Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady Sekret szczupłej sylwetki tkwi w gotowaniu na...

Porady


Sekret szczupłej sylwetki tkwi w gotowaniu na parze

Od pewnego czasu trwa moda na zdrowy i aktywny styl życia. Każdy ćwiczy, każdy zdrowo je – niesie to pozytywne skutki nie tylko dla naszej sylwetki, ale przede wszystkim dla zdrowia. Niskokaloryczne dania wcale nie muszą być nudne, a dbanie o linie niekoniecznie wiąże się tylko z samymi wyrzeczeniami. Zdrowe jedzenie jest o wiele łatwiejsze, jeśli wyposażymy się w 'specjalistyczne sprzęty'. Producenci dbają o nasze sylwetki, dlatego stworzyli coś, co pomoże nam podczas tych trudnych dni i 'morderczych diet'. Okazuje się, że z tymi urządzeniami, zdrowe jedzenie jest znacznie łatwiejsze. Dzisiaj pod lupę bierzemy szybkowary!

Odstaw ciężkie, tłuste potrawy – poczujesz się lepiej!

 

Od kiedy wszyscy ćwiczą i zdrowo się odżywiają, to tłuste i ciężkostrawne potrawy odeszły nieco w zapomnienie. Dzisiaj wszyscy jedzą fit – czyli zdrowo, kolorowo i lekko. Żyjemy w dobie internetu, większość osób zanim zje obiad, robi zdjęcie i wrzuca go do sieci. Jedzenie ma nie tylko zaspokajać głód – ma też dobrze wyglądać. Wraz z modą na bycie fit wzrosła moda na gotowanie na parze. Smażenie zamieniono na tę metodę obróbki termicznej, gdyż jest to najzdrowszy sposób przygotowywania posiłków. Oczywiście, aby szybko i bez większego wysiłku ugotować coś na parze warto mieć do tego odpowiedni sprzęt. Możemy skorzystać ze specjalnych garnków, które posiadają szklane pokrywki, przez które możemy kontrolować co tam się w środku dzieje. Specjalne garnki przeznaczone do gotowania na parze nie wymagają od nas dodatku tłuszczu – jemy więc zdrowo i niskokalorycznie! Warto zastanowić się nad tą metodą przygotowywania potraw, gdyż nie usuwa ona żadnych składników odżywczych z naszych produktów!

 

Czy gotowanie na parze się opłaca?

 

Inwestycja w naczynia, które umożliwią nam gotowanie na parze to inwestycja, która szybko się zwróci. Przede wszystkim, taka dieta świetnie 'odbije się' na naszym zdrowiu. Potrawy przygotowane w szybkowarach są lekkostrawne, niskokaloryczne a do tego bardzo zdrowe. Produkty podczas tej obróbki nie tracą żadnych wartości odżywczych. Gotowanie w szybkowarach to prosty przepis na zgrabną i szczupłą sylwetkę. Ponadto, lekkostrawne potrawy przyczyniają się do obniżenia tłuszczu w naszej diecie, co może korzystnie wpłynąć na poziom cholesterolu.

 

Szybkowar – to jest to!

 

Przygotowanie posiłków w szybkowarach to prosty sposób na zgubienie zbędnych kilogramów. Potrawy przygotowane w ten sposób korzystnie wpłyną na nasze zdrowie i samopoczucie. Korzystanie z urządzenia jest proste, szybkie i gotowe, dzięki czemu nie musimy tracić zbyt wiele czasu na stanie 'przy garach'. Mając jedno urządzenie możemy przygotować obiad dla całej rodziny, który jest zdrowy i pełnowartościowy.

 

Komentarze


5.00/5 1 1
5
Antek

Mam w domu takie naczynie do gotowania na parze. Zacząłem z niego niedawno korzystać. Podobno posiłki tak przygotowane nie tylko nie zawierają zbędnych tłuszczy, ale i warzywa zatrzymują więcej witamin.

Zobacz również


Jak oszczędzać energię elektryczną kuchni?


Oszczędzanie energii elektrycznej to nie tylko przejaw troski o środowisko naturalne....

Dobrze pozmywane! Czyli jak poprawić efektywność...


Zmywarka to bez wątpienia jedno z najbardziej pożądanych przez gospodynie domowe...

Jak dbać o higienę w kuchni?


Kuchnia jest wnętrzem, w którym na co dzień przygotowujemy posiłki dla siebie i...

Ustawienia prywatności Polityka prywatności