Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Jak ustawić stół w kuchni?

Porady


Jak ustawić stół w kuchni?

Stół kuchenny nie jest zwykłym meblem. To element, który jednoczy domowników i pozwala im wspólnie delektować się nie tylko pysznymi posiłkami, ale także wzajemnym towarzystwem. Dlatego warto w kuchni wygospodarować na niego miejsce, by wnętrze to stało się jeszcze bardziej funkcjonalne i rodzinne. Jednak warto pamiętać, że dany model stołu dobieramy w zależności od warunków pomieszczenia, by stał się on kompatybilny z resztą aranżacji.

Na zdjęciu: Studio Mebli Roja

Stół w kuchni – centrum życia rodzinnego


Urządzając kuchnię skupiamy się przede wszystkim na wyborze preferowanych mebli kuchennych oraz sprzętów AGD, które mają usprawnić nam wykonywanie codziennych obowiązków kuchennych, a także spełnić oczekiwania pod względem stylu wnętrzarskiego. Jednak warto pamiętać, że kuchnia nie na darmo nazywana jest sercem domu. Bowiem to właśnie w niej krzyżują się ścieżki domowników, a także toczone są codzienne rozmowy przy kubkach aromatycznej kawy i herbaty. Nie ulega więc wątpliwości, że stół w kuchni jest niezwykle pożądanym i potrzebnym elementem.

 

Rozmiar ma znaczenie


Sposób ustawienia stołu w kuchni w dużej mierze zależny jest od metrażu i kształtu pomieszczenia, a także formy danego modelu mebla. Największym ogranicznikiem względem wyboru rozmiaru stołu jest oczywiście wielkość kuchni. Bowiem im większy stół, tym większa wygoda dla domowników i gości. Jednakże źle dobrany stół będzie wyglądał karykaturalnie względem reszty aranżacji. Stąd też istotne jest, aby do małych i wąskich wnętrz wybierać małe stoły np. stoliki barowe na jednej wysokiej nóżce z hokerami do siedzenia, lub przedłużenia blatu kuchennego jako formy kącika jadalnianego. Takie stoły z powodzeniem można ustawić w rogu wnętrza lub przy wolnej ścianie. Natomiast w dużych kuchniach doskonale będą się prezentować masywne i zdobione stoły rozkładane z tradycyjnymi krzesłami.

 

Ustawienie stołu kuchennego


W małych pomieszczeniach dobrym rozwiązaniem jest ustawienie stołu przy ścianie, dzięki czemu uzyskujemy więcej miejsca do poruszania się po kuchni, przy czym zachowujemy możliwość korzystania z całej powierzchni blatu stołu. W małych kuchniach sprawdzą się przede wszystkim stoły z prostokątnymi lub kwadratowymi blatami, gdyż pozwalają uzyskać najlepsze warunki użytkowe przy jednoczesnym zaoszczędzeniu miejsca w kuchni. W przypadku dużych kuchni zyskujemy większą swobodę w zakresie aranżacji. Tutaj nie ma znaczenia dobór kształtu blatu, ale za to warto dopasować dany model do układu mebli kuchennych, by zachować spójność stylu. Idealnie sprawdzą się tu przede wszystkim stoły rozsuwane, które można na co dzień użytkować w podstawowej wersji, a podczas szczególnych okoliczności cieszyć się większą ilością miejsc do siedzenia.

 

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Włączniki i gniazda elektryczne – gdzie je funkcjonalnie...


Urządzanie kuchni zazwyczaj zaczyna się od pewnej inspiracji, która przeradza...

Modern classic – kuchnia na pograniczu nowoczesności i...


Odkryj sekrety stylu modern classic, który łączy w sobie elegancję klasyki z...

Kuchnia w stylu rustykalnym


Styl rustykalny w aranżacji wnętrz odzwierciedla sielankę i urok życia na wsi....