Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady Na co zwrócić uwagę przy wyborze AGD do swojej...

Porady


Na co zwrócić uwagę przy wyborze AGD do swojej kuchni?

Jeśli kiedykolwiek gotowałeś w nieznanej kuchni, wiesz jak ważny jest jej układ i odpowiednie sprzęty AGD, które zapewnią komfortową i przede wszystkim bezpieczną pracę. Urządzając kuchnię warto więc zadbać nie tylko o jej atrakcyjny wygląd, ale również funkcjonalność. Czym więc kierować się przy wyborze urządzeń AGD? Na co powinniśmy zwrócić uwagę?

Na zdjęciu: Studio Projektowanie Wnętrz

Model trójkąta roboczego


Planując rozmieszczenie urządzeń AGD w kuchni, warto kierować się zasadą trójkąta roboczego - jest to jedno z najważniejszych pojęć w funkcjonalnej kuchni. Ta zasada dotyczy ustawienia trzech głównych sprzętów: lodówki, zlewozmywaka i płyty kuchennej lub kuchni wolnostojącej, które powinny stanowić wierzchołki trójkąta. Odległości między tymi elementami nie mogą być ani za duże ani za małe. Jeśli będą zbyt daleko od siebie, gotowanie będzie mniej wydajne, ponieważ będziemy musieli wykonać więcej kroków niż to konieczne. Natomiast jeśli będą zbyt blisko siebie, mogą utrudnić nam gotowanie i przygotowywanie posiłków.

 

Jakość


Wybierając sprzęty AGD do swojej kuchni wiele osób w pierwszej kolejności zwraca uwagę na ich wygląd. Tymczasem, powinniśmy przede wszystkim sprawdzić ich jakość wykonania, ponieważ to od niej zależy bezpieczeństwo użytkownika. Urządzenia AGD mają spełniać swoje zadanie, dlatego nie może być mowy o żadnych wadach technicznych – niedziałającym panelu sterowania, uszkodzonym polom grzewczym albo niedomykających się drzwiach.

 

Funkcjonalność


Przed wyborem sprzętów AGD do kuchni, powinniśmy się zastanowić, czego od nich oczekujemy i jakie funkcje będą nam najbardziej potrzebne. Jeśli będziemy korzystać jedynie z podstawowych funkcji, nie ma sensu wydawać pieniędzy na droższe urządzenia. W przypadku płyty indukcyjnej warto zwrócić uwagę, czy posiada funkcję Booster i automatyczny wyłącznik. W lodówce bardzo praktyczna jest technologia No Frost, natomiast w piekarniku możliwość pieczenia na kilku poziomach jednocześnie.

 

Energooszczędne sprzęty AGD


Urządzenia znajdujące się w kuchni pobierają najwięcej energii elektrycznej, ponieważ działają non stop. Jeśli więc zależy nam na oszczędzeniu energii, a za co za tym idzie – zmniejszeniu rachunków, powinniśmy wybierać sprzęty wyposażone w jak najwyższą klasę energetyczną. Warto kierować się również naszymi realnymi potrzebami, a nie zachciankami. Jeśli mieszkamy sami, nie ma sensu kupować dużej lodówki side by side, ponieważ nie wykorzystamy jej możliwości, a tylko zapłacimy więcej za energię.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Miętowe wnętrze w Twojej kuchni


Kuchnia w kolorze mięty może być naprawdę oryginalna. Co prawda kolor miętowy kojarzy...

Zamrażarka skrzyniowa – czyli idealna skrzynia do...


Jak wiemy, lodówka jest niezbędnym wyposażeniem każdej kuchni. To ona pozwala...

Jak ochłodzić kuchnię w trakcie upałów?


Trzeba przyznać, że większość z nas z pewnością uwielbia upały, ale wyłącznie...