Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Jak urządzić kuchnię w stylu wiejskim?

Porady


Jak urządzić kuchnię w stylu wiejskim?

Kuchnia to tak naprawdę najważniejsze pomieszczenie w całym naszym domu. To właśnie w kuchni spędzamy najwięcej czasu – tutaj pijemy poranną kawę, przygotowujemy wszystkie posiłki i je spożywamy w rodzinnym gronie. Od tego pomieszczenia wymaga się wiele – musi być wygodne, funkcjonalne, bezpieczne, a do tego wszystkiego ładne. Domownicy powinni dobrze czuć się w kuchni i lubić w niej przebywać. Każdy z nas lubi co innego, dlatego każda kuchnia jest inna. Jedni preferują bardziej nowoczesne rozwiązania – inni, są fanami klasyki, jednak bez względu na to, na jaką kuchenną aranżację się zdecydujemy zasada jest jedna – wszystkie elementy powinny tworzyć spójną całość.

Na zdjęciu: Studio Płuciennik

Twoja kuchnia, Ty rządzisz!
Na finalny wygląd kuchni wpływa wiele elementów – kolory ścian, rodzaj podłogi, fronty, dodatki – wszystko się liczy. Jeżeli już zdecydujemy się w jakim stylu chcemy urządzić kuchenne pomieszczenie to warto się go trzymać. Kuchnia powinna być odzwierciedleniem naszego charakteru oraz upodobań. Nie warto ślepo podążać za modą – warto urządzić kuchnię tak, aby to nam się podobała. To my będziemy w niej gotować i jeść posiłki – nie działajmy pod presją innych, tutaj liczy się przede wszystkim nasze zdanie.

 

Kuchnia w stylu wiejskim – idealne rozwiązanie dla....
Charakterystycznym elementem kuchni w stylu wiejskim są naturalne materiały, które spotykamy na 'każdym kroku'. Przykładem jest tutaj wiklina, drewno czy ceramika. Kuchnia wiejska lubi takie materiały. Sekretem uroku tej aranżacji kuchennej jest 'wysłużenie' materiałów. Wszystkie poszczególne elementy sprawiają wrażenie, że są używane od lat, ale mimo tego wciąż są przydatne. 'Zużycie' dodaje im uroku i sprawia, że nie możemy oderwać od nich wzroku. Pozornie niepasujące do siebie rzeczy tworzą piękną, oryginalną całość. Kuchnia w stylu wiejskim to dobre rozwiązanie dla osób, które lubią naturalne materiały – tutaj znajdziemy ich bardzo wiele.

 

Do dużych wnętrz
Wiejski styl najlepiej będzie prezentował się w przestronnych, dużych pomieszczeniach. Dlaczego? Taka aranżacja jest 'zlepkiem' różnych mebli – i małych i dużych, które mają różne formy. Występują tutaj liczne akcesoria i dodatki, które znajdują się na wierzchu. Podstawowym elementem kuchni w stylu wiejskim jest duży drewniany stół, przy którym spożywane są posiłki.

 

Co powinno się znaleźć w kuchni w stylu wiejskim?
Meble, czyli nieodłączny element każdej kuchni są wykonane z drewna. Stylizowane są na 'zniszczone' i w przeciwieństwie do aktualnie panujących trendów, każdy mebel 'jest z innej parafii'. Zazwyczaj są różnej wielkości i w innych odcieniach. W kuchni w stylu wiejskim spotkać można kredensy i komody z młodości naszych dziadków. Bardzo często fronty są przeszklone abyśmy mogli wyeksponować i pochwalić się porcelanową zastawą. Jak już wcześniej wspomnieliśmy, kuchnia w stylu wiejskim to głównie naturalne materiały, dlatego występują tu również naturalne tkaniny, które zdobione są haftami lub koronkami. Nie może zabraknąć świeżych kwiatów oraz klasycznych emaliowanych naczyń.

 

 https://www.maxkuchnie.pl/artykuly/urban-rustic-czyli-jak-stworzyc-sielskie-wnetrze-w-centrum-miasta-3267.html

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Zlewozmywaki z ociekaczem – dla kogo?


Podczas wykonywania wszelkich kuchennych czynności ważny jest czas i ergonomia....

Jak urządzić kuchnię dla osób starszych


O ile nowoczesność w kuchni jest fajna dla młodych, tak osobom starszym może sprawić...

Poznaliśmy kolor(y) roku 2021 według Pantone


Tradycyjnie już Instytut Pantone dokonał wyboru barwy, która wyznaczać ma trendy...