje drobnego AGD utrzymanego w odcieniach matowej lub połyskującej czerni. Toster, czajnik, młynki na sól i pieprz, a także stojak na noże to dodatki, które zwykle przechowywane są na widoku. Warto więc je dobrać tak, by pasowały do siebie nawzajem i tworzyły harmonijny zestaw czarnych i zarazem ozdobnych przedmiotów użytkowych.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


ABC kupowania kuchenki mikrofalowej


Już od wielu lat, kuchenka mikrofalowa jest nieodłącznym elementem kuchennego...

Konglomerat i kompozyty – materiały wykończeniowe do...


Kuchnia to serce każdego domu, dlatego też istotne jest, aby to wnętrze urządzić jak...

Kuchnia w stylu retro


Nowa odsłona wizualnie „postarzanych" kuchni to odpowiedź na wspomnienie o...

Ustawienia prywatności Polityka prywatności