Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Malakser – czy warto go mieć w swojej kuchni?

Porady

Malakser – czy warto go mieć w swojej kuchni?

Ulubione0

Kuchnia jest dość specyficznym oraz wymagającym miejscem. Spędzamy w niej sporo czasu – na gotowanie, sprzątanie, wspólne posiłki w gronie rodziny... Żyjemy w czasach, gdzie każdy cały czas się spieszy. Biegamy pomiędzy pracą, dziećmi a domowymi obowiązkami, dlatego kiedy tylko można warto korzystać z udogodnień, jakie daje nam technika. W kuchni znajduje się najwięcej sprzętów, które ułatwiają oraz przyspieszają wykonywanie obowiązków. Nowe urządzenia często mogą zastąpić kilka innych, dzięki czemu zyskujemy dodatkowe miejsce w kuchni. przykładem takiego cudeńka jest malakser. W kuchni może okazać się niezastąpiony. Dlaczego?

Malakser – czyli funkcjonalny robot kuchenny
Malakser należy do bardzo popularnych robotów kuchennych. Należy od do innowacyjnych urządzeń, które zostało wyposażone w liczne przydatne funkcje. On nie tylko miesza poszczególne składniki, on robi znacznie więcej. Wiele osób porównuje malakser do zwykłego miksera – co jest oczywiście błędem, gdyż możliwości obu urządzeń są zupełnie inne. Malakser daje nam o wiele więcej możliwości – pomoże on nam zarówno podczas codziennego gotowania, jak i w czasie przedświątecznego pieczenia pysznych ciast. Mając go w swojej kuchni możemy zaoszczędzić bardzo dużo czasu, a dodatkowo – poszerzyć swoje kulinarne horyzonty. Robi dosłownie wszystko – mieli, blenduje, miksuje, sieka, wyciska, ubija – jedna maszyna, a tyle możliwości. Dzięki licznym funkcjom, za pomocą jednego urządzenia możemy przygotować niemalże wszystko.

 

Urządzenie, które może zastąpić kilka innych sprzętów
Wchodząc do sklepu nie spotkamy jednego malaksera – a całą 'gromadę'! Producenci dbają o to, aby ich wybór nie był taki prosty. Urządzenia te występują w różnych opcjach – poszczególne modele różnią się między sobą wielkością, konstrukcją oraz ceną. Oczywiście większa liczba dodatkowych funkcji i bajerów będzie przekładać się na wyższą cenę. Nie da się ukryć, że malakser to dość spory jednorazowy wydatek, jednak biorąc pod uwagę, że zastąpi on kilka innych urządzeń, to ta inwestycja naprawdę się opłaca.

 

Nowoczesna budowa silnika
Jak wiemy, większość urządzeń wykorzystywanych w kuchni bardzo szybko się nagrzewa, dlatego nie możemy używać ich zbyt długo. Nowoczesne malaksery posiadają silniki nowej generacji, które nagrzewają się znacznie wolniej. Urządzenia te wyposażone są również w dodatkowe akcesoria, które jeszcze bardziej poszerzają ich możliwości. Warto wspomnieć, że nowoczesne malaksery pracują ciszej. Posiadają mnóstwo programów oraz opcji, dzięki czemu możemy regulować pracę urządzenia oraz dostosować je do naszych potrzeb.

 

Malakser to taki ulepszony mikser
Malakser to taka lepsza wersja dobrze nam znanego miksera. Malakser oprócz ubijania i mieszania, dodatkowo kroi, sieka, mieli, szatkuje i ściera. Ma znacznie większe możliwości, niż jego kuzyn.

Zobacz również

Piekarniki

Piekarniki

Technika dla każdej gospodyni Nowoczesne piekarniki naszpikowane są nowinkami technicznymi i...

EuroCucina 2016 – najważniejsze targi kuchenne w Europie

EuroCucina 2016 – najważniejsze targi kuchenne...

Zdjęcia: Artur Krupa

Komentarze
Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.
Twój komentarz
Ocena