Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Wyciskarka do cytrusów – jak wybrać...

Porady

Wyciskarka do cytrusów – jak wybrać najlepszą?

Ulubione0

Od pewnego czasu dużą uwagę przykłada się do jakości spożywanych produktów. Weźmy na przykład soki – skład tych dostępnych w sklepach pozostawia 'wiele do życzenia'. Jest tam mało owoców, dużo cukru i innych chemicznych dodatków, dlatego najlepiej przygotować pyszne soki samemu! Jedyne co potrzebujemy to owoce i... wyciskarkę! Na co zwrócić uwagę przy wyborze wyciskarki do cytrusów? Co jest ważne? Czy warto kupić wyciskarkę? Odpowiedzi znajdziecie w poniższym tekście.

Co masz do wyboru, czyli dwa podstawowe rodzaje wyciskarek
Do wyboru mamy dwa rodzaje wyciskarek do cytrusów – manualne i automatyczne. Jak można się domyśleć, manualne nie potrzebują prądu – działają pod wpływem naszego nacisku oraz siły. Automatyczne wyciskarki to urządzenia, które po przyłożeniu cytrusa do stożka samodzielnie wyciskają z niego sok. W zależności od naszych oczekiwań oraz potrzeb powinniśmy wybrać taki rodzaj wyciskarki, która bardziej spełni nasze wymagania.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze wyciskarki do owoców?
• Moc wyciskarki
W przypadku wyciskarek automatycznych bardzo ważna jest ich moc. Im większa będzie ta wartość, tym nasze owoce będą lepiej i szybciej wyciśnięte. Moc modeli dostępnych na rynku waha się od 20 do 250 W.
• Pojemnik na sok
Nie bez znaczenia, jest też wielkość pojemnika, do którego spływa wyciśnięty sok. Taki o większych rozmiarach zapewni sprawniejszą pracę – nie będziemy musieli przelewać soku. Warto wybrać model, w którym pojemnik na sok będzie wyjmowany. Taki model umożliwi nam szybsze przelanie soku do szklanek, a jego czyszczenie będzie wygodniejsze. Przezroczystość pojemnika również jest ważna – będziemy mogli ocenić jego ilość oraz klarowność.
• Wykonanie
Wybierając wyciskarkę do owoców, warto zwrócić uwagę na wykonanie tego urządzenia. Niezwykle ważne jest tutaj dobre dopasowanie poszczególnych elementów oraz solidne wykonanie. Szczegóły tutaj są bardzo ważne – szczególnie jeśli chcemy, by wyciskarka trochę nam posłużyła.
Jeśli kochamy soki i wiemy, że będziemy je codziennie pić to warto zainwestować w droższy model od znanego producenta. Takie urządzenie z pewnością posłuży nam lepiej, niż tańszy odpowiednik. Warto wybrać model w ciemnym kolorze – jasne modele mogą szybko przebarwić się od soku z cytrusów.

Czy warto mieć w kuchni wyciskarkę?
Tak naprawdę wyciskarka do cytrusów jest bardzo prostym w budowie urządzeniem. Pomarańcze przekrawamy na pół i każdą z części przykładamy do stożka, który znajduje się na górze wyciskarki. Otrzymany sok spływa do specjalnego pojemnika, a wszelkie pestki zatrzymują się na sitku.
Sok z wyciskarki to bogate źródło witamin oraz wartości odżywczych. Nie ma tutaj słodzików i dodatków chemicznych. Dzięki temu, że wyciskarka to urządzenie o nieskomplikowanej budowie (obroty silnika są bardzo niskie) wszystkie witaminy i enzymy przechodzą do naszego soku.

Zobacz również

Lodówki side by side

Lodówki side by side

Lodówka – gigant Najmniejsze wersje chłodziarek posiadają wymiary wynoszące dokładnie...

Wąska kuchnia? Żaden kłopot

Wąska kuchnia? Żaden kłopot

Połącz z salonem Jeżeli miejsca w pomieszczeniu kuchennym nie ma za dużo, warto rozważyć...
Komentarze
Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.
Twój komentarz
Ocena