Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Lepiej wybrać meble ze sklepu czy zrobić...

Porady


Lepiej wybrać meble ze sklepu czy zrobić własne?

Urządzanie kuchni to prawdziwe wyzwanie. Musimy zdecydować o kolorach ścian, sprzęcie AGD i ogólnej stylistyce kuchennego wnętrza. Nieodłącznym elementem każdej kuchni są meble. Możemy wybrać gotowe ze sklepu lub zdecydować się na meblarską zabudowę pod wymiar. Co wybrać? Które meble będą lepsze? Jakie są wady i zalety obu rozwiązań? To, czy zdecydujemy się na gotowe meble ze sklepu, czy pomoc stolarza i meble pod wymiar powinno być uzależnione od naszego gustu, upodobań i potrzeb. Nie bez znaczenia jest także kształt i wielkość kuchennego pomieszczenia oraz budżet, który chcemy przeznaczyć na meble kuchenne.

Na zdjęciu: Studio Mebli A&K

Jeśli nasza kuchnia jest duża i przestronna to spokojnie możemy udać się do sklepu i wybrać zestaw, który najbardziej nam się podoba. Problem pojawia się, kiedy nasze pomieszczenie kuchenne jest małe, ciasne i ma nietypowy kształt. W takim wypadku gotowe meble z salonu się nie sprawdzą – korzystanie z takiej kuchni będzie niewygodne, co może irytować. W doborze mebli do kuchni bardzo ważne jest dobre wykorzystanie przestrzeni, wygoda i funkcjonalność. Jakie są wady i zalety mebli gotowych i pod wymiar?

 

Zalety i wady mebli kuchennych ze sklepu

 

Największą zaletą sklepowych mebli kuchennych jest ich dostępność oraz cena. Idziemy, oglądamy, kupujemy i często – jeszcze tego samego dnia możemy cieszyć się nowymi meblami w kuchni. Z pewnością jest to niedrogie i szybkie rozwiązanie – czego nie możemy powiedzieć o meblach na wymiar. Meble kuchenne dostępne w sklepach to zazwyczaj zestawy kilku szafek występujących w kilku konfiguracjach. Wymiary są standardowe – jednak jeśli mamy małą kuchnię o nietypowych kształtach i wnękach, to ciężko będzie takie gotowe meble do niej dopasować. W rezultacie, między meblami a urządzeniami AGD powstają nieestetyczne szpary, które nie wyglądają ładnie.

 

Zalety i wady mebli pod wymiar

 

Tutaj sprawa wygląda zupełnie inaczej. Jedyne co nas ogranicza, to wyobraźnia oraz budżet. Sami decydujemy jak nasze kuchenne meble będą wyglądać. Wybieramy materiał, kolor płyty, wykończenia, a nawet uchwyty. Tworzymy wszystko od podstaw. Decydujemy o lokalizacji poszczególnych szafek i urządzeń, by korzystanie z kuchni było wygodne. Meble na zamówienie będą idealnie dopasowane do kuchennego pomieszczenia – wykorzystamy każdy centymetr wolnej przestrzeni. Nie ma tutaj mowy o lukach między poszczególnymi elementami kuchennego wyposażenia. Niestety, meble pod wymiar są droższe, niż te, które możemy kupić w sklepie. Cena uzależniona jest od materiału, z którego meble zostaną wykonane oraz od wielkości kuchni. Proces 'kupowania' jest znacznie dłuższy niż w przypadku 'gotowców', jednak czy nie warto poczekać na idealnie dopasowaną, wygodną i funkcjonalną zabudowę?

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Kamień na ściany w kuchni


Kuchnia jest niesamowicie istotnym pomieszczeniem domowego użytku, którego podczas...

Lodówka low frost – wady i zalety


Rozmrażanie lodówki…, kto przeżył choć raz, ten wie, jak bardzo...

Powiew Orientu, czyli bambusowa kuchnia


Wbrew obiegowym opiniom bambus nie jest wcale delikatny i nietrwały. To materiał...