Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Malakser – czy warto go mieć w swojej kuchni?

Porady


Malakser – czy warto go mieć w swojej kuchni?

Kuchnia jest dość specyficznym oraz wymagającym miejscem. Spędzamy w niej sporo czasu – na gotowanie, sprzątanie, wspólne posiłki w gronie rodziny... Żyjemy w czasach, gdzie każdy cały czas się spieszy. Biegamy pomiędzy pracą, dziećmi a domowymi obowiązkami, dlatego kiedy tylko można warto korzystać z udogodnień, jakie daje nam technika. W kuchni znajduje się najwięcej sprzętów, które ułatwiają oraz przyspieszają wykonywanie obowiązków. Nowe urządzenia często mogą zastąpić kilka innych, dzięki czemu zyskujemy dodatkowe miejsce w kuchni. przykładem takiego cudeńka jest malakser. W kuchni może okazać się niezastąpiony. Dlaczego?

Malakser – czyli funkcjonalny robot kuchenny

 

Malakser należy do bardzo popularnych robotów kuchennych. Należy od do innowacyjnych urządzeń, które zostało wyposażone w liczne przydatne funkcje. On nie tylko miesza poszczególne składniki, on robi znacznie więcej. Wiele osób porównuje malakser do zwykłego miksera – co jest oczywiście błędem, gdyż możliwości obu urządzeń są zupełnie inne. Malakser daje nam o wiele więcej możliwości – pomoże on nam zarówno podczas codziennego gotowania, jak i w czasie przedświątecznego pieczenia pysznych ciast. Mając go w swojej kuchni możemy zaoszczędzić bardzo dużo czasu, a dodatkowo – poszerzyć swoje kulinarne horyzonty. Robi dosłownie wszystko – mieli, blenduje, miksuje, sieka, wyciska, ubija – jedna maszyna, a tyle możliwości. Dzięki licznym funkcjom, za pomocą jednego urządzenia możemy przygotować niemalże wszystko.

 

Urządzenie, które może zastąpić kilka innych sprzętów

 

Wchodząc do sklepu nie spotkamy jednego malaksera – a całą 'gromadę'! Producenci dbają o to, aby ich wybór nie był taki prosty. Urządzenia te występują w różnych opcjach – poszczególne modele różnią się między sobą wielkością, konstrukcją oraz ceną. Oczywiście większa liczba dodatkowych funkcji i bajerów będzie przekładać się na wyższą cenę. Nie da się ukryć, że malakser to dość spory jednorazowy wydatek, jednak biorąc pod uwagę, że zastąpi on kilka innych urządzeń, to ta inwestycja naprawdę się opłaca.

 

Nowoczesna budowa silnika

 

Jak wiemy, większość urządzeń wykorzystywanych w kuchni bardzo szybko się nagrzewa, dlatego nie możemy używać ich zbyt długo. Nowoczesne malaksery posiadają silniki nowej generacji, które nagrzewają się znacznie wolniej. Urządzenia te wyposażone są również w dodatkowe akcesoria, które jeszcze bardziej poszerzają ich możliwości. Warto wspomnieć, że nowoczesne malaksery pracują ciszej. Posiadają mnóstwo programów oraz opcji, dzięki czemu możemy regulować pracę urządzenia oraz dostosować je do naszych potrzeb.

 

Malakser to taki ulepszony mikser

 

Malakser to taka lepsza wersja dobrze nam znanego miksera. Malakser oprócz ubijania i mieszania, dodatkowo kroi, sieka, mieli, szatkuje i ściera. Ma znacznie większe możliwości, niż jego kuzyn.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Dekoracyjne grzanie kuchni


Bezpowrotnie minęły już czasy, kiedy kuchni nie traktowano jako pomieszczenia...

Kuchenka mikrofalowa – czym kierować się przy wyborze?


Odgrzany kotlet, niezdrowy fast food, mało apetyczna przekąska z zamrażalnika – z...

Peach Fuzz kolorem roku 2024 według Instytutu Pantone


Znamy już kolor roku 2024. Pantone zdecydował, że będzie nim Peach Fuzz. To odcień...