Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Szafki otwierane na dotyk – ciekawe rozwiązania...

Porady


Szafki otwierane na dotyk – ciekawe rozwiązania do nowoczesnej kuchni

Szafki bez uchwytów to jeden z wyróżników nowoczesnych kuchni, w których panuje prostota i minimalizm. Całkowicie pozbawiona uchwytów zabudowa kuchenna tworzy naprawdę wyjątkowy efekt. Istnieje kilka sposobów na kuchnię bez uchwytów, a jednym z nich  - i tak naprawdę najwygodniejszym - są szafki otwierane na dotyk. Dowiedz się, jak stworzyć funkcjonalną i estetyczną przestrzeń w swojej kuchni.

Na zdjęciu: Studio Mebli Kuc

Rola uchwytów – czy są naprawdę potrzebne?

 

Odpowiednio dobrane do wystroju kuchni, a szczególnie wykończenia dolnych i górnych szafek, uchwyty pełnią nie tylko praktyczną rolę, ale też stanowić mogą wyjątkowy dodatek do aranżacji pomieszczenia. Jednak nie ma na nie miejsca w nowoczesnych kuchniach, w których zabudowa meblowa tworzyć ma jednolitą całość. Wszystko dlatego, że minimalizm to jeden z wyznaczników projektowania kuchni na miarę XXI wieku. I choć być może podoba nam się współczesna moda, niektórzy z nas wciąż nie mogą się przekonać do całkowicie pozbawionych uchwytów kuchennych szafek, dlatego, chcąc zachować jednolity wygląd kuchennych frontów, decydują się na uchwyty ferowane albo uchwyty listwowe. Niemniej jednak najwyższą wygodę w kuchni mogą nam zapewnić nam właśnie szafki otwierane na dotyk.

 

Systemy otwierania stosowane w szafkach z otwieraniem na dotyk

 

Do najpopularniejszych mechanizmów, jakie stosuje się w szafkach otwieranych na klik, są tzw. Tip-Ony. Zbudowane są one z odbojnika i adaptera. Montuje się je na ściance szafki, tak by miały one bezpośredni kontakt z wewnętrzną stroną frontu. Od środka drzwiczek z kolei instaluje się płytkę magnetyczną, dzięki której szafkę możemy skutecznie zamknąć. System Tip-On ma praktycznie same zalety i z pewnością docenią go wszyscy miłośnicy kuchni pozbawionych uchwytów. Szafki otwierane na klik równie łatwo jest otworzyć, co zamknąć, a do tego cena systemu Tip-On jest naprawdę niewielka. Z jego pomocą zatem możemy zapewnić sobie komfort w kuchni niskim kosztem. Co więcej, tego rodzaju mechanizmy możemy stosować także w szafkach wiszących: zarówno tych otwieranych w bok, jak i do góry czy do dołu, ale i w szufladach. A co do szuflad…Tutaj pokusić możemy się o jeszcze jedno ciekawe rozwiązanie.

 

 

Automatycznie otwierane szuflady

 

Czy wiesz, że lekkie dotknięcie szuflady może spowodować jej automatyczne wysunięcie? Jest to system przeznaczony do automatycznego otwierania mebli. Delikatne naciśnięcie frontu szuflady, uruchomi mechanizm, który sprawi, ze otworzy się ona sama. Może być stosowany do szuflad o wszystkich wymiarach. Szczególnie praktyczne jest zainstalowanie go w szufladzie, w której przechowujemy kosze na śmieci. W ten sposób będziemy mogli otwierać ją nawet bez konieczności użycia rąk. Kiedy nasze ręce są pełne obierków lub innych śmieci, które chcemy umieścić w koszu na odpady, by zyskać do niego dostęp, wystarczy nacisnąć szufladę stopą lub kolanem. I już. Cała jej zawartość będzie stała przed nami otworem. Automatycznie otwierane szuflady wraz z szafkami otwieranymi na dotyk pozwolą stworzyć nam wyjątkowo funkcjonalne wnętrze.

 

Szafki na przycisk a utrzymanie w czystości w kuchni

 

W kuchni, poza wygodą, liczy się także higiena. Czy zatem szafki otwierane na docisk są łatwe w utrzymaniu w czystości? W końcu wciąż musimy je dotykać. Czy nie będą zostawać na nich ślady palców? Tak naprawdę wszystko zależy od wykończenia naszych frontów w zabudowie meblowej. Jeżeli zdecydujemy się na fronty na wysoki połysk, faktycznie ślady palców mogą się na nich łatwo odbijać. Jednak na to, czy będą one bardzo widoczne, ma wpływ także i kolor szafek. Z kolei na matowych frontach odciski naszych palców będą praktycznie nie do zauważenia. Wśród wad i zalet szafek otwieranych na dotyk z pewnością znajdziemy więcej plusów.

 

Zobacz także:

https://www.maxkuchnie.pl/artykuly/meble-modulowe-w-kuchni-wady-i-zalety-2939.html

https://www.maxkuchnie.pl/artykuly/ekskluzywne-wyposazenie-kuchni-3024.html

https://www.maxkuchnie.pl/artykuly/jak-wyposazyc-szafki-aby-kuchnia-byla-komfortowa-2934.html

https://www.maxkuchnie.pl/artykuly/jakie-systemy-przechowywania-sprawdzaja-sie-najlepiej-2850.html

Studio Anmar
Studio Anmar
Studio Drewmar
Studio Drewmar
Studio Eltop
Studio Eltop
Studio Format
Studio Format
Studio Interstyl
Studio Interstyl
Studio kitchen4you
Studio kitchen4you

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Na oku, czyli po co w kuchni reling?


Współczesna kuchnia to miejsce, od którego wymaga się spełnienia najbardziej...

Czym jest zamrażarka skrzyniowa? Czy może mi się...


Lodówka jest nieodłącznym elementem każdej kuchni. Dzięki niej, możemy...

Z jakiego kraju pochodzi firma Kernau, Beko, Whirlpool i...


Zanim zdecydujemy się na zakup sprzętów AGD, często zastanawiamy się, z jakiego...