Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Ogrzewanie podłogowe w kuchni

Porady


Ogrzewanie podłogowe w kuchni

Każdy z nas lubi ciepło. Dbamy o to, aby w naszych domach i mieszkaniach oprócz miłej atmosfery panowała odpowiednia temperatura. Do dyspozycji mamy najnowocześniejsze systemy grzewcze, które oprócz wiadomych funkcji, prezentują się fenomenalnie i mogą służyć jako dekoracje. Kuchnia jest dość trudnym miejscem, jeśli chodzi o jej ogrzanie. Musi znajdować się w niej odpowiednia ilość szafek, sprzęty AGD i tym sposobem miejsca na kaloryfer często brakuje. Na szczęście z pomocą spieszy ogrzewanie podłogowe.

Na zdjęciu: Studio Mebli Misz

Ogrzewanie podłogowe w kuchni - jakie rozwiązanie wybrać?

 

Jeśli podejmiemy decyzję, że chcemy w naszej kuchni mieć ogrzewanie podłogowe, to musimy zastanowić się, czy wybieramy instalację wodną czy elektryczną. Instalacja wodna jest tańsza, jednak wiąże się ona z koniecznością podłączenia się do centralnego systemu ogrzewania. W przypadku instalacji elektrycznej musimy kupić specjalne maty, które niestety pobierają znaczne ilości prądu, dlatego takie rozwiązanie może nas trochę kosztować.

 

Ogrzewanie podłogowe w kuchni – zalety

 

Za co ceni się ogrzewanie podłogowe? Przede wszystkim za równomierne rozprowadzenie ciepła po całym pomieszczeniu. Ogrzewanie podłogowe znajduje się na całej powierzchni podłogi, a więc w każdym miejscu grzeje tak samo. Mamy tutaj do czynienia z równomiernym rozłożeniem ciepła, dzięki czemu praca oraz inne kuchenne obowiązki przebiegają z większą przyjemnością.

 

Ogrzewanie podłogowe w kuchni – wady

 

Ogrzewanie podłogowe to spora wygodna, jednak za tę przyjemność trzeba zapłacić. Montaż ogrzewania podłogowego wiąże się z dużymi kosztami. Biorąc też pod uwagę wolne nagrzewanie się trzeba uwzględnić nieco większe rachunki.

 

Ogrzewanie podłogowe – o czym musimy pamiętać?

 

Wiele osób uważa, że pod meblami kuchennymi ogrzewanie podłogowe jest zbędne. Tymczasem okazuje się, że najlepiej 'rozłożyć' instalację na całej powierzchni, nawet bezpośrednio pod meblami. Wtedy nie mamy tak zwanych 'zimnych' punktów, które nie są ogrzane.

 

Gdzie umieścić grzejnik w kuchni?

 

Jeśli nie mamy możliwości zamontowania ogrzewania podłogowego, to musimy ratować się tradycyjnymi metodami. Najlepszym sposobem na ogrzanie kuchni jest umieszczenie grzejnika tuż pod oknem. Jest to najbardziej efektywne rozwiązanie. Dlaczego? Właśnie w tym miejscu do pomieszczenia wpada najwięcej zimna.

 

Asortyment grzejników jest bardzo, bardzo szeroki. Możemy swobodnie przebierać w kolorach, rozmiarach, a najnowocześniejsze modele kaloryferów możemy zamontować wszędzie. Bardzo często okazuje się, że kuchnia jest za mała i nie da się nigdzie zamontować upragnionego grzejnika. W takich sytuacjach warto zastanowić się nad ogrzewaniem podłogowym.

Komentarze


5.00/5 1 1
5
Barbara

Ogrzewanie podłogowe to duży plus - wiadomo użytuje się czesto to pomieszczenie, czasem się coś wyleje (szczególnie dzieci ciągle to robią) , przetrze się i szybko wyschnie. U mnie sa płytki więc spokojnie można chodzić boso, bo grzeje podłogówka.

Zobacz również


Nie całkiem bezludna wyspa


Nowoczesna kuchnia nie musi być nudna. Połyskujące fronty i szereg zaawansowanych...

Idealne lampy do kuchni – pomożemy ci je wybrać!


Na efektowną kuchnię składa się wiele elementów. Jest to ładna zabudowa,...

Jak unikać błędów urządzając kuchnię?


Dopieszczona w każdym calu, funkcjonalna, ergonomiczna kuchnia to marzenie nie tylko...