Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Jak dobrać sprzęt AGD do mebli kuchennych?

Porady

Jak dobrać sprzęt AGD do mebli kuchennych?

Ulubione0

Sprzęt AGD stanowi podstawowe wyposażenie wnętrza każdej kuchni. Nie sposób sobie wyobrazić funkcjonalnej kuchni bez płyty grzewczej, piekarnika, czy lodówki. Także drobne sprzęty AGD takie jak czajnik, czy toster mogą poprawić komfort życia domowników, a także użytkowanie i pracę w kuchni. Prawidłowo dobrane sprzęty mogą nie tylko podnieść wygodę korzystania z kuchni, ale także mają wpływ na estetykę aranżacji. Jak dobrać sprzęt AGD do mebli kuchennych?

Sprzęt AGD w Twojej kuchni
Planując aranżację swojej wymarzonej kuchni zapewne w pierwszej kolejności koncentrujesz się na jej walorach estetycznych, przyjętym stylu wnętrzarskim, wyglądzie mebli. Jednak warto pamiętać, że sprzęty, które zostaną wkomponowane w zabudowę będą także kształtowały jej ostateczny wygląd i styl. Dlatego już na etapie ustalania szczegółów związanych z projektem mebli kuchennych, warto wziąć też pod uwagę nie tylko sposób rozmieszczenia poszczególnych kluczowych sprzętów AGD, ale także ich preferowany wygląd. Później mogłoby się bowiem okazać, że niestety sprzęty, które najbardziej nam się podobają niekoniecznie pasują do gotowych już mebli kuchennych. Meble i sprzęty powinny stanowić harmonijną całość i współgrać ze sobą.

Jak dobrać urządzenia AGD?
Najważniejsza reguła, która dotyczy dopasowywania do siebie wszelkiego rodzaju elementów wyposażenia wnętrz mówi, że wszystko z czego składa się aranżacja powinno być utrzymane w tym samym stylu designerskim. W praktyce oznacza to, że także sprzęt AGD powinien pasować do zakupionych mebli, ale i kompozycji kolorystycznej ścian oraz podłóg oraz materiałów wykończeniowych. Styl urządzenia całego pomieszczenia powinien być spójny. Warto tu więc polegać na dopasowaniu poszczególnych sprzętów AGD do przewodniego stylu wzorniczego mebli.

Sprzęty AGD w różnym stylu
W kuchniach urządzonych w stylu nowoczesnym doskonale sprawdzą się sprzęty o minimalistycznej dekoracyjności, nie rzucające się w oczy oraz charakteryzujące się geometrycznymi kształtami. Mile widziane tu będą wykończenia w chromie i innych metalach, szkle, a także utrzymane w kolorystyce bieli, czerni lub grafitu.
Natomiast w klasycznych kuchniach warto pokusić się o bardziej dekoracyjne rozwiązania. Pięknie będą się prezentować stylizowane sprzęty o zaokrąglonych formach i wyposażone w finezyjne uchwyty. Można przebierać w ciekawych projektach urządzeń stylizowanych na styl vintage, czy retro. Kolorystyka to zazwyczaj ciepłe odcienie np. brązy i beże.

Zobacz również

Jakie gabaryty lodówki? Poradnik dla niezdecydowanych

Jakie gabaryty lodówki? Poradnik dla...

W twojej gestii Zanim zaczniesz interesować się konkretnym modelem sprzętu...

Minimalizm w kuchni

Minimalizm w kuchni

Kuchnia miejscem pracy Kuchnia to wnętrze, w którym nie tylko spędzamy czas z rodziną przy...
Komentarze
Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.
Twój komentarz
Ocena