Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Nietypowa deska do krojenia

Porady


Nietypowa deska do krojenia

Akcesoria kuchenne są niezbędne do wygodnego wykonywania codziennych, zupełnie rutynowych obowiązków domowych. Nie musimy być wprawionymi mistrzami kulinariów, aby docenić, jak ważną rolę pełni chociażby standardowa deska do krojenia. Niby banalny przyrząd, a jednak w praktyce ciężko byłoby się bez niego obejść.

Niekoniecznie kawałek plastiku

Deska desce nierówna można by rzec, patrząc na to, jakie propozycje w zakresie tej kategorii przyrządów kuchennego użytku prezentują konsumentom renomowani producenci. Nie jest wcale powiedziane, że deska do krojenia ma być niewielkim wymiarowo kawałkiem tworzywa sztucznego, na którym będziemy po prostu kłaść produkty spożywcze, jakie chcemy pociąć. Dziś na rynku akcesoriów jest cała masa nowoczesnych wariantów nawet tak banalnych z pozoru przedmiotów kuchennych jak deska do krojenia. Wśród najmodniejszych, „bajeranckich" modeli wyróżnia się deski w zestawie z charakterystycznymi zakładkami, deski w komplecie z nożami, deski z pojemnikiem na odpadki, czy desko-durszlaki. Poniżej krótki opis wyżej wspomnianych typów.

 

Deska plus zakładki

Koniec z kilkakrotnym szorowaniem deski przed jej użyciem. Stop przykrym zapachom i przenikaniem się aromatów. Pełną higienę podczas przyrządzania posiłków pozwoli zapewnić nowoczesny model deski z poręcznymi zakładami chowanymi w stojaku. Dzięki funkcjonalnemu rozwiązaniu możliwe jest zachowanie idealnej czystości przy jednoczesnym komforcie pracy. Nie trzeba marnotrawić czasu na to, ażeby parę razy przecierać deskę, wsadzać ją pod bieżącą wodę, suszyć itd. Wystarczy wysunąć poszczególne zakładki i wybrać deskę odpowiednią do danego artykułu spożywczego. Ze względu na obudowę w stojaku ten rodzaj przyboru kuchennego stanowi nie tylko bardzo wygodny wariant akcesoriów, co i estetyczną ozdobę wnętrza. Swobodnie elegancki stojak możemy umieścić na blacie czy kredensie.

 

Deska plus noże

Taki mix sprawdza się rewelacyjnie zwłaszcza z technicznego punktu widzenia. Zestaw opiera się na elementach typu deska robiona zazwyczaj z naturalnego drewna, nierzadko bambusowego oraz noży – dwóch bądź trzech, w zależności od producenta. Ostrza są bezpiecznie schowane w specjalnie do tego celu zaprojektowanym pojemniczku w formie szufladki. Tym samym, nie musimy biegać po kuchni w poszukiwaniu każdego pojedynczego przyboru z osobna. W zasięgu ręki mamy i deskę, i noże.

 

Deska plus zbiorniczek na odpady

Zestaw składający się z deski do krojenia oraz pojemnika na resztki jest niesamowitą wygodą każdego pichcącego. Poprzez zbiorniczek dołączony do deski możliwe jest zredukowanie czasu spędzanego na sprzątaniu. Wszelkie skórki, łupinki, pozostałości i odpadki lądują automatycznie w zbiorniku do tego przeznaczonym. Naczynie to jest więc czymś na wzór miniaturowego kosza na śmieci. To sposób na uniknięcie harmideru, jaki często pojawia się w kuchennych czterech ścianach podczas przygotowywania dań. Porządek na stanowisku pracy okazuje się niesamowicie ważny, bo nierzadko przesądza o powodzeniu naszych kulinarnych wyzwań.

 

Deska plus durszlak

Zrezygnuj z klasycznego cedzaka, z reguły zajmującego w szafce sporo przestrzeni, na rzecz niebanalnego zestawu deska plus durszlak. To pozwoli na wygospodarowanie większej przestrzeni w meblu, ale także na swobodę gotowania. Nie trzeba będzie wędrować od kredensu do kredensu, by znaleźć różnorakie przybory niezbędne podczas przyrządzania potraw. Inwestycja w tak pomysłowy komplet jak deska wraz z durszlakiem jest zatem strzałem w dziesiątkę dla tych, którzy chcą ograniczyć czas spędzanych w kuchni. Akcesoria tej kategorii pozwalają na spełnianie kilku funkcji jednocześnie. Deska o której mowa jest sprytnie składana i w ten sposób łatwo zamieniana w równie praktyczny w wykorzystaniu durszlak.

 

Zobacz również:

https://www.maxkuchnie.pl/artykuly/deska-kuchenna-co-zrobic-zeby-sie-nie-slizgala-2933.html

https://www.maxkuchnie.pl/artykuly/na-ile-starcza-filtr-3222.html

 

 

Komentarze


5.00/5 2 2
5
majeczka

Szczerze mówiąc nie spotkałam się z żadną z tych desek do krojenia. Strasznie spodobała mi się ta z dodatkowym pojemniczkiem na odpadki. No czego to ludzie nie wymyślą - super sprawa :D


5
kinga_w

Co za oryginalne pomysły :D chętnie kupiłabym deskę z dodatkowymi zakładkami. Super praktyczne rozwiązanieł!

Zobacz również


Dzbanki filtrujące wodę – zalety rozwiązania


Wiele osób, gdyby tak sięgnąć pamięcią do dziecięcych lat, słyszało od rodziców...

Jak naostrzyć kuchenny nóż?


Nawet noże o najwyższej jakości, na które niejednokrotnie wydaje się fortunę,...

Forma formie nierówna


To, w jakiej formie pieczemy nasze ulubione ciasta, dania, zapiekanki ma bezpośredni...