Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Urządź kuchnię w stylu eko

Porady

Urządź kuchnię w stylu eko

Ulubione0

Temat bycia eko w ostatnich latach stał się bardzo popularny. Wzrosła świadomość konsumentów, co oczywiście przeniosło się na nasze życie. W wielu dziedzinach kierujemy się zasadami ekologii. Bycie eko jest modne i cool, a przecież każdy chce być fajny. Segregujemy śmieci, oszczędzamy prąd, nie tracimy niepotrzebnie wody – przyczyniamy się w ten sposób do ochrony naszego środowiska. Oczywiście bycie eko to nie tylko dbanie o odpady oraz oszczędność energii – nawet pomieszczenia aranżujemy na styl eko...

 

Jak wygląda kuchnia w stylu eko? Bezpośrednio nawiązuje ona do natury. Znajdują się tutaj naturalne materiały – możemy wyróżnić drewno, kamień czy inne proste formy. Eko kuchnię możemy porównać ze stylem rustykalnym, jednak tutaj, wystrój kuchni jest bardziej nowoczesny i efektowny.

 

Wystrój kuchni eko – czym się kierować?
Kuchnia w stylu eko to przede wszystkim barwy natury. Królują tutaj głównie kolory ziemi – czyli wszelkie brązy, beże, szarości i zieleń. Aranżacja powinna być harmonijna i spokojna – dlatego starajmy się unikać krzykliwych kolorów czy kontrastów. Mogą one wprowadzić do pomieszczenia niepotrzebny chaos i zniszczyć cały efekt. Lepiej postawić na lekkie i proste formy – unikamy zdobień, skomplikowanych wykończeni i masywnych mebli. W kuchni w stylu eko, bardzo ważne jest zastosowanie odpowiednich materiałów. Warto postawić na kamień, drewno, wiklinę czy ceramikę – to właśnie takie elementy pokreślą unikalny charakter naszego kuchennego pomieszczenia.

 

Oszczędność przede wszystkim!
W kuchni eko nie chodzi tylko o wystrój wnętrza, który nawiązuje do natury – musimy zadbać również o odpowiednie – energooszczędne urządzenia AGD. Wybierając sprzęty powinniśmy kierować się przede wszystkim poborem mocy. Nowoczesne modele są bardzo intuicyjne – są bardziej wydajne i pracują bardziej oszczędnie. Warto wybierać urządzenia 2 w 1 dzięki którym nie będziemy musieli kupować dwóch urządzeń. Jeśli mowa o gotowaniu, to oczywiście najbardziej oszczędną kuchnią będzie płyta indukcyjna. Grzeje szybko, dzięki czemu pobór energii jest stosunkowo niski.

 

A co z wodą?
Jeśli chcemy dbać o nasze naturalne środowisko, to podczas codziennych czynności powinniśmy także ograniczyć zużycie wody. Warto zainwestować zmywarkę – która zaoszczędzi nasz czas oraz mnóstwo wody!

 

Inwestuj w zieleń!
W eko kuchni nie może zabraknąć świeżych ziół! Będzie to nie tylko świetny dodatek do potraw, ale również element kuchennej dekoracji.

 

A co z oświetleniem?
Najbardziej oszczędną formą oświetlenia będą oczywiście ledy. Dziś są one standardem w każdej nowoczesnej kuchni. Diody te pobierają znacznie mniej energii, niż zwykłe żarówki.

Zobacz również

Szklana płyta gazowa

Szklana płyta gazowa

Dlaczego gazowa? Na wstępie skoncentrujmy się na tym, jakie argumenty przesądzają w ogóle o...

Aneksy kuchenne – czy warto się na nie zdecydować?

Aneksy kuchenne – czy warto się na nie...

Aneks w mieszkaniu – czy decydujemy się na nie, jak już nie ma innego wyjścia? Bardzo często...
Komentarze (1)
1
Gość
Kinga
2017-08-23 09:17:36

Bardzo interesujący artykuł. Przy kolejnym remoncie naszej kuchni to będzie jedna z propozycji aranżacji jej wnętrza, tak myślę :)

Twój komentarz
Ocena