Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady Jak wybrać najlepszą krajalnicę do chleba?

Porady


Jak wybrać najlepszą krajalnicę do chleba?

Wiele osób nie lubi kroić chleba nożem, dlatego decyduje się na zakup już pokrojonego chleba. Jednak, ten szybko wysycha i traci na świeżości, a po włożeniu do worka, szybko zaczyna rozwijać się w nim pleśń. Rozwiązaniem tego problemu jest zakup krajalnicy, która jest doskonałą alternatywą dla tradycyjnego noża. Umożliwia pokrojenie chleba na równe kromki, a także wędlin i serów na cienkie plasterki. Na co powinniśmy zwrócić uwagę przy zakupie krajalnicy?

Dwa rodzaje krajalnic


Wybierając krajalnicę, powinniśmy przede wszystkim zdecydować, jaki rodzaj nas interesuje – wolnostojący czy do zabudowy. Jeśli jesteśmy dopiero na etapie urządzania kuchni, warto zastanowić się nad modelem do zabudowy, który zostanie schowany w szafce, co pozwoli zaoszczędzić miejsca na blacie kuchennym. Natomiast, jeśli już urządziliśmy kuchnię, pozostaje nam zakup krajalnicy wolnostojącej. W przypadku dużych pomieszczeń, nie będzie problemu z ustawieniem jej na blacie. Jednak osoby, które mają małe kuchnie, w pierwszej kolejności powinny zwrócić uwagę na gabaryty krajalnicy. Niektóre modele posiadają składane części, dzięki czemu urządzenie można wygodnie przechowywać w szafce kuchennej.

 

Tworzywo sztuczne, metal czy stal?


Wiele osób zastanawia się, z jakiego materiału powinien być wykonany korpus krajalnicy do chleba. Modele wykonane z tworzywa sztucznego są lekkie i występują w różnorodnej kolorystyce. Ich zaletą jest również to, że części korpusu można bez problemu umyć w zmywarce – wysoka temperatura zabije wszelkie bakterie. Niestety, plastik jest nietrwały i bardzo łatwo można go wygiąć lub uszkodzić. Z kolei, krajalnice wykonane z metalu i stali są o wiele bardziej wytrzymałe, ale równocześnie o wiele cięższe, dlatego ich przenoszenie będzie znacznie utrudnione.

 

Zakres grubości krojenia


Istotnym parametrem krajalnicy jest zakres grubości krojenia, dzięki któremu możliwe będzie zarówno pokrojenie sera na cienkie plasterki, jak i mięsa na grube steki. Najczęściej spotykany zakres grubości wynosi od 0 do 15 milimetrów lub od 0 do 22 milimetrów. Regulacja grubości odbywa się za pomocą specjalne pokrętła, na którym zazwyczaj umieszczone są specjalne oznaczenia.

 

Dodatkowe udogodnienia


Przy wyborze krajalnicy, warto zwrócić uwagę na jej dodatkowe wyposażenie, które często ułatwia i przyspiesza obsługę urządzenia. Jednym z takich elementów jest dociskacz, który zapewnia dłoniom bezpieczeństwo podczas krojenia. Kolejnym udogodnieniem jest tacka na żywność, na którą spadają wszystkie pokrojone produkty i okruszki z chleba, a nie na blat kuchenny czy podłogę. Jest to praktyczne, wygodne i przede wszystkim higieniczne rozwiązanie.

 

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Jak ulokować sprzęt AGD w pomieszczeniu kuchennym?


Kuchnia, jako lokum, po którym non stop się przemieszczamy - a to gotując, a to...

Lodówka bezszronowa – o czym powinieneś pamiętać,...


Najnowszym trendem w sferze chłodziarek jest opcja no frost. To prawdziwy hit w...

Seledynowy kolor w Twojej kuchni


Urządzając swoją wymarzoną kuchnię warto skoncentrować się nie tylko na aspektach...