Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Kuchnia i salon jako całość – czy to się...

Porady

Kuchnia i salon jako całość – czy to się sprawdza?

Ulubione0

Wygodnym i niezwykle popularnym trendem wnętrzarskim jest połączenie kuchni z salonem. Tak zwana otwarta kuchnia to świetne rozwiązanie, zarówno dla małych jak i większych wnętrz. Jest to bardzo funkcjonalne i efektywne rozwiązanie, na które decyduje się coraz więcej osób. Dobrze się prezentuje, skutecznie powiększa przestrzeń i daje mnóstwo nowych możliwości aranżacyjnych. Oczywiście nie ma rozwiązań bez wad – dlatego warto zadać sobie pytanie, czy warto otwierać kuchnię na salon?

Jakie są zalety kuchni otwartej na salon?
Połączenie kuchni z salonem to aranżacja, którą można zastosować zarówno w małych, jak i dużych pomieszczeniach. Otworzenie kuchni na drugie pomieszczenie sprawi, że powiększymy przestrzeń – w ten sposób kuchnia, jak i salon stanie się bardziej przestronnym pomieszczeniem. Decydując się na otwartą kuchnię możemy urządzić ją w całkiem innym stylu niż salon – w ten sposób dokładnie wyznaczymy granicę pomiędzy nimi. Możemy też, w obu pomieszczeniach zastosować podobną kolorystykę i designe – zacierając wszelkie granice. Otwierając kuchnię na salon zyskujemy przestrzeń, ale również nieustanny kontakt z domownikami czy gośćmi. Podczas gotowania nie jesteśmy odosobnieni i nie spędzamy samotnych chwil w kuchni, w czasie kiedy reszta towarzystwa dobrze się bawi. Cały czas mamy kontakt – czy to podczas przygotowania posiłków, czy robienia herbaty. Ponadto, otwarta kuchnia to możliwość oglądania telewizji w czasie gotowania. W takim 'układzie' mieszkania możemy z powodzeniem łączyć przyjemne z pożytecznym i maksymalnie wykorzystać czas na dwie lub nawet więcej czynności. Otworzenie kuchni na salon jest świetnym pomysłem również w przypadku kuchni bez okna. Połączenie jej z drugim pomieszczeniem dodatkowo ją rozświetli. W otwartej kuchni mamy też łatwy dostęp do jadalni – nie trzeba pokonywać dużych odległości z talerzami pełnych zupy. Taka aranżacja kuchennego pomieszczenia wpływa również scalająco na rodzinę – jest większa okazja do wspólnego gotowania.

 

Czy kuchnia otwarta ma jakieś wady?
Otwarta kuchnia nie jest oczywiście problemem bez wad. Pierwszą sprawą jaka 'rzuca się w oczy' jest widoczny od razu bałagan! Taka aranżacja jest bardzo modna, jednak wchodząc do mieszkania jest zawsze widoczna i otwarta niczym księga. W otwartej kuchni należy dbać zatem o porządek, aby goście nie zniechęcili się panującym w kuchni bałaganem lub stertą naczyń w zlewozmywaku. Drugą ważną kwestią jest oczywiście hałas. Podczas gotowania czy pieczenia często korzysta się z różnych urządzeń, które – nie ukrywajmy, bywają głośne. Może to przeszkadzać reszcie domowników, którzy na przykład w tym czasie oglądają telewizor. Otwarta kuchnia to także w pewnym sensie brak prywatności. Jedni podczas gotowania chcą być sami i mieć święty spokój – drudzy pragną widowni – wszystko więc zależy od naszych osobistych preferencji. Otworzenie kuchni na salon może utrudnić nam kontrolę nad małymi dziećmi. W przypadku tradycyjnego pomieszczenia kuchennego zamykamy drzwi i po kłopocie – tutaj, należy mieć zawsze oczy dookoła głowy.

 

Zobacz również

Chwytaj dobrze, czyli jak wybrać najlepszy uchwyt do mebli w kuchni

Chwytaj dobrze, czyli jak wybrać najlepszy uchwyt...

Do wyboru, do koloru czyli szeroki wybór uchwytów Wybór uchwytów jest naprawdę ogromny, dlatego...

Rodzaje okapów kuchennych

Rodzaje okapów kuchennych

Jak to działa?   Praca okapu często zwanego potocznie wentylatorem opiera się na działaniu...
Komentarze (2)
2
Gość
Maja
2017-08-10 11:10:21

Połączenie kuchni z salonem to świetny pomysł! Pomieszczenie staje się większe i bardziej przestronne, łatwość przejścia między pomieszczeniami zwiększa wygodę takiego rozwiązania. Jedynym - jak dla mnie są rozchodzące się zapachy, których raczej nie da się zatrzymać w samej kuchni, a reszta na PLUS! :)

Gość
Johny
2017-07-21 15:04:44

Kuchnia otwarta na salon jest bardzo praktycznym i pięknym rozwiąznaiem. Musimy miec jednak mozliwosci aby wykonac taki projekt, gdyz tylko w duzych pomieszczeniach jest to mozliwe. Co prawda kazde rozwiazanie ma jakies wady, ale w tym przypadku zalet jest o wiele wiecej!

Twój komentarz
Ocena