Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Czy rozmiar zmywarki ma znaczenie?

Porady

Czy rozmiar zmywarki ma znaczenie?

Ulubione0

W dzisiejszych czasach ciężko byłoby nam się obejść bez zmywarki. Przywykliśmy do tego, że w większości domowych obowiązków wyręczają nas elektroniczne sprzęty. Zmywarkę możemy spotkać niemalże w każdej kuchni – coraz więcej osób decyduje się na jej zakup. Dzięki niej, możemy zaoszczędzić czas, wodę i pieniądze, a więc czemu z tego nie skorzystać? Decydując się na kupno zmywarki, jedną z decyzji, jakie musimy podjąć jest jej wielkość. Najbardziej popularne są urządzenia o szerokości 45 i 60 centymetrów.

Którą wybrać? Czy wielkość zmywarki będzie wpływać na jej pracę?
Czy szerokość zmywarki wpływa na jej pojemność?
W przypadku zmywarek powinniśmy kierować się rozmiarem, gdyż przekłada się on na pojemność urządzenia. Szerokość zmywarki decyduje o tym, ile naczyń się do niej zmieści. Jak wiadomo, im więcej jednorazowo naczyń wejdzie do zmywarki – tym lepiej, dlatego można stwierdzić, że pod tym względem większe urządzenie będzie lepszym rozwiązaniem.

Co jednak jeśli szersza zmywarka nie zmieści się w kuchni?
Nie każdy ma to szczęście i jest właścicielem dużej, przestronnej kuchni. Nic na siłę – jeśli nie mamy wystarczającej ilości miejsca, to po prostu wybierzmy zmywarkę o szerokości 45 centymetrów. Kuchnia musi być przede wszystkim wygodna, dlatego kierujmy się przede wszystkim rozsądkiem.

Czy mniejsza zmywarka jest gorsza?
Zmywarka o szerokości 45 centymetrów niczym nie różni się od szerszego modelu – oczywiście z wyjątkiem wielkości. Wyposażenie i funkcje są takie same, a więc 'mniejsze', wcale nie oznacza 'gorsze'. Wręcz przeciwnie – często mniejsze modele posiadają programy, których nie znajdziemy w szerszych wersjach. Pojemność zmywarki w żadnym stopniu nie wpływa na pracę urządzenia – wszystkie działają tak samo.

Jaką zmywarkę wybrać?
Wybór szerokości zmywarki powinien być uzależniony przede wszystkim od dostępnego w kuchni miejsca. Jeśli mamy taką możliwość to oczywiście warto wybrać większy model, ponieważ pomieści więcej naczyń. Jeśli jednak nasza kuchnia jest dość mała, to nie warto rezygnować z jakiejś szafki na poczet większej zmywarki.

Zobacz również

Jak urządzić wąską kuchnię?

Jak urządzić wąską kuchnię?

Otwarta kuchnia – to zawsze się sprawdza! Pierwszą rzeczą jaką możesz zrobić, to otworzyć...

Kuchnia przyjazna domownikom

Kuchnia przyjazna domownikom

Udogodnienia meblowe Podstawową cechą kuchni na co dzień użytecznej jest właściwie dobrana...
Komentarze
Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.
Twój komentarz
Ocena