Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady Piekarnik, który zawsze ma zimne drzwi

Porady


Piekarnik, który zawsze ma zimne drzwi

Kuchnia jest pomieszczeniem w którym oprócz ładnego wyglądu liczy się funkcjonalność oraz bezpieczeństwo. Oczywiście kuchnia, która dobrze się prezentuje jest przyjemna dla oka a wszystkie obowiązki wykonywane są w niej z większą przyjemnością. Powinniśmy czuć się w niej komfortowo, ale też bezpiecznie. Każda kuchenna inwestycja musi być dobrze przemyślana – nie liczy się tylko wygląd oraz estetyczne wykonanie elektrycznych urządzeń, ale przede wszystkim bezpieczeństwo i funkcjonalność. Jest to szczególnie ważne jeśli w domu są małe dzieci, które jak wiadomo lubią wszystko dotykać – co w kuchni rzadko kiedy jest bezpieczne. Producenci spieszą z pomocą i oferują nam piekarnik z funkcją zimnej obudowy. Czym jest? Jak to działa? Wszystkiego dowiecie się niżej.

Na zdjęciu: Studio Meble Wach

Czy to możliwe? Jak działa piekarnik z zimnymi drzwiami?

 

Jak wszyscy wiemy, piekarniki to urządzenia, które podczas pracy osiągają bardzo wysokie temperaturę. O ile gorąco w środku piekarnika jest pożądane, tak na zewnątrz – niekoniecznie. W tego typu sprzętach bardzo ważne są szczelne drzwi – pozwolą one zmniejszyć nam straty energii, co oczywiście przełoży się na rachunki za prąd. Istotną kwestią jest także poziom nagrzewania się szyby, drzwi oraz całej obudowy urządzenia. Każda gorąca powierzchnia w kuchni zwiększa ryzyko poparzenia. Jeśli dodatkowo po naszej kuchni często biegają dzieci, to tym łatwiej o wypadek. Dzieci już takie są, że są ciekawe świata i zaglądają i dotykają dosłownie wszędzie. Dzięki nowoczesnym piekarnikom, które posiadają innowacyjny system chłodzenia nie musimy martwić się, że ktoś się oparzy. Piekarnik, nawet podczas pracy jest chłodny z zewnątrz.

 

Drzwi, które nie parzą

 

Oczywiście określenie 'zimne drzwi' jest tylko takim uproszczeniem. Podczas pracy naszego piekarnika jego drzwi oraz cała obudowa jest ciepła, ale nie aż tak, by móc poparzyć. System chłodzenia powstał po to, aby zminimalizować ryzyko poparzenia, a także zwiększyć bezpieczeństwo podczas korzystania z piekarnika. Wpływa to również na komfort – zarówno fizyczny jak i psychiczny. Efekt tak zwanych zimnych drzwi jest wynikiem zastosowania specjalnego szkła. Ta warstwa ochronna powstała w wyniku kilku szyb – czasem dwóch, czasem czterech, między którymi jest próżnia – czyli dodatkowa izolacja. Dodatkowo, urządzenia te posiadają funkcję chłodzenia ścianek piekarnika. W obudowę wmontowany jest wentylator, który odpowiedzialny jest za mieszanie cieplejszego i chłodniejszego powietrza.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Czego nie przechowujemy w lodówce?


Częstym problemem, z którym muszą się zmagać gospodynie domowe a pojawiającym się w...

Jak urządzić jadalnię?


Jadalnia jest specyficznym miejscem w domu. To tutaj wspólnie z rodziną czy...

Leśny klimat w Twojej kuchni


Moda wnętrzarska coraz intensywniej koncentruje się na naturalnych rozwiązaniach...