Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady Pralki i suszarki – zaproś nowoczesne...

Porady


Pralki i suszarki – zaproś nowoczesne rozwiązania do swojego domu

Pranie i suszenie odzieży może stać się nie tylko bezproblemowe, lecz także znacznie szybsze, bezpieczniejsze dla naszych tkanin i bardziej przyjazne dla domowego budżetu. Wszystko za sprawą technologii, jakie w swoich urządzeniach stosuje marka Bosch. Poznaj nowe modele pralek i suszarek Bosch i przekonaj się, jak wiele możesz zyskać, zapraszając je do swojego domu.

Na zdjęciu: Studio Bossi

Pralki i suszarki Bosch Serie 8 – co je wyróżnia?

 

Nowe pralki i suszarki Bosch Serie 8 łączą w sobie dotychczasowe cechy urządzeń tej marki z nowoczesnymi systemami, dzięki którym domowe obowiązki stają się dużo łatwiejsze, a dbanie o jakość i trwałość naszych ubrań – bezproblemowe. Z tak zaawansowanymi urządzeniami nie trudno też o oszczędności finansowe. Pralka Bosch, wyróżniająca się wysoką klasą energetyczną i obniżonym zużyciem wody, dużą efektywnością wirowania oraz niskim poziomem generowanego hałasu, czy suszarka bębnowa z pompą ciepła potrafiąca skutecznie wysuszyć również delikatne tkaniny, to urządzenia, które gwarantują nam codzienne korzyści.

 

 

Technologie wspierające domową codzienność

 

Pralki i suszarki Bosch wyposażane są w specjalne systemy, które zapewniają skuteczne pranie i suszenie, komfort obsługi oraz oszczędności na wielu poziomach. Poznaj najważniejsze z nich.

 

Pralki

 • System AntiStain – umożliwia skuteczne usuwanie uporczywych zabrudzeń bez konieczności stosowania dodatkowych detergentów.
 • ActiveWater Plus – to technologia dobierająca odpowiednią ilość wody do konkretnego załadunku, w zależności od wielkości i rodzaju wsadu.
 • AquaStop – system ten nie dopuszcza do zalania pomieszczenia w przypadku awarii pralki. Marka Bosch udziela użytkownikom urządzeń z funkcją AquaStop dożywotniej gwarancji w przypadku szkód powstałych w wyniku wylania się w nich wody.
 • Home Connect – technologia, dzięki której możemy zdalnie zarządzać pracą pralki czy suszarki z poziomu aplikacji mobilnej, bez względu na to, gdzie się znajdujemy. Aplikacja pozwala również planować i monitorować przebieg prania lub suszenia, ale dostarcza też szeregu praktycznych wskazówek m.in. odnośnie do wyboru programów.
 • iDos – system dozowania, który automatycznie odmierza potrzebne ilości detergentu i wody, eliminując ich marnowanie.
 • Intensive Plus – to funkcja podnosząca intensywność programu dla uzyskania jeszcze lepszych efektów w przypadku mocno zabrudzonego prania lub dużego załadunku.
 • Wyświetlacz Comfort Control – wygoda sterowania zapewniona jest poprzez czytelne wyświetlacze z przyciskami dotykowymi, dzięki którym możliwy jest szybki i intuicyjny wybór dodatkowych funkcji czy też zmiana parametrów danego programu prania.

 

Suszarki

 • AutoClean – to innowacyjna technologia czuwająca nad czystością filtrów i wydajnością urządzenia. Filtr kłaczków w tym systemie został zastąpiony specjalną szufladą, którą wystarczy opróżniać kilka razy w roku lub raz na 20 cykli.
 • Iron Assist – specjalny program parowy odpowiedzialny jest za redukcję zagnieceń dla łatwiejszego prasowania lub całkowitej z niego rezygnacji.
 • AutoDry – wyposażona w specjalne czujniki suszarka Bosch automatycznie kontroluje poziom wysuszenia tkanin, aż do osiągnięcia odpowiedniego efektu.
 • Home Connect – technologia zdalnego sterowania i monitorowania dostępna jest w różnych urządzeniach marki Bosch, również w suszarkach.
 • EcoSilence Drive – to specjalnie zaprojektowany silnik bezszczotkowy o cichym i wydajnym działaniu.

 

Poznaj nowe modele pralek i suszarek Bosch Serie 8

 

Pralka otwierana od frontu Bosch WAX32KH2BY

 

To model o pojemności 10 kg z maksymalną prędkością wirowania na poziomie 1600 obrotów na minutę. Pralka oferuje programy standardowe oraz programy specjalne, które umożliwiają m.in. szybkie pranie tkanin w 15 lub 30 minut czy też są dostosowane do prania odzieży outodoorowej lub też ciemnych kolorów.

Obecna w urządzeniu technologia Home Connect daje możliwość zdalnego zarządzania pracą pralki, a w razie awarii pozwala też na zdalną diagnostykę. Praktyczne systemy, takie jak 4D Wash System czy Intensive Plus dbają o jak najlepsze efekty prania.

 

Dowiedz się więcej o pralce Bosch WAX32KH2BY i zamów ją w naszym sklepie [PRZEJDŹ DO SKLEPU].

 

 

Suszarka z pompą ciepła Bosch WTX87KH0BY

 

Urządzenie o 9-kilogramowym załadunku i najwyższej klasie energetycznej A+++. Aby suszenie prania w suszarce automatycznej Bosch było jeszcze wygodniejsze, zastosowano w niej technologię AutoClean, ograniczającą częstotliwość czyszczenia filtra wychwytującego kłaczki i inne zanieczyszczenia. Suszarka oferuje również funkcję AutoDry, która kończy pracę urządzenia w momencie, gdy ubrania są wysuszone w pożądanym stopniu – do prasowania, suche lub gotowe do założenia. To model z pompą ciepła, gwarantującą niższy pobór prądu i lepszą ochronę suszonej odzieży.

 

Zapoznaj się ze wszystkimi parametrami suszarki Bosch WTX87KH0BY. [PRZEJDŹ DO SKLEPU]

 

 

Suszarka z pompą ciepła – jak działa?

 

Pompa ciepła to niezwykle ważny element suszarek bębnowych Bosch. Wyposażone w nią urządzenia umożliwiają suszenie odzieży w niższych temperaturach i przy znacznie mniejszym zużyciu energii w porównaniu z tradycyjnymi suszarkami. Pompa ciepła pozwala przetransportować ciepło z miejsca, w którym panuje wyższa temperatura, do miejsca, w którym jest on niższa. Wcześniej nagrzane powietrze zostaje więc wykorzystane w kolejnych etapach suszenia. Tak tworzy się tzw. zamknięty obieg powietrza, który ogranicza straty energii. Oznacza to, że suszarki z pompą ciepła pracują wydajniej, a przy tym są bezpieczniejsze dla ubrań.

 

 

Montaż suszarki na pralce – zalety i wady

 

Czy suszarka może stać na pralce? Oczywiście! To praktyczne rozwiązanie, które świetnie sprawdza się szczególnie na niewielkich powierzchniach, ponieważ pozwala zaoszczędzić sporo miejsca. Niemniej jednak ma swoje wady i zalety, które warto poznać, zanim zdecydujemy się na słupek z pralki i suszarki.

 

Zalety:

 • oszczędność miejsca – to kluczowa korzyść płynąca z ustawienia suszarki automatycznej na pralce,
 • wygoda – przenoszenie prania z pralki do suszarki jest niezwykle łatwe i wygodne. Ponadto korzystanie z suszarki nie wymaga schylania się,
 • łatwość montażu – instalacja dopasowanych do siebie modeli pralki i suszarki jest naprawdę prosta, a jedyne, czego potrzebujemy, to odpowiedni łącznik do pralek i suszarek,
 • dodatkowe akcesoria zapewniające dodatkowy komfort – łącznik do pralki i suszarki Bosch może być wyposażony np. w szufladę na kosz na pranie. Dodatkowy blat ułatwi nam wyciąganie ubrań z suszarki,
 • spójność wizualna – jeżeli odpowiednio dobierzemy pralkę i suszarkę Bosch po względem designu, harmonijnie zagospodarujemy przestrzeń.

 

Wady:

 • brak możliwości wykorzystania pralki ładowanej od góry lub pralki typu slim – pralka ładowana od przodu o standardowych wymiarach to nasza jedyna opcja, jeżeli na blacie pralki chcemy umieścić suszarkę,
 • konieczność zakupu spójnych modeli urządzeń – wymiary pralki i wymiary suszarki muszą się pokrywać, abyśmy mogli stabilnie ustawić urządzenia.

 

Bosch: pralka i suszarka w kolumnie, czyli jak postawić suszarkę na pralce?

 

Montaż suszarki na pralce najlepiej jest zacząć od porządków. Dokładnie oczyśćmy fragment podłogi, na którym ustawimy obydwa urządzenia. Po ich instalacji dostęp do posadzki będzie znacznie utrudniony. Jeśli podłoga jest śliska, warto pomyśleć o zakupie specjalnej maty antypoślizgowej, której zadaniem jest także tłumienie wibracji. Będzie ona również elementem, który dodatkowo ustabilizuje naszą konstrukcję. Ustawioną na miejscu pralkę należy wypoziomować. Dzięki temu urządzenie nie będzie przemieszczać się podczas pracy. Następnie na pralce umieszczamy łącznik i również go poziomujemy. W odpowiednich miejscach – wskazanych na łączniku – zaznaczamy otwory, wiercimy je i przykręcamy śruby. Zdejmujemy płytki mocujące i regulujemy nóżki suszarki. Jeżeli łącznik wyposażony jest w szufladę, wysuwamy ją i ściągamy płytki mocujące z przedniej części łącznika. Ustawiamy suszarkę na pralce, wsuwając ją w prowadnice na łączniku. Przykręcamy płytki mocujące.

 

 

Pralki i suszarki Bosch – jak wybrać?

 

Decydując się na zakup pralki i suszarki, chcemy wybrać urządzenia, które w najwyższym stopniu będą odpowiadały naszym potrzebom. Na jakie parametry zwrócić uwagę, by mieć pewność, że zarówno pralka, jak i suszarka spełnią nasze oczekiwania?

 

Pralka automatyczna Bosch:

 • pojemność bębna – wielkość wsadu to kluczowy parametr, który powinien być dopasowany do liczby domowników. Dobrym wyborem dla singla będzie pralka o wsadzie od 4 do 6 kilogramów, dla pary sprawdzi się urządzenie o 7-kilogramowym załadunku, a dla rodziny z dziećmi model o 8, 9 lub 10-kilogramowej pojemności bębna,
 • efektywność energetyczna – im wyższa klasa energetyczna, tym niższy pobór energii,
 • programy prania i dodatkowe funkcje – programy prania oraz dodatkowe funkcje powinny być dobrane pod kątem naszej garderoby oraz stylu życia. W zależności od potrzeb, sprawdźmy na przykład, czy pralka oferuje programy do prania odzieży sportowej, ubranek dziecięcych, program prania antyalergicznego itp.,
 • prędkość wirowania – prędkość wirowania przekłada się na czas schnięcia prania,
 • zakres temperatur i regulacja obrotów – nie wszystkie tkaniny możemy prać w wysokich temperaturach, nie wszystkie też możemy odwirowywać z maksymalną mocą, dlatego warto sprawdzić, jakie zakresy tych parametrów mamy do wyboru,
 • technologie podnoszące efektywność prania – takie jak System AntiStain czy Intensive Plus,
 • systemy ograniczające pobór wody, energii elektrycznej i detergentów – takie jak iDos czy ActiveWater Plus,
 • możliwość zdalnego sterowania – to opcja, która niezwykle ułatwia zarządzanie czasem oraz planowanie domowych obowiązków,
 • poziom hałasu – cicho pracująca pralka zapewnia komfort, a jej praca nie zakłóca czasu odpoczynku,
 • łatwość obsługi – intuicyjny panel sterowania ułatwia korzystanie z pralki,
 • systemy zabezpieczające – takie jak zabezpieczenie przed zalaniem lub blokada rodzicielska

 

Suszarka bębnowa Bosch:

 • pojemność suszarki – najlepiej by była dopasowana do wsadu pralki,
 • efektywność energetyczna – podobnie, jak w przypadku pralki, wpływa ona na koszty użytkowania urządzenia,
 • technologie suszenia i rodzaje programów – wybór programów powinien być dopasowany do rodzaju tkanin, jakie zamierzamy suszyć automatycznie,
 • systemy podnoszące komfort użytkowania – takie jak AutoDry, EcoSilence Drive czy Home Connect,
 • systemy ochrony tkanin – chronią ubrania przed zniszczeniem i skracają czas prasowania,
 • technologie redukujące zagniecenia – za ich sprawą prasowanie stanie się prostsze lub będzie zbędne,
 • łatwość obsługi,
 • bezpieczeństwo użytkowania – w tym zabezpieczenie przed przegrzaniem.

 

Pralki i suszarki Bosch Serie 8 – dlaczego warto? Podsumowanie

 

Marka Bosch jest znanym producentem sprzętu AGD, który oferuje wysokiej jakości produkty, cenione za niezawodność i innowacyjne rozwiązania technologiczne. Pralki i suszarki Bosch charakteryzują się wysoką wydajnością energetyczną, zapewniającą oszczędności w domowym budżecie. Urządzenia te jednocześnie zachwycają eleganckim i nowoczesnym design, doskonale wpisującym się w obowiązujące trendy wnętrzarskie. Warto wiedzieć, że podobne rozwiązania znajdziemy również w pralkach i suszarkach marki Siemens.

 

 

Przeczytaj także:

https://www.maxkuchnie.pl/artykuly/na-jakim-programie-prac-firanki-3242.html

https://www.maxkuchnie.pl/artykuly/jak-zabudowac-pralke-wolnostojaca-w-kuchni-3059.html

https://www.maxkuchnie.pl/artykuly/pralka-pobiera-wode-podczas-wirowania-mozliwe-przyczyny-2739.html

https://www.maxkuchnie.pl/artykuly/woda-w-pojemniku-dozowniku-na-plyn-w-pralce-przyczyny-2736.html

https://www.maxkuchnie.pl/artykuly/w-jakiej-temperaturze-suszy-suszarka-bebnowa-3063.html

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Nowoczesne mieszkania w bloku – aranżacje, projekty...


Mieszkanie w bloku, nawet niewielkie, może być funkcjonalnie i modnie urządzone....

Najlepsze oświetlenie do małej kuchni – jak wybrać?...


Z pewnością duża, przestrzenna kuchnia to marzenie każdego, jednak niestety, znaczna...

Funkcjonalna strefa zmywania w kuchni


Wszelkie prace w kuchni wiążą się ostatecznie z koniecznością zmywania. Kiedy...

Ustawienia prywatności Polityka prywatności