Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Czym jest funkcja Booster i do czego służy?

Porady


Czym jest funkcja Booster i do czego służy?

Producenci nieustannie poprawiają design sprzętów i ulepszają je o nowe funkcje, które znacząco przyspieszają i ułatwiają nam wykonywanie codziennych obowiązków. Jednym z takich udogodnień jest funkcja Booster, którą znajdziemy przede wszystkim w płytach indukcyjnych. Na czym polega funkcja Booster? Czy warto kupić urządzenia w nią wyposażone?

Na zdjęciu: Studio Mebli Vente

W jakich sprzętach znajdziemy funkcję Booster?


Z funkcją Booster najczęściej spotkamy się podczas wyboru płyty indukcyjnej, choć występuje również w innych urządzeniach AGD. Niektórzy producenci używają tej nazwy do określenia trybu szybkiego nagrzewania w piekarnikach – po jej włączeniu, piekarnik wykorzystuje wszystkie źródła mocy, aby w krótkim czasie nagrzać komorę pieczenia do pożądanej temperatury. Producenci nazywają funkcję Booster różnymi określeniami – u jednych jest to Power boost, a u innych po prostu Power. Mimo tego, funkcja ta z reguły działa na tej samej zasadzie i oferuje podobne możliwości.

 

Funkcja Booster – co to jest?


Funkcja Booster to nowoczesny system, który pozwala zwiększyć moc pola grzejnego nawet o kilkadziesiąt procent, co ma duży wpływ na szybkość gotowania i podgrzewania potraw. Pomimo dużej mocy, płyta pracuje tak, by równomiernie nagrzać naczynie i nie przypalić jego zawartości. Pole działa w takim trybie przez kilka minut, a później wraca do mocy wybranej wcześniej przez użytkownika. Wybierając funkcję Booster, nie musimy się obawiać o wyższe rachunki za prąd. Jeśli więc chcemy szybko zagotować wodę, wystarczy że włączymy przycisk Booster przy danym polu grzejnym.

 

Funkcja Booster w płycie indukcyjnej


W płytach indukcyjnych funkcja Booster może występować na wszystkich polach grzewczych lub tylko na jednym czy dwóch. Przed zakupem takiej płyty warto się zastanowić czy będziemy wykorzystywać tę funkcję na wszystkich polach – jeśli nie, nie ma sensu przepłacać za urządzenie i lepiej wybrać model z funkcją Booster na jednym polu. Jeśli jednak zdecydujemy się na funkcję Booster na wszystkich polach, przed zakupem sprawdźmy czy nasza instalacja elektryczna pozwoli nam wykorzystać jej pełne możliwości.

 

Czy warto kupić płytę z funkcją Booster?


Funkcja Booster jest dużym ułatwieniem, szczególnie dla osób, które żyją w ciągłym biegu, ponieważ pozwala znacząco przyspieszyć codzienne przygotowywanie posiłków. Jeśli więc chcemy błyskawicznie zagotować wodę lub podgrzać obiad, wystarczy że włączymy przycisk Booster przy danym polu grzejnym.

Komentarze


4.00/5 5 5
Zygfryd

Pytanie takie: jak skonfrontować dane techniczne gdy płyta X ma Booster i moc max na palniku jest 2500kW a płyta Y i nie ma boostera a moc na palniku jest 3700kW. To która jest szybsza? która szybciej zagotuje wodę (garnek identyczny i wielkość palinka identyczna). Rozumiem że mimo boostera to ta bez boostera zagotuje szybciej?


5
Jolanta78

Nie znałam tej funkcji, ale artykuł dużo mi wyjaśnił. Ciekawie opisany. Polecam do lektury.


5
Nina

Funkcja Booster to świetna sprawa!


5
Henek

No właśnie, bardzo ważne pytanie zadał kolega. Ponawiam je!


5
AlLice

Razem z mężem jesteśmy w ciągłym biegu i pośpiechu. Ta funkcja jest dla nas bardzo pomocna.

Zobacz również


Jak wykorzystać kuchenne zakamarki?


Urządzając swoją wymarzoną kuchnię musimy pamiętać nie tylko o jej wyglądzie i...

Kumulacja promocji Franke!


Przełom roku to doskonały czas na postanowienia i zmiany– chociażby te dotyczące...

Funkcjonalność w małej kuchni? To możliwe!


Mała kuchnia może stanowić nieco większe wyzwanie aranżacyjne aniżeli wnętrza o...