Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady 6 rzeczy, na które warto zwrócić uwagę...

Porady


6 rzeczy, na które warto zwrócić uwagę decydując się na płytę ceramiczną

Decyzja o doborze odpowiedniej płyty grzewczej do kuchni nie jest łatwa. Każda dostępna opcja wiąże się z kilkoma ważnymi kwestiami. Do wyboru mamy płyty gazowe, indukcyjne i ceramiczne, które w zależności od producenta różnią się między sobą kształtem i wielkością. Dzisiaj pod lupę weźmiemy płyty ceramiczne – podpowiemy wam na co powinniśmy zwrócić uwagę przy ich wyborze.

Na zdjęciu: Studio Mebli Meblox

1 – montaż
Płyta ceramiczna jest płytą elektryczną, czyli jak można się domyślić działa na prąd. Przy wyborze płyty ceramicznej należy zwrócić uwagę na informacje związane z montażem urządzenia. Poszczególne modele mogą różnić się między sobą napięciem elektrycznych. Większe napięcie będzie wiązało się z koniecznością posiadania odpowiedniej instalacji elektrycznej – aby płyta mogła poprawnie funkcjonować. W takim przypadku należy najlepiej skonsultować się ze specjalistą – on pomoże nam wybrać odpowiedni sprzęt.

 

2 – rozmiar i kształt
Podobnie jak w przypadku innych płyt grzewczych, tutaj również należy zwrócić uwagę na kształt i rozmiar urządzenia. Modele dostępne na rynku posiadają zazwyczaj szerokość od 58 do 60 centymetrów, jednak istnieją również wersje mniejsze lub większe. Najczęściej płyty ceramiczne podzielone są na cztery pola grzewcze – są to zazwyczaj koła o różnych średnicach. Aby najlepiej wykorzystać możliwości tego typu płyt, należy dopasować wielkość garnka do wielkości pola grzewczego.

 

3 – lampa bądź spirala
Bardzo ważnym elementem płyt ceramicznych jest część, która odpowiedzialna jest za ogrzewanie pola grzewczego – może być to lampa halogenowa lub spirala elektryczna. Warto wybrać płytę ceramiczną, która posiada elementy szybkogrzejne – wtedy szybciej będziemy mogli przygotować posiłki.

 

4 – system sterowania
Każdy producent ma swoje 'upodobania' jeżeli chodzi o system sterowania urządzeniem. Najczęściej wybieranym rozwiązaniem jest sterowanie sensorowe znajdujące się na przodzie urządzenia. Przydatne mogą okazać się dodatkowe guziki – na przykład włącznik bezpieczeństwa, dzięki któremu będziemy mogli ustawić czas, po którym płyta ceramiczna samoczynnie się wyłączy. Liczne modele wyposażone są o dodatkowe funkcje, które wpływają na atrakcyjność oraz funkcjonalność urządzenia.

 

5 – konieczny jest prąd
Wybierając płytę ceramiczną nie musimy martwić się o montowanie instalacji gazowej – tutaj potrzebujemy tylko prądu. Bardzo ważne jest, aby przed zakupem płyty ceramicznej sprawdzić natężenie energii elektrycznej jakie posiadamy w domu i dopasować do tego konkretny model. Płyty ceramiczne zyskują coraz większe uznanie – głównie ze względu na swoją trwałość oraz funkcjonalność. Są bardzo łatwe w użytkowaniu, jednak jakakolwiek usterka prądu spowoduje brak możliwości przygotowania obiadu.

 

6 – ceramika gwarancją jakości
Płyta ceramiczna jak sama nazwa wskazuje wykonana jest z materiału ceramicznego. Tego typu płyty wyróżniają się dużą odpornością oraz wytrzymałością. Oczywiście nieprawidłowe użytkowanie może prowadzić do jej uszkodzenia, dlatego trzeba o nią dbać.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Z czego składa się płyta indukcyjna?


Płyta indukcyjna pomaga nam gotować szybciej i wydajniej. Ale jak to się dzieje, że...

Wyczaruj jesienne przysmaki z nową płytą indukcyjną...


Jesień zachwyca pełnią smaków i kolorów. Zieleń ustępuje miejsca...