Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Idealna kuchnia dla pary – jak ją urządzić?

Porady

Idealna kuchnia dla pary – jak ją urządzić?

Ulubione1

Dwie osoby w domu to dwie różne osobowości – różne gusta, przyzwyczajenia oraz potrzeby. W takim przypadku urządzenie kuchni nie jest już takie proste – trzeba znaleźć kompromis, który umożliwi nam stworzenie wygodnej, funkcjonalnej i bezpiecznej aranżacji kuchennej. Oprócz aspektów czysto technicznych ważny jest również wygląd. Jak więc pogodzić różne upodobania i stworzyć idealną kuchnię dla pary?

 

Urządzając kuchnię dla pary nie jest najważniejsza jej wielkość czy bogate wyposażenie – powinniśmy postawić na praktyczność. Praca w kuchni powinna być szybka, łatwa i bezpieczna, dlatego to właśnie funkcjonalność stoi tutaj na pierwszym miejscu. Pomieszczenie kuchenne musi być dopasowane do potrzeb oraz stylu życia domowników. Inaczej powinna wyglądać kuchnia osób, które lubią razem gotować, a inaczej dla pary, która je poza domem. Bez względu na preferencje, obowiązkowym elementem powinien być mały stolik, który umożliwi nam wspólne wypicie porannej kawy czy herbaty.

 

Kuchnia dla pary to przede wszystkim kompromis
Kuchnia dla pary to nie lada wyzwanie. Powinna ona łączyć w sobie aspekty funkcjonalne jak i estetyczne, a dodatkowo, reprezentować każdego z domowników. Oczywiście nie chodzi tutaj o misz-masz damskich i męskich akcesoriów – a o sprytne połączenie elementów, które pozornie się wykluczają. Kuchnia par głównie ze względu na różnice, jest wyjątkowa i niepowtarzalna, jednak najważniejsze jest to, aby każdy z domowników czuł się w tej kuchni dobrze.

 

A co z silnymi osobowościami?
Kuchnia dla pary to tak naprawdę wzięcie pod uwagę przyzwyczajeń oraz potrzeb każdego z domowników. To takie pogodzenie dwóch różnych charakterów – co oczywiście nie jest łatwe. Bardzo często spotykamy się, że jedna osoba wyraźnie dominuje – jest to zazwyczaj kobieta. To ona często jest głównym użytkownikiem kuchni, dlatego to ona decyduje o wszystkim. Oczywiście – jest w tym nieco logiki, jednak niezależnie od przyzwyczajeń oraz schematów panujących w domu, powinniśmy razem urządzać wszystkie pomieszczenia – tak, aby druga osoba nie czuła się obco w jakimś pomieszczeniu.

 

Myśl o przyszłości
Często pary to osoby młode, które dopiero zaczynają dorosłe życie. Urządzając kuchnię, warto postawić na uniwersalne rozwiązania, które w razie konieczności będziemy mogli przerobić. Najlepsza aranżacja kuchenna to aranżacja, która jest elastyczna – za kilka lat, para może chcieć założyć rodzinę czy nawet kupić większe mieszkanie – powinniśmy mieć to na uwadze.

Zobacz również

Wady i zalety kuchni bez uchwytów

Wady i zalety kuchni bez uchwytów

Czy uchwyty w kuchni są ważne? Jeśli odpowiednio dobierzemy uchwyty, staną się one dodatkową...

Filtr w kuchni – zalety

Filtr w kuchni – zalety

Sposób na czystą wodę Dzięki nabyciu filtra możliwe okazuje się zagwarantowanie sobie i...
Komentarze
Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.
Twój komentarz
Ocena