Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Królowa płyt grzewczych, czyli płyta indukcyjna

Porady


Królowa płyt grzewczych, czyli płyta indukcyjna

Jeszcze kilkanaście lat temu, w polskich kuchniach królowały kuchnie gazowe. Były one jedyną możliwą opcją grzania dostępną na rynku. Świat wciąż biegnie do przodu, a rozwój techniki sprawia, że cały czas pojawiają się nowsze rozwiązania. Już od jakiegoś czasu dużą popularnością cieszą się płyty indukcyjne. Ten typ kuchenek grzewczych umożliwia bardzo szybkie oraz niezwykle bezpieczne przygotowanie posiłków.

Na zdjęciu: Studio Mebli Art House Studio

 

Płyta indukcyjna nie ma sobie równych wśród 'konkurencji'?
Płyta indukcyjna zyskała sławę dzięki innowacyjnej technologii grzania. W swojej budowie – tuż pod powierzchnią płyty posiada cewki indukcyjne, które odpowiedzialne są za wytwarzanie pola elektromagnetycznego. Powstaje ono w wyniku kontaktu z naczyniem, które postawimy na płycie. Wytworzone w ten sposób pole emituje ciepło, jednak nie na całej kuchence – tylko w miejscu, gdzie płyta styka się z garnkiem. Ogrzewane jest jedynie dno naczynia, dzięki czemu nie ma mowy o stratach ciepła, bowiem ogrzewane jest tylko to, co ma być ogrzane. Jak widzicie, płyta indukcyjna jest więc bardzo energooszczędnym rozwiązaniem. Dodatkowo, ten typ płyt umożliwia najszybsze przygotowanie potraw. Płyta bardzo szybko się nagrzewa, dlatego nie musimy długo czekać. Biorąc pod uwagę wszystkie 'dobre strony' inwestycja w płytę indukcyjną naprawdę się opłaca. Pomimo, ze kosztuje nieco więcej od innych typów płyt, to warto się nią zainteresować. Jej energooszczędność korzystnie wpłynie na rachunki za prąd, dlatego ten wydatek, dość szybko nam się zwróci. Płyta indukcyjna jest również bardzo łatwa do utrzymania w czystości, a z jej obsługą poradzi sobie każdy.

 

Inteligentna płyta grzewcza
Producenci urządzeń elektrycznych wciąż pracują nad ich udoskonalaniem. Nie inaczej jest w przypadku płyt indukcyjnych – specjaliści cały czas zwiększają funkcjonalność tych urządzeń. Obsługa oraz korzystanie z tego typu płyt jest bardzo proste, a dodatkowo przygotowanie obiadu zajmuje dosłownie kilka minut. Można powiedzieć, że płyty indukcyjne są bardzo intuicyjne, potrafią one bowiem rozpoznać wielkość oraz obecność garnka. Dodatkowo, mamy możliwość bardzo szybkiego zwiększenia mocy pola grzewczego. Dodatkowe funkcje, takie jak automatyczne włączanie i wyłączanie to kolejne udogodnienia. Niektóre modele posiadają również funkcję, która informuje nas o tym, że olej na patelni jest już odpowiednie rozgrzany. Na rynku dostępnych jest mnóstwo modeli z różnymi funkcjami – możemy wybrać co przyda się nam najbardziej.

 

Bezpieczeństwo ponad wszystko
Kuchnia jest miejscem, gdzie o wypadek nietrudno – szczególnie jeszcze w naszym domu są dzieci. Wybierając poszczególne sprzęty AGD powinniśmy zwrócić także uwagę na bezpieczeństwo. Bardziej przyjazne urządzenia posiadają liczne zabezpieczenia oraz programy, które minimalizują ryzyko wypadku. Płyta indukcyjna pod względem bezpieczeństwa jest przodownikiem. Nawet podczas pracy cała powierzchnia pozostaje chłodna – gorąca jest tylko powierzchnia, która ma kontakt z naczyniem.

Komentarze


5.00/5 1 1
5
Oliwka

A co z garnkami do płyty indukcyjnej? Czy rzeczywiście trzeba kupować jakieś specjalne? Pytam, bo zastanawiamy się nad kupnem indukcji do nowego domu. Pozdrawiam

Zobacz również


Kuchnie indukcyjne – zero poparzeń i wygoda gotowania


Jeszcze paręnaście lat temu proponowane przez producentów, tradycyjne kuchenki...

Rodzaje płyt grzewczych – gazowa, elektryczna i...


Podczas urządzania kuchni mamy przed sobą wiele – dość trudnych wyborów....

Kuchnia z wyspą otwarta na salon – inspiracje i...


Kuchnia otwarta na salon to rozwiązanie, na które decyduje się coraz więcej z...