Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady Drzwi skrzydłowe do kuchni

Porady


Drzwi skrzydłowe do kuchni

Wybór drzwi do kuchni ma bardzo ważne znaczenie, jeżeli chcemy cieszyć się wnętrzem użytecznym, funkcjonalnym oraz zarazem bardzo estetycznym. To właśnie drzwi stanowią wizytówkę kuchennego lokum, dlatego też powinny być trwałe, niezawodne i stylem dostosowane dokładnie do naszego pomieszczenia. Rozwiązaniem, na które konsumenci bardzo często się decydują są drzwi skrzydłowe. Dlaczego akurat ten model i czym się on wyróżnia na tle wielorakich innych wariantów? O tym dowiesz się z poniższych fragmentów artykułu.

Na zdjęciu: Studio Vente

Do domu i do mieszkania

 

Drzwi skrzydłowe są charakterystyczne chociażby z tego względu, iż można w ich przypadku mówić o pewnej uniwersalności. Doskonale sprawdzają się one zarówno w klasycznych lokalach mieszkalnych usytuowanych w miejskich blokach, jak także chętnie sięgają po nie lokatorzy domków jednorodzinnych oraz mieszkańcy zabudowy szeregowej. Są ponadczasowe, nie wychodzą z mody i wiecznie są na topie. Wynika to z tego, iż okazują się wyborem klasycznym – do wszystkiego pasują, zawsze udaje się je zamontować, niezależnie od typu kuchennego wnętrza. Obecnie stanowią one niemal standard. Zanim jednak zdecydujesz się na wybór takiego modelu drzwi do Twoich kuchennych czterech ścian, weź pod uwagę parę aspektów.

 

Prawe czy lewe?


Pierwsza kwestia, jaką w szczególności należy mieć na względzie to chociażby sposób ich otwierania. Popatrzmy na to czy interesuje nas opcja drzwi prawych czy lewych. Nie chodzi tu wyłącznie o nasze „widzimisię" czy poczucie gustu, ale przede wszystkim o projekt aranżacji całego pomieszczenia kuchennego. W końcu drzwi muszą współgrać z resztą asortymentu wyposażającego lokum kuchenne, w tym także z elementami zabudowy. Nie można dopuścić nawet do drobnych zaniedbań. Nierzadko nieprawidłowe pomiary sprawiają, iż drzwi zostają niewłaściwie zamontowane i nachodzą na asortyment meblowy, przy pełnym otwarciu ocierając się o szafki czy kredensy. Warto wiedzieć, jaka w ogóle jest różnica między drzwiami prawymi a lewymi. Lewe otwierają się w stronę zgodną z kierunkiem wskazówek zegara, prawe z kolei odwrotnie. Zawiasy mają w prawej części, klamka znajduje się natomiast na lewo. Nim podejmiesz decyzję, który wariant będzie w Twoim domu, zatroszcz się o skrupulatnie przygotowaną wizję rozmieszczenia zabudowy.

 

Złoty środek

 

Jeżeli okaże się, że części asortymentu meblowego zamierzasz umiejscowić po obu stronach pomieszczenia kuchennego, możesz zainwestować w drzwi otwierane na zewnątrz. Takie rozwiązanie pozwoli na zaoszczędzenie sporej przestrzeni w lokum. Nie będzie także obaw o to, że meble zostaną obdarte albo porysowane przez nachodzące na nie drzwi. Co więcej, wnętrze po otwarciu drzwi na oścież będzie prezentowało się jako bardziej przestronne. By taki wariant móc wybrać, trzeba jednakże zapewnić z kolei więcej wolnej powierzchni do zagospodarowania w korytarzu. Z reguły w przedpokoju jest dużo więcej pustego pola niż w zagracanej przeważnie kuchni. Zaletą drzwi otwieranych na zewnątrz jest także możliwość prostego otwierania. Nie musimy się fatygować i silić, idąc ze stertą naczyń. Wystarczy pchnąć delikatnie ciałem i uchylone drzwi same się otworzą.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Nowoczesne programy w zmywarkach


Ręczne zmywanie naczyń staje się rzadkością, bowiem konsumenci zaczynają coraz...

Sposoby na optyczne powiększenie wąskiej kuchni


Nie każda kuchnia może być przestronna, o idealnych kształtach i proporcjach....

Monochromatyczne odcienie w kuchni


Nawet niewielkie pomieszczenie kuchenne da się w niebanalny sposób zaaranżować. Do...