Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Czym jest funkcja Booster i do czego służy?

Porady

Czym jest funkcja Booster i do czego służy?

Ulubione0

Producenci nieustannie poprawiają design sprzętów i ulepszają je o nowe funkcje, które znacząco przyspieszają i ułatwiają nam wykonywanie codziennych obowiązków. Jednym z takich udogodnień jest funkcja Booster, którą znajdziemy przede wszystkim w płytach indukcyjnych. Na czym polega funkcja Booster? Czy warto kupić urządzenia w nią wyposażone?

W jakich sprzętach znajdziemy funkcję Booster?
Z funkcją Booster najczęściej spotkamy się podczas wyboru płyty indukcyjnej, choć występuje również w innych urządzeniach AGD. Niektórzy producenci używają tej nazwy do określenia trybu szybkiego nagrzewania w piekarnikach – po jej włączeniu, piekarnik wykorzystuje wszystkie źródła mocy, aby w krótkim czasie nagrzać komorę pieczenia do pożądanej temperatury. Producenci nazywają funkcję Booster różnymi określeniami – u jednych jest to Power boost, a u innych po prostu Power. Mimo tego, funkcja ta z reguły działa na tej samej zasadzie i oferuje podobne możliwości.

Funkcja Booster – co to jest?
Funkcja Booster to nowoczesny system, który pozwala zwiększyć moc pola grzejnego nawet o kilkadziesiąt procent, co ma duży wpływ na szybkość gotowania i podgrzewania potraw. Pomimo dużej mocy, płyta pracuje tak, by równomiernie nagrzać naczynie i nie przypalić jego zawartości. Pole działa w takim trybie przez kilka minut, a później wraca do mocy wybranej wcześniej przez użytkownika. Wybierając funkcję Booster, nie musimy się obawiać o wyższe rachunki za prąd. Jeśli więc chcemy szybko zagotować wodę, wystarczy że włączymy przycisk Booster przy danym polu grzejnym.

Funkcja Booster w płycie indukcyjnej
W płytach indukcyjnych funkcja Booster może występować na wszystkich polach grzewczych lub tylko na jednym czy dwóch. Przed zakupem takiej płyty warto się zastanowić czy będziemy wykorzystywać tę funkcję na wszystkich polach – jeśli nie, nie ma sensu przepłacać za urządzenie i lepiej wybrać model z funkcją Booster na jednym polu. Jeśli jednak zdecydujemy się na funkcję Booster na wszystkich polach, przed zakupem sprawdźmy czy nasza instalacja elektryczna pozwoli nam wykorzystać jej pełne możliwości.

Czy warto kupić płytę z funkcją Booster?
Funkcja Booster jest dużym ułatwieniem, szczególnie dla osób, które żyją w ciągłym biegu, ponieważ pozwala znacząco przyspieszyć codzienne przygotowywanie posiłków. Jeśli więc chcemy błyskawicznie zagotować wodę lub podgrzać obiad, wystarczy że włączymy przycisk Booster przy danym polu grzejnym.

Zobacz również

Jaki moździerz kuchenny wybrać?

Jaki moździerz kuchenny wybrać?

Moździerz drewniany Drewniane moździerze przede wszystkim charakteryzują się atrakcyjnym...

Jakie kwiaty wybrać do kuchni?

Jakie kwiaty wybrać do kuchni?

Skoro wiemy, że kwiaty w kuchni będą narażone na uszkodzenia, to oprócz atrakcyjnego wyglądu...
Komentarze
Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.
Twój komentarz
Ocena