Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Piekarnik, który zawsze ma zimne drzwi

Porady

Piekarnik, który zawsze ma zimne drzwi

Ulubione0

Kuchnia jest pomieszczeniem w którym oprócz ładnego wyglądu liczy się funkcjonalność oraz bezpieczeństwo. Oczywiście kuchnia, która dobrze się prezentuje jest przyjemna dla oka a wszystkie obowiązki wykonywane są w niej z większą przyjemnością. Powinniśmy czuć się w niej komfortowo, ale też bezpiecznie. Każda kuchenna inwestycja musi być dobrze przemyślana – nie liczy się tylko wygląd oraz estetyczne wykonanie elektrycznych urządzeń, ale przede wszystkim bezpieczeństwo i funkcjonalność. Jest to szczególnie ważne jeśli w domu są małe dzieci, które jak wiadomo lubią wszystko dotykać – co w kuchni rzadko kiedy jest bezpieczne. Producenci spieszą z pomocą i oferują nam piekarnik z funkcją zimnej obudowy. Czym jest? Jak to działa? Wszystkiego dowiecie się niżej.

Czy to możliwe? Jak działa piekarnik z zimnymi drzwiami?
Jak wszyscy wiemy, piekarniki to urządzenia, które podczas pracy osiągają bardzo wysokie temperaturę. O ile gorąco w środku piekarnika jest pożądane, tak na zewnątrz – niekoniecznie. W tego typu sprzętach bardzo ważne są szczelne drzwi – pozwolą one zmniejszyć nam straty energii, co oczywiście przełoży się na rachunki za prąd. Istotną kwestią jest także poziom nagrzewania się szyby, drzwi oraz całej obudowy urządzenia. Każda gorąca powierzchnia w kuchni zwiększa ryzyko poparzenia. Jeśli dodatkowo po naszej kuchni często biegają dzieci, to tym łatwiej o wypadek. Dzieci już takie są, że są ciekawe świata i zaglądają i dotykają dosłownie wszędzie. Dzięki nowoczesnym piekarnikom, które posiadają innowacyjny system chłodzenia nie musimy martwić się, że ktoś się oparzy. Piekarnik, nawet podczas pracy jest chłodny z zewnątrz.

 

Drzwi, które nie parzą
Oczywiście określenie 'zimne drzwi' jest tylko takim uproszczeniem. Podczas pracy naszego piekarnika jego drzwi oraz cała obudowa jest ciepła, ale nie aż tak, by móc poparzyć. System chłodzenia powstał po to, aby zminimalizować ryzyko poparzenia, a także zwiększyć bezpieczeństwo podczas korzystania z piekarnika. Wpływa to również na komfort – zarówno fizyczny jak i psychiczny. Efekt tak zwanych zimnych drzwi jest wynikiem zastosowania specjalnego szkła. Ta warstwa ochronna powstała w wyniku kilku szyb – czasem dwóch, czasem czterech, między którymi jest próżnia – czyli dodatkowa izolacja. Dodatkowo, urządzenia te posiadają funkcję chłodzenia ścianek piekarnika. W obudowę wmontowany jest wentylator, który odpowiedzialny jest za mieszanie cieplejszego i chłodniejszego powietrza.

Zobacz również

Lodówka już nie tylko chłodzi, poznaj nowoczesne funkcje chłodziarek

Lodówka już nie tylko chłodzi, poznaj...

Innowacyjne rozwiązania Producenci lodówek dbają o kompleksowe wyposażenie lodówki. Nowoczesne...

Dekoracyjne oświetlenie kuchni

Dekoracyjne oświetlenie kuchni

Coś więcej niż podstawy Kuchnia, niezależnie od stylizacji oraz bez względu na to, jakich...
Komentarze
Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.
Twój komentarz
Ocena