Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Jak wybrać funkcjonalną maszynkę do mielenia...

Porady

Jak wybrać funkcjonalną maszynkę do mielenia mięsa

Ulubione0

Pomimo tego, że świat wciąż pędzi, to tradycja pozostaje tradycją. Domowe polskie jedzenie cieszy się coraz większą popularnością. Wciąż powstają nowe restauracje, które serwują dania „jak u mamy". Oczywiście szybki tryb życia wywiera na nas presję, przez co często decydujemy się na żywność typu fast food. Jednak warto poświęcić nieco więcej czasu, by przyrządzić obiad domowy. Nie ma nic lepszego, niż potrawy z mięsa mielonego. Dzisiaj więc pod lupę weźmiemy urządzenie, które pozwoli nam to mięso zmielić, a więc maszynkę do mielenia mięsa. Zapraszamy do dalszej części artykułu.

Jak zmielić mięso szybko i skutecznie?
Jeszcze kilka, może kilkanaście lat temu, kobiety nie miały  wyjścia i musiały korzystać z ręcznych maszynek do mielenia mięsa. Dzisiaj możemy o tym zapomnieć, bo wszystkie urządzenia tego typu są w pełni zautomatyzowane. Nie ma co się z tym kryć, że mielenie mięsa nigdy nie należało do przyjemnych i lekkich czynności. Dzięki producentom sprzętów AGD dziś to wszystko szybko i skutecznie zrobi za nas maszynka.
Nie musimy już mocować maszynki do blatu stołu tak jak w przypadku maszynek ręcznych. Dzisiaj stawiamy maszynkę, włączamy guzik i gotowe! Wszystko robi się samo! Efektywność maszynki oraz jej szybkość uzależniona jest od mocy. Najlepiej wybrać model o wartości mocy co najmniej 600 W. powinniśmy również zwrócić uwagę na wydajność urządzenia. Jest to wartość, która mówi o tym, ile mięsa jest w stanie zmielić maszynka podczas jednej minuty. Minimalna wydajność to 1,5kg na minutę.


Dodatkowe funkcje maszynek do mięsa
Zanim zdecydujemy się na konkretny model, warto sprawdzić, czy do urządzenia dołączone są dodatkowe akcesoria. Podstawowa wersja zawsze posiada dwa sitka o różnych średnicach i nasadkę, która posłuży nam do napełniania kiełbas. Modele rozbudowane posiadają przystawki służące do wyciskania miękkich owoców oraz szatkownice umożliwiające siekanie różnych produktów.


Do wyboru do koloru
Automatyczne maszynki do mielenia to urządzenia wielofunkcyjne. Trzeba zaznaczyć, że nowoczesne urządzenia tego typu są bardzo bezpieczne, a dodatkowo posiadają mnóstwo dodatkowych opcji. Przed zakupem warto sprawdzić, czy interesujący nas model je posiada.
Bardzo przydatną funkcją jest rewers czyli tak zwane cofanie obrotu. Dzięki temu, możemy zmielić nawet bardzo twardy kawałek mięsa. Przydatne są również antypoślizgowe nóżki, które zapobiegają przemieszczaniu się sprzętu oraz ułatwiają jego użytkowanie. Wiele modeli posiada również duże udogodnienie w postaci specjalnego schowka na kabel oraz inne akcesoria.


Przydatne urządzenie
Maszynka do mielenia mięsa jest urządzeniem przeznaczonym dla osób, które lubią potrawy z mięsa mielonego. Dzięki zamiennym częściom możemy to urządzenie wykorzystać także do innych celów na przykład do wyciskania soków czy szatkowania warzyw.Zobacz również

Ściana w kuchni – pięć sposobów na jej aranżację

Ściana w kuchni – pięć sposobów na jej...

Propozycja pierwsza – glazura na ścianę Najczęstszym rozwiązaniem, na które się decydujemy...

Przytulna kuchnia – czyli jak odmienić kuchenne wnętrze

Przytulna kuchnia – czyli jak odmienić kuchenne...

Bardzo ważne są kolory Nie od dziś wiadomo, że kolory na ścianach bezpośrednio wpływają na...
Komentarze
Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.
Twój komentarz
Ocena