Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Jak urządzić aneks kuchenny?

Porady


Jak urządzić aneks kuchenny?

Aneks kuchenny to rozwiązanie cieszące się szczególną popularnością, gdyż pozwala na większą integrację domowników, a także powiększenie efektu przestronności w mieszkaniu. Sposobów na zaaranżowanie aneksu kuchennego jest wiele i warto przyjrzeć się podstawowym założeniom, dzięki którym jego urządzenie w efekcie uczyni kuchnię funkcjonalną i estetyczną.

Na zdjęciu: Studio Mebli A&K

Zalety aneksu kuchennego


Aneks kuchenny to rozwiązanie, które cieszy się niesłabnącą popularnością już od kilku lat. Zastosowanie takiego układu w mieszkaniu pozwala otworzyć wnętrza na siebie i tym samym uzyskać wyjątkowy efekt przestronności, który we współczesnych aranżacjach jest szczególnie pożądany. Aneksy kuchenne stanowią nieodłączną część większości nowoczesnych kawalerek, gdyż pozwalają na funkcjonalne zaaranżowanie przestrzeni i jej optyczne powiększenie. Aneks sprawdzi się nie tylko w przypadku małych metrażowo mieszkań, ale także gdy chcemy otworzyć kuchnię na salon, lub wykorzystać wnękę przy pokoju dziennym urządzając w niej małą kuchnię.

 

Urządzenie kuchni z aneksem


Urządzenie kuchni z aneksem wymaga starannego podejścia, gdyż na stosunkowo niewielkiej powierzchni musimy zadbać o zachowanie funkcjonalności i komfortu, uzyskanie powierzchni do przechowywania kuchennych rzeczy, a także pogodzić estetykę z wnętrzem, z którym łączy się aneks. Projektując aneks kuchenny przede wszystkim warto wziąć pod uwagę kolejność wykonywanych czynności w kuchni, czyli np. wykładanie zakupów, wyjmowanie produktów z lodówki, mycie w zlewozmywaku, obróbka termiczna itd. Wówczas wszelkie szafki i sprzęty będą rozmieszczone w odpowiedniej kolejności. Dobrze jest zachować kolejność: lodówka - zlewozmywak - płyta grzewcza, przy czym sprzęty powinny być oddzielone odcinkami blatu o szerokości przynajmniej 40 cm.

 

Aneks kuchenny a granica


Aneks kuchenny zazwyczaj oddzielony jest od pokoju dziennego lub jadalni blatem w formie barku. Stanowi on symboliczną granicę pomiędzy częścią kuchenną, a dzienną, dzięki czemu łatwiej jest zaznaczyć różne funkcje i role obu wnętrz mieszczących się na jednej przestrzeni. Barek warto wykorzystać jako stół. W tym celu wystarczy przysunąć do niego efektowne hokery lub stołki barowe. Od strony kuchni może służyć natomiast jako przedłużenie blatu roboczego. Pod blatem można zamontować zmywarkę, szuflady lub szafki z wysuwem typu cargo. Takie rozwiązania zwiększą powierzchnię użytkową kuchni i zapewnią wrażenia estetyczne. Nad blatem barku można natomiast zamontować klimatyczne oświetlenie.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Kuchnia w stylu szejkerskim


Jednym ze stylów aranżacyjnych, który w różnych wersjach...

Kuchnia bez okna


Brak okna w kuchni nie musi być przeszkodą na drodze do funkcjonalnej i ciekawej...

Dziecko w kuchni!


Kuchnia to najważniejsze miejsce w domu. Jest to też miejsce, w którym spędzamy...