Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Czarne akcenty w nowoczesnej kuchni

Porady

Czarne akcenty w nowoczesnej kuchni

Ulubione0

Nowoczesne kuchnie łączą w kompatybilną całość funkcjonalne rozwiązania oraz dopracowany design, który przyciąga uwagę niebanalnymi formami. Współcześnie możemy zauważyć dwie tendencje w zakresie urządzania nowoczesnych kuchni. Pierwszą wciąż są białe kuchnie, które cechuje minimalizm i nieco surowsza forma wzornicza. Natomiast drugą są ciemne aranżacje, które zyskują na popularności ze względu na klimatyczną atmosferę i niestandardowe rozwiązania wzornicze.

Ciemne kuchnie – nowy trend
W opozycji do białych aranżacji kuchennych pojawiła się moda na ciemne wnętrza, w których dominują głęboka czerń, grafity, szarości i granat. Wbrew pozorom kuchnie z ciemnymi meblami wcale nie są przytłaczające, czy mroczne. Wręcz przeciwnie. Zachwycają wyjątkową klimatyczną atmosferą, a w szczególności efektem przytulności. Wszystko za sprawą odpowiedniego połączenia ciemnych mebli kuchennych z jaśniejszymi dodatkami oraz właściwym oświetleniem. To właśnie oświetlenie ma tu szczególne znaczenie, bowiem pozwala uzyskać preferowany stopień jasności wnętrza, by wykonywanie codziennych obowiązków kuchennych przebiegało w komfortowych warunkach, a także sprawia, że aranżacja zostaje odpowiednio podkreślona pod względem estetycznym.

Ciemne meble kuchenne a dodatki
Meble kuchenne wyposażone w ciemne fronty wymagają odpowiedniej oprawy stylistycznej. Idealnie łączą się przede wszystkim z naturalnym lub fornirowanym drewnem, a także kamieniem. Nowoczesne aranżacje nabierają wyjątkowej klasy, gdy łączą się w nich różnego rodzaju faktury i kolory. Aby wnętrze nie było zbyt zabudowane, warto pokusić się także o wprowadzenie do aranżacji regałów zamiast części dolnych lub górnych szafek. Otwarte półki lub regał z metalu malowanego proszkowo na odcień czerni są obecnie szczególnie modne i pozwalają nadać aranżacji wyjątkowego wyrazu, a przy okazji przełamać masywny wygląd ciemnej zabudowy meblowej.

Czarne akcenty w postaci dekoracji
Nie tylko meble kuchenne i sprzęty AGD utrzymane w ciemnych odcieniach stały się obecnie wyjątkowo popularne. Prym wiodą także czarne dodatki dekoracyjne i użytkowe, które zestawiane są z jasnymi lub drewnianymi meblami. Pozwalają one bawić się estetyką opartą na kontraście i tym samym uzyskać niebanalny efekt wnętrzarski. Idealnie się tu sprawdzą kolekcje drobnego AGD utrzymanego w odcieniach matowej lub połyskującej czerni. Toster, czajnik, młynki na sól i pieprz, a także stojak na noże to dodatki, które zwykle przechowywane są na widoku. Warto więc je dobrać tak, by pasowały do siebie nawzajem i tworzyły harmonijny zestaw czarnych i zarazem ozdobnych przedmiotów użytkowych.

Zobacz również

Stylowe AGD jako praktyczna dekoracja kuchni

Stylowe AGD jako praktyczna dekoracja kuchni

Sprzęty AGD – użyteczność i dekoracja Nie sposób wyobrazić sobie kompletnie wyposażonej...

Urządzamy nowoczesną kuchnię w bloku

Urządzamy nowoczesną kuchnię w bloku

Kuchnie w blokach Kuchnie w blokach stanowią zazwyczaj swoiste wyzwanie w zakresie funkcjonalnego...
Komentarze
Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.
Twój komentarz
Ocena