Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady Tworzymy kącik jadalniany w kuchni

Porady


Tworzymy kącik jadalniany w kuchni

W kuchni oprócz przygotowywania posiłków dla rodziny i gości, często też biesiadujemy. Stanowi ona serce domu, w którym spotykają się domownicy przelotem lub podczas wspólnych posiłków. Dlatego warto stworzyć kącik jadalniany w kuchni, by móc cieszyć się aromatem ulubionych potraw w komfortowych warunkach.

Na zdjęciu: Studio Mebli Little White House

Kuchnia sercem domu

 

To słynne powiedzenie odnosi się nie tylko do tego, że to właśnie w kuchennym wnętrzu dzieje się najwięcej w ciągu dnia, ale także wskazuje na jej rodzinny charakter. Bowiem w kuchni nie tylko czeka na nas praca podczas przygotowywania potraw, ale także czas poświęcany na delektowanie się nimi wraz z rodziną. Aby te chwile były jeszcze przyjemniejsze, warto wyodrębnić specjalne miejsce we wnętrzu, w którym będziemy czuć się komfortowo i jednocześnie nie będzie utrudniać ciągu komunikacyjnego w pomieszczeniu.

 

Kącik jadalniany w małej kuchni


Małe kuchnie zazwyczaj wymagają nieco więcej starań i rozmysłu podczas planowania aranżacji, by pogodzić wszelkie oczekiwania i potrzeby domowników na małym metrażu. Właściciele małych kuchni nie muszą jednak rezygnować z miejsca służącego do wygodnego spożywania posiłków w tym wnętrzu. W małych i wąskich kuchniach dobrym rozwiązaniem będzie montaż składanego stolika lub blatu przy wolnej ściance. Pod blatem zmieszczą się wsuwane hokery lub taborety. W nieco większych kuchniach, w których dwie ściany są wolne od zabudowy można pokusić się o wstawienie stołu w wolnym rogu i kilku krzeseł. Jeżeli jednak krzesła miałyby na co dzień przeszkadzać, to można wybrać wsuwane pod blat stołu taboretu lub krzesła składane. Do małych kuchni polecamy stoły z okrągłym blatem, gdyż pomieszczą więcej osób na mniejszej powierzchni.

 

Kącik jadalniany w dużej kuchni


Właściciele dużych metrażowo kuchni mają nieco szersze możliwości w zakresie zaaranżowania efektownego i wygodnego kącika jadalnianego. Dobrym pomysłem będzie tu symboliczne oddzielenie części jadalnianej od kuchennej za pomocą oświetlenia. W tym celu wystarczy zamontować lampę wiszącą nad większym stołem kuchennym. W dużych kuchniach warto wstawić stół prostokątny rozkładany, który w przypadku odwiedzin gości łatwo można rozłożyć uzyskując miejsce dla dodatkowych kilku osób. Do łask powracają także tzw. rogówki, które obecnie przybierają nieco bardziej nowoczesną i designerską wersję. Zabudowa przypomina lożę restauracyjną w kształcie litery U, na środku której stoi kwadratowy lub prostokątny stół dopasowany estetycznie.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Jak funkcjonalnie i praktycznie urządzić przestrzeń...


Kuchnia to szczególne pomieszczenie w domu, które potrzebuje szczególnego potraktowania...

Kuchnia pełna energii – jak ożywić wnętrze?


Od tego, jakie dobierzesz kolory farb i elementów wykończeniowych Twojego...

Kuchenne okno na świat


W kuchni spędzamy bardzo dużo czasu przyrządzając i spożywając posiłki. Jest sercem...