Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Wyciskarka do cytrusów – jak wybrać...

Porady


Wyciskarka do cytrusów – jak wybrać najlepszą?

Od pewnego czasu dużą uwagę przykłada się do jakości spożywanych produktów. Weźmy na przykład soki – skład tych dostępnych w sklepach pozostawia 'wiele do życzenia'. Jest tam mało owoców, dużo cukru i innych chemicznych dodatków, dlatego najlepiej przygotować pyszne soki samemu! Jedyne co potrzebujemy to owoce i... wyciskarkę! Na co zwrócić uwagę przy wyborze wyciskarki do cytrusów? Co jest ważne? Czy warto kupić wyciskarkę? Odpowiedzi znajdziecie w poniższym tekście.

Co masz do wyboru, czyli dwa podstawowe rodzaje wyciskarek

 

Do wyboru mamy dwa rodzaje wyciskarek do cytrusów – manualne i automatyczne. Jak można się domyśleć, manualne nie potrzebują prądu – działają pod wpływem naszego nacisku oraz siły. Automatyczne wyciskarki to urządzenia, które po przyłożeniu cytrusa do stożka samodzielnie wyciskają z niego sok. W zależności od naszych oczekiwań oraz potrzeb powinniśmy wybrać taki rodzaj wyciskarki, która bardziej spełni nasze wymagania.

 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze wyciskarki do owoców?

 

• Moc wyciskarki
W przypadku wyciskarek automatycznych bardzo ważna jest ich moc. Im większa będzie ta wartość, tym nasze owoce będą lepiej i szybciej wyciśnięte. Moc modeli dostępnych na rynku waha się od 20 do 250 W.
• Pojemnik na sok
Nie bez znaczenia, jest też wielkość pojemnika, do którego spływa wyciśnięty sok. Taki o większych rozmiarach zapewni sprawniejszą pracę – nie będziemy musieli przelewać soku. Warto wybrać model, w którym pojemnik na sok będzie wyjmowany. Taki model umożliwi nam szybsze przelanie soku do szklanek, a jego czyszczenie będzie wygodniejsze. Przezroczystość pojemnika również jest ważna – będziemy mogli ocenić jego ilość oraz klarowność.


• Wykonanie
Wybierając wyciskarkę do owoców, warto zwrócić uwagę na wykonanie tego urządzenia. Niezwykle ważne jest tutaj dobre dopasowanie poszczególnych elementów oraz solidne wykonanie. Szczegóły tutaj są bardzo ważne – szczególnie jeśli chcemy, by wyciskarka trochę nam posłużyła.
Jeśli kochamy soki i wiemy, że będziemy je codziennie pić to warto zainwestować w droższy model od znanego producenta. Takie urządzenie z pewnością posłuży nam lepiej, niż tańszy odpowiednik. Warto wybrać model w ciemnym kolorze – jasne modele mogą szybko przebarwić się od soku z cytrusów.

 

Czy warto mieć w kuchni wyciskarkę?

 

Tak naprawdę wyciskarka do cytrusów jest bardzo prostym w budowie urządzeniem. Pomarańcze przekrawamy na pół i każdą z części przykładamy do stożka, który znajduje się na górze wyciskarki. Otrzymany sok spływa do specjalnego pojemnika, a wszelkie pestki zatrzymują się na sitku.
Sok z wyciskarki to bogate źródło witamin oraz wartości odżywczych. Nie ma tutaj słodzików i dodatków chemicznych. Dzięki temu, że wyciskarka to urządzenie o nieskomplikowanej budowie (obroty silnika są bardzo niskie) wszystkie witaminy i enzymy przechodzą do naszego soku.

 

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Jak ulokować sprzęt AGD w pomieszczeniu kuchennym?


Kuchnia, jako lokum, po którym non stop się przemieszczamy - a to gotując, a to...

Kuchnia in black


Czerń to jedna z podstawowych barw będąca synonimem szyku i elegancji. Każda kobieta...

W trosce o czyste powietrze - okapy


Okap to jeden z ważniejszych sprzętów w kuchni. Oczyszcza powietrze z...