Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Czy rozkładany stół w kuchni to dobry pomysł?

Porady


Czy rozkładany stół w kuchni to dobry pomysł?

Ciężko wyobrazić sobie kuchnię bez stołu – ten mebel jest jej nieodłącznym elementem. To właśnie przy stole spędzamy najwięcej czasu – rozmawiamy, przygotowujemy posiłki, odrabiamy lekcje z dziećmi... Stół bardzo często zajmuje centralne miejsce w naszej kuchni i jest dopełnieniem tej aranżacji. W przypadku, kiedy nasza kuchnia jest duża, to nie mamy żadnych ograniczeń. Możemy zdecydować się na duży rodzinny stół i bez przeszkód codziennie z niego korzystać. Niestety większość z nas mieszka w blokach, gdzie powierzchnia kuchni jest dość ograniczona...

Na zdjęciu: Studio Mebli Alline

Idealne rozwiązanie dla niezbyt dużych kuchni

 

Skoro nasza kuchnia nie grzeszy rozmiarami to musimy sobie radzić trochę inaczej, nie oznacza to jednak, że całkowicie musimy zrezygnować ze stołu. Z pomocą spieszy rozkładany stół – na rynku możemy znaleźć wiele modeli, różniących się między sobą stylem wykonania czy rozmiarami. Bez problemu powinniśmy znaleźć mebel, który będzie idealnie pasować do naszej kuchni. Często rozkładany stół staje w jadalni – oczywiście jeśli ją mamy, jest to również świetna opcja.

 

Rozkładany stół – zalety

 

Rozkładany stół jest meblem niezwykle praktycznym. Dlaczego? Otóż dodatkowy blat, który jest wysuwany to dodatkowe miejsce przy stole – w zależności od modelu, może być ich kilka. Posiadanie takiego stołu to ogromna wygoda – już nigdy nie będziemy musieli martwić się, gdzie zmieścimy wszystkich gości. W mig, nasz stół – bez względu na kształt zamienimy w większy model. Oczywiście na co dzień ów stół w ogóle nam nie przeszkadza – rozkładamy go tylko wtedy, gdy tego potrzebujemy. W ten sposób mebel nam nie przeszkadza, nie zawadza. Jest bardzo praktyczny, a jego rozłożenie banalnie proste. Z pewnością każdy sobie z nim poradzi i zgrabny stolik zamieni w trochę bardziej masywny mebel.

 

Rozkładany stół – wady

 

Oczywiście rozkładany stół obok zalet, ma również wady. Rozkładany stół jest o wiele droższy, niż zwykły, tradycyjny stół – dlatego przed zakupem powinniśmy się zastanowić, czy te dodatkowe miejsca naprawdę się nam przydadzą. Jeśli okaże się, że jest to tylko fanaberia i tak naprawdę nie będziemy korzystać z funkcji rozkładania, to nie opłaca nam się wydawać tych pieniędzy. Bez sensu inwestować w coś, czego nie będziemy używać. Ponadto, rozkładany stół, już po rozłożeniu nie prezentuje się już tak dobrze. Jego estetyka pozostawia wiele do życzenia i często ciężko jest się obejść bez użycia obrusu.

 

Podsumowanie

 

Rozkładany stół to świetna opcja, szczególnie jeśli często organizujemy imprezy oraz przyjęcia. Podnosi komfort oraz ułatwia obsługę gości. Niestety, taki mebel to również spory wydatek, dlatego przed zakupem warto przemyśleć, czy naprawdę go potrzebujemy.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


ABC urządzania kuchni


Ten, kto sądzi, że urządzenie współczesnej, pięknej ale przede wszystkim...

Podzielona na strefy


Każda kuchnia powinna być przytulna, urządzona ze smakiem, przyjazna dla...

Zmywarka – czy bez tego urządzenia rzeczywiście nie da...


Od pewnego czasu, nieodłącznym elementem każdej kuchni jest zmywarka. Jest to...