Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady Doradzamy, jak ozdobić okno w Twojej kuchni.

Porady


Doradzamy, jak ozdobić okno w Twojej kuchni.

Okno w kuchni sprawia, że pomieszczenie kuchenne jest dobrze oświetlone. W jasnej kuchni przyjemniej się pracuje i przebywa.  Aranżacja okna kuchennego może dopełnić wygląd naszej kuchni.

Na zdjęciu: Studio Mebli Kome

Od tego, jak ozdobione będzie nasze kuchenne okno, powinno zależeć od stylu, w jakim urządzone jest pomieszczenie. Dekoracja okna powinna stanowić uzupełnienie aranżacyjne naszej kuchni. Nie może ona za bardzo rzucać się w oczy, powinna stanowić lekki, łagodny akcent i dopełnienie. Ozdoba okna powinna pasować do innych dodatków i elementów znajdujących się w naszej kuchni. Zadbajmy o to, aby wszystko do siebie pasowało.

 

Jak przyozdobić okno w kuchni klasycznej?

 

W kuchniach urządzonych w stylu klasycznym dominują naturalne materiały wykończeniowe. Możemy spotkać tam drewno, kamień czy ceramikę – dlatego więc, do takich wnętrz najbardziej będą pasować firanki. Jeśli chodzi o wybór mamy tutaj pełną dowolność. W sklepach znajdziemy różne modele – gładkie, haftowane czy z licznymi zdobieniami. W klasycznych wnętrzach najlepiej odnajdą się bogato zdobione firanki. Należy unikać bardziej nowoczesnych i minimalistycznych wzorów. Firanki możemy zawiesić na wiele sposobów. Możemy ją pomarszczyć i dostosować do okna oraz naszych upodobań. Jeśli nasze pomieszczenie kuchenne jest dość ciemne, to warto wybrać delikatniejsze wzory, które wpuszczą do naszej kuchni więcej światła.

 

Jak przyozdobić okno w kuchni nowoczesnej?

 

Jak pewnie większość z was zdążyła zauważyć, aktualnie panuje moda na minimalizm. Jest to trend, który już od jakiegoś czasu cieszy się ogromną popularnością i nic nie wskazuje na to, aby miało się to zmienić. Można to zauważyć na przykład w polskich kuchniach. W takich kuchennych aranżacjach, bardzo często okno występuje w 'gołej' wersji. Nie ma się co dziwić – w końcu, kierujemy się tutaj zasadą im mniej, tym lepiej. W tym wypadku ważniejszy od okna jest parapet, który jest szeroki i stanowi element dekoracyjny.

 

Alternatywa firanek

 

Już jakiś czas temu, bardzo popularne stały się rolety. Nie tylko zaciemniają pomieszczenie i chronią przed wścibskimi sąsiadami, ale również są ładną dekoracją kuchennego okna. Jest to nowoczesna alternatywa firanek. Na rynku znajdziemy szeroki wybór rolet. Wiele wzorów i kolorów sprawia, że z łatwością dopasujemy je do każdego wnętrza. Ciekawym rozwiązaniem są także rolety noc-dzień, który zmieniają wygląd w zależności od pory dnia lub naszych potrzeb.

Komentarze


5.00/5 1 1
5
Urszula

O proszę :) O takich trikach wcześniej nie słyszałam. Super pomysły. Dzięki za inspiracje! Pozdrawiam.

Zobacz również


Przydatne w kuchni sprzęty AGD


Dobrze dobrany sprzęt AGD znacznie usprawnia wykonywanie kuchennych prac, czyli tak...

Jak pozbyć się kamienia? Polecamy dzbanek z filtrem


Picie wody jest bardzo ważne. Bez względu na panującą porę roku, człowiek powinien...

Jak wybrać okap wyspowy?


Kuchnia z wyspą robi wielkie wrażenie i daje duże możliwości użytkowe. Nic więc...

Ustawienia prywatności Polityka prywatności