Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Jak urządzić aneks kuchenny?

Porady

Jak urządzić aneks kuchenny?

Ulubione0

Aneks kuchenny to rozwiązanie cieszące się szczególną popularnością, gdyż pozwala na większą integrację domowników, a także powiększenie efektu przestronności w mieszkaniu. Sposobów na zaaranżowanie aneksu kuchennego jest wiele i warto przyjrzeć się podstawowym założeniom, dzięki którym jego urządzenie w efekcie uczyni kuchnię funkcjonalną i estetyczną.

Zalety aneksu kuchennego
Aneks kuchenny to rozwiązanie, które cieszy się niesłabnącą popularnością już od kilku lat. Zastosowanie takiego układu w mieszkaniu pozwala otworzyć wnętrza na siebie i tym samym uzyskać wyjątkowy efekt przestronności, który we współczesnych aranżacjach jest szczególnie pożądany. Aneksy kuchenne stanowią nieodłączną część większości nowoczesnych kawalerek, gdyż pozwalają na funkcjonalne zaaranżowanie przestrzeni i jej optyczne powiększenie. Aneks sprawdzi się nie tylko w przypadku małych metrażowo mieszkań, ale także gdy chcemy otworzyć kuchnię na salon, lub wykorzystać wnękę przy pokoju dziennym urządzając w niej małą kuchnię.

Urządzenie kuchni z aneksem
Urządzenie kuchni z aneksem wymaga starannego podejścia, gdyż na stosunkowo niewielkiej powierzchni musimy zadbać o zachowanie funkcjonalności i komfortu, uzyskanie powierzchni do przechowywania kuchennych rzeczy, a także pogodzić estetykę z wnętrzem, z którym łączy się aneks. Projektując aneks kuchenny przede wszystkim warto wziąć pod uwagę kolejność wykonywanych czynności w kuchni, czyli np. wykładanie zakupów, wyjmowanie produktów z lodówki, mycie w zlewozmywaku, obróbka termiczna itd. Wówczas wszelkie szafki i sprzęty będą rozmieszczone w odpowiedniej kolejności. Dobrze jest zachować kolejność: lodówka - zlewozmywak - płyta grzewcza, przy czym sprzęty powinny być oddzielone odcinkami blatu o szerokości przynajmniej 40 cm.

Aneks kuchenny a granica
Aneks kuchenny zazwyczaj oddzielony jest od pokoju dziennego lub jadalni blatem w formie barku. Stanowi on symboliczną granicę pomiędzy częścią kuchenną, a dzienną, dzięki czemu łatwiej jest zaznaczyć różne funkcje i role obu wnętrz mieszczących się na jednej przestrzeni. Barek warto wykorzystać jako stół. W tym celu wystarczy przysunąć do niego efektowne hokery lub stołki barowe. Od strony kuchni może służyć natomiast jako przedłużenie blatu roboczego. Pod blatem można zamontować zmywarkę, szuflady lub szafki z wysuwem typu cargo. Takie rozwiązania zwiększą powierzchnię użytkową kuchni i zapewnią wrażenia estetyczne. Nad blatem barku można natomiast zamontować klimatyczne oświetlenie.

Zobacz również

Jak ulokować sprzęt AGD w pomieszczeniu kuchennym?

Jak ulokować sprzęt AGD w pomieszczeniu...

Kilka wartościowych porad Kuchnia nie może być zagracona. Zapchana przestrzeń to utrudnienie...

BEKO partnerem Klubu FC Barcelona

BEKO partnerem Klubu FC Barcelona

Jednocześnie Beko zaprezentowało swoje nowe logo, które pojawi się na rękawach koszulek...
Komentarze
Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.
Twój komentarz
Ocena