Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Czy rozmiar zmywarki ma znaczenie?

Porady

Czy rozmiar zmywarki ma znaczenie?

Ulubione0

W dzisiejszych czasach ciężko byłoby nam się obejść bez zmywarki. Przywykliśmy do tego, że w większości domowych obowiązków wyręczają nas elektroniczne sprzęty. Zmywarkę możemy spotkać niemalże w każdej kuchni – coraz więcej osób decyduje się na jej zakup. Dzięki niej, możemy zaoszczędzić czas, wodę i pieniądze, a więc czemu z tego nie skorzystać? Decydując się na kupno zmywarki, jedną z decyzji, jakie musimy podjąć jest jej wielkość. Najbardziej popularne są urządzenia o szerokości 45 i 60 centymetrów.

Którą wybrać? Czy wielkość zmywarki będzie wpływać na jej pracę?
Czy szerokość zmywarki wpływa na jej pojemność?
W przypadku zmywarek powinniśmy kierować się rozmiarem, gdyż przekłada się on na pojemność urządzenia. Szerokość zmywarki decyduje o tym, ile naczyń się do niej zmieści. Jak wiadomo, im więcej jednorazowo naczyń wejdzie do zmywarki – tym lepiej, dlatego można stwierdzić, że pod tym względem większe urządzenie będzie lepszym rozwiązaniem.

Co jednak jeśli szersza zmywarka nie zmieści się w kuchni?
Nie każdy ma to szczęście i jest właścicielem dużej, przestronnej kuchni. Nic na siłę – jeśli nie mamy wystarczającej ilości miejsca, to po prostu wybierzmy zmywarkę o szerokości 45 centymetrów. Kuchnia musi być przede wszystkim wygodna, dlatego kierujmy się przede wszystkim rozsądkiem.

Czy mniejsza zmywarka jest gorsza?
Zmywarka o szerokości 45 centymetrów niczym nie różni się od szerszego modelu – oczywiście z wyjątkiem wielkości. Wyposażenie i funkcje są takie same, a więc 'mniejsze', wcale nie oznacza 'gorsze'. Wręcz przeciwnie – często mniejsze modele posiadają programy, których nie znajdziemy w szerszych wersjach. Pojemność zmywarki w żadnym stopniu nie wpływa na pracę urządzenia – wszystkie działają tak samo.

Jaką zmywarkę wybrać?
Wybór szerokości zmywarki powinien być uzależniony przede wszystkim od dostępnego w kuchni miejsca. Jeśli mamy taką możliwość to oczywiście warto wybrać większy model, ponieważ pomieści więcej naczyń. Jeśli jednak nasza kuchnia jest dość mała, to nie warto rezygnować z jakiejś szafki na poczet większej zmywarki.

Zobacz również

Emaliowana, szklana czy ze stali nierdzewnej – jaką płytę gazową wybrać?

Emaliowana, szklana czy ze stali nierdzewnej –...

Płyty gazowe emaliowane Najpopularniejsze i równocześnie najtańsze, są płyty gazowe...

Zmywarka w kuchni – zbędny wydatek czy oszczędność?

Zmywarka w kuchni – zbędny wydatek czy...

Redukcja w szerokim wymiarze Korzystając ze zmywarki przy każdorazowym myciu większej ilości...
Komentarze
Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.
Twój komentarz
Ocena