Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady Czy w dzisiejszych czasach warto zabudować...

Porady


Czy w dzisiejszych czasach warto zabudować mikrofalówkę?

Kuchenka mikrofalowa przez wielu zaliczana jest do podstawowego sprzętu znajdującego się w kuchni. Jest ona urządzeniem, które między innymi umożliwia nam szybkie podgrzanie zimnego obiadu. W dzisiejszych czasach takie sprzęty są niezastąpione! Wraz z modą na wszechobecny minimalizm, pojawiły się urządzenia przeznaczone pod zabudowę. Oznacza to, że urządzenie znajduje się pod zabudową meblarską i na pierwszy rzut oka przypomina zwykłą szafkę.

Na zdjęciu: Studio Mebli Meblostyl

Czy kuchenka mikrofalowe to urządzenie, którego nie da się zastąpić?

 

Kuchenka mikrofalowe to urządzenie, które w dzisiejszych czasach możemy spotkać niemalże w każdej kuchni. Dzięki niej możemy bardzo szybko podgrzać wczorajszy obiad. Nie ma mowy tutaj o przypaleniu, a dodatkowo pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu. Z powyższego opisu można wywnioskować, że kuchenka mikrofalowa to sprzęt idealny – tymczasem, nawet ona ma wady. Żywność w czasie podgrzewania w mikrofali się wysusza i dodatkowo jest nierównomiernie ogrzana. Przeciwnicy tego urządzenia twierdzą również, że korzystanie z niego jest niezdrowe. Pomimo różnych opinii, coraz więcej osób decyduje się na zakup kuchenki mikrofalowej. Umożliwia ona podgrzanie potraw, rozmrażanie czy nawet grillowanie. Nowoczesne modele wyposażone są nawet w funkcje gotowania na parze oraz wiele innych udogodnień.

 

Kuchenka mikrofalowa w zabudowie

 

Ze względu na wciąż trwającą modę na minimalizm, kuchenki pod zabudowę cieszą się coraz większym uznaniem. Najczęściej na to rozwiązanie decydują się osoby, które urządzają kuchnię w nowoczesnym, minimalistycznym stylu. Jeśli chcemy kupić mikrofalówkę pod zabudowę, to już w trakcie planowania mebli powinniśmy zdecydować, gdzie urządzenie ma się znajdować. Możemy ją umieścić dosłownie wszędzie – pod piekarnikiem lub tuż nad nim. Jeśli chodzi o lokalizację, to mamy pełną dowolność. Zabudowana mikrofalówka wyglądem przypomina zwykłą szafkę. Nie zajmuje miejsca na blacie roboczym i prezentuje się bardzo estetycznie. Należy pamiętać, że modele przeznaczone pod zabudowę, często mają mniejsze rozmiary niż tradycyjne, wolnostojące urządzenia, co może utrudnić obróbkę większych potraw. Ponadto, w razie jakiejkolwiek usterki, konieczna będzie pomoc fachowca i rozkręcanie całej zabudowy, co jest dość kłopotliwe.

 

Kuchenka mikrofalowa wolnostojąca

 

Wolnostojące mikrofalówki są znane od dawna. Ich wybór i różnorodność modeli jest ogromna. Modele wolnostojące mają to do siebie, że są mobilne. Możemy je dokupić, gdy nasza kuchnia będzie już gotowa, jednak warto wcześniej pomyśleć o jej lokalizacji. Mikrofalówka, która stoi na blacie roboczym zajmie dużo miejsca i nie będzie prezentować się zbyt dobrze. Największą zaletą mikrofalówek wolnostojących jest fakt, że mnogość modeli oraz rozwiązań jest naprawdę ogromna, dlatego z pewnością znajdziemy model, który będzie spełniał nasze oczekiwania. Jeśli urządzenie się zepsuje, to bez problemu możemy je odłączyć i oddać do naprawy.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Szybki sposób na odnowienie Twojej kuchni


Jeżeli Twoja kuchnia powoli zaczyna Cię przytłaczać to znak, że czas na remont! Nie...

Jak zabezpieczyć meble kuchenne przed parą?


Meble w kuchni narażone są na szereg niesprzyjających im czynników. Jednym w...

Kamień na kuchenną ścianę - niebanalna dekoracja w...


Szukasz sposobu na zaaranżowanie pomieszczenia kuchennego w niepospolity sposób?...