Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady 5 sposobów na kuchnię w stylu skandynawskim

Porady


5 sposobów na kuchnię w stylu skandynawskim

Od pewnego czasu panuje moda na jasne, nowoczesne, przestronne wnętrza kuchenne. Wszędzie panują biele, beże oraz szarości. Takie aranżacje nazwano stylem skandynawskim, gdyż właśnie stamtąd wywodzi się ten nurt. Trend ten zdobył już szerokie grono fanów, których wciąż przybywa. Ale – nie ma się co dziwić – styl skandynawski w kuchni jest jednocześnie funkcjonalny i bardzo efektywny. Dziś podpowiemy wam, jak powinna wyglądać kuchnia w stylu skandynawskim i jakie dodatki powinny się w niej znaleźć.

Na zdjęciu: Studio Mebli Vigo

1 – przede wszystkim nowoczesność i prostota
Chcąc w trzech słowach opisać kuchnię w stylu skandynawskim wybrałoby się słowa: wygoda, prostota i nowoczesność. Kuchnia ta powinna być jasna, przestronna i co najważniejsze – miła dla oka. Oczywiście małe wnętrza również nadają się na 'przybranie' jej w takim właśnie stylu. Jasne kolory i dodatki skutecznie powiększą pomieszczenie. Urządzając kuchnię w stylu skandynawskim należy kierować się pewnymi zasadami...

 

2 – ściany muszą być jasne
Należy zacząć od ścian. Powinny być one jasne – najlepiej białe. Dopuszczalne są również jasne odcienie beżu czy szarości. Jasny kolor sprytnie odbija światło i w ten sposób skutecznie powiększa pomieszczenie. Dobrze byłoby, gdyby ściany były gładkie i jednolite – pamiętajcie, najważniejszy jest minimalizm. Jeśli koniecznie chcemy płytki, to należy wybrać te w stonowanych i jasnych kolorach – by pasowały do skandynawskiego stylu. Całość powinna być jednolita, jasna bez zbędnych krzykliwych wzorów, czy kolorów.

 

3 – wszędzie czystość, czyli białe meble
Meble w kuchni skandynawskiej powinny być połączeniem nowoczesności, prostoty i minimalizmu. Idealnie będą prezentować się meble w kolorze białym. W ten sposób zyskamy dodatkowe rozświetlenie. Należy unikać skomplikowanych konstrukcji i wszelkich zdobień – ma być prosto i minimalistycznie. Fronty mebli powinny być stonowane, bez zdobień – tak, by wpasowały się w styl skandynawski.

 

4 – nowoczesne AGD
Jak już wcześniej wspomnieliśmy, kuchnia w stylu skandynawskim to połączenie prostoty z nowoczesnością. W tym pomieszczeniu kuchennym nie może zabraknąć potrzebnych sprzętów gospodarstwa domowego! Ale nie są to byle jakie sprzęty – w większości, są to modele przeznaczone pod zabudowę. Kuchnia skandynawska to ład i porządek, dlatego wszystko mamy sprytnie ukryte.

 

5 – dodatki w kuchni skandynawskiej
Jasne kolory, które znajdują się na każdym kroku warto przełamać oryginalnymi dodatkami. Należy jednak pamiętać, by nie przesadzić z ich ilością. Kuchnia w stylu skandynawskim jest synonimem minimalizmu, dlatego mniej znaczy więcej. Świetnym sposobem na przełamanie wszechobecnej bieli będą świeże zioła w doniczkach. Sprawdzą się one nie tylko jako ozdoba, ale również świetny dodatek do potraw!

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Dziecko w kuchni!


Kuchnia to najważniejsze miejsce w domu. Jest to też miejsce, w którym spędzamy...

Okap w kuchni – po co warto go mieć?


Kiedyś konsumenci inwestowali w okapy głównie z powodów technicznych,...

Dobry Design 2016 – studio Max Kuchnie wyróżnione


9 grudnia 2015 roku w Warszawie odbyła się gala rozdania statuetek Dobry Design 2016...