Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Czy opłaca się kupić zmywarkę?

Porady

Czy opłaca się kupić zmywarkę?

Ulubione0

W dzisiejszych czasach każdemu brakuje czasu. Wszyscy żyją w biegu, ponieważ mają na głowie wiele obowiązków. W takich warunkach pozostaje tylko jedno – wspomóc się urządzeniami, dzięki którym domowe obowiązki będą przebiegać szybciej, sprawniej oraz będą wymagać mniejszego wysiłku i zaangażowania. Przykładem sprzętu, który pomoże zaoszczędzić sporo czasu i energii jest zmywarka. Jest to urządzenie służące do mycia brudnych naczyń, a spotkać je można niemalże w każdym domu. Czy w dzisiejszych czasach opłaca się mieć zmywarkę? Jakie są zalety i wady wynikające z jej posiadania? Zapraszamy do czytania!

Kiedyś były inne czasy, czyli zmywanie ręczne
Jeszcze kilkanaście lat temu zmywarki nie były tak popularne. Posiadali je nieliczni – były one wyznacznikiem luksusu.
Ze stertą brudnych naczyń po obiedzie musiały uporać się kobiety. Technika wciąż idzie do przodu i podsuwa rozwiązania z których warto korzystać.


Zmywarka – jaką wybrać?
Ogromny wybór zmywarek daje nam mnóstwo możliwości. Można wybrać spośród modeli wolnostojących oraz zmywarek do zabudowy. Można dopasować wielkość urządzenia do liczby domowników oraz miejsca, jakie ma się w kuchni.
Producenci sprzętów AGD wciąż ulepszają swoje towary, aby te spełniały oczekiwania nawet najbardziej wymagających konsumentów.


Jakie są zalety posiadania zmywarki?
Za kupnem zmywarki przemawia przede wszystkim oszczędność czasu. Zmywanie ręczne jest czasochłonne, dlatego zmywarka idealnie zastąpi ludzkie ręce. Wystarczy załadować zmywarkę, wybrać program i gotowe! Zamiast 'walczyć' ze stertą naczyń, można odpocząć, odrobić lekcje z dziećmi lub spędzić czas z rodziną. Bez względu na poziom zabrudzeń, zmywarka z łatwością sobie z nimi poradzi. Urządzenia te posiadają różne programy, które można dopasować do intensywności brudu.
Liczne badania dowiodły, że mycie w zmywarce jest również bardzo oszczędne. Podczas mycia ręcznego zużywa się o wiele więcej wody, niż w czasie mycia naczyń w zmywarce. Zmywarka to nie tylko oszczędność czasu i wody, ale również oszczędność energii elektrycznej. Nowoczesne modele zmywarek posiadają wysoką klasę energetyczną, dlatego pobory energii są naprawdę niewielkie.


Podsumowując, największą zaletą posiadania zmywarki w domu jest oszczędność czasu, wody i pieniędzy. Mechaniczne mycie zużywa mniej wody, niż tradycyjne. Wolny czas można poświęcić na odpoczynek lub zabawę z dziećmi, a dzięki wysokiej klasie energetycznej urządzenia, rachunki za prąd są niewielkie. Jednak czy posiadanie zmywarki to tylko same korzyści?
Oczywiście, że nie – zmywarka, podobnie jak inne urządzenia gospodarstwa domowego wymagają pielęgnacji.
Pomimo tego, że zmywarka służy do czyszczenia, sama również go potrzebuje. Należy pamiętać o myciu poszczególnych części urządzenia, gdyż ich 'kondycja' może wpłynąć na żywotność zmywarki.

Zobacz również

Kuchnia górala, czyli aranżacja Twojej nowej kuchni

Kuchnia górala, czyli aranżacja Twojej nowej...

Czy góralska kuchnia jest kiczowata? Kuchnia urządzona na styl góralski z pewnością nie należy...

Pralka robi dziury w praniu

Pralka robi dziury w praniu

Moja pralka tnie lub przeciera ubrania – przyczyny Jedną z charakterystycznych usterek mogących...
Komentarze (1)
1
Gość
Asia
2018-02-05 10:15:56

Zgadzam się w 100% z artykułem! Nie wyobrażam sobie nie mieć zmywarki. Dzięki temu urządzeniu naprawdę oszczędzamy dużo czasu.

Twój komentarz
Ocena