Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Zrób sobie sok – jaką sokowirówkę kupić?

Porady


Zrób sobie sok – jaką sokowirówkę kupić?

Jest lato, wysokie temperatury i gorące słońce nas rozpieszczają. W wakacje nawodnienie organizmu jest niezwykle ważne – dlatego nie należy wychodzić z domu bez butelki wody mineralnej. Wysokie temperatury sprawiają, że często nie mamy ochoty na tradycyjne obiady – wolimy zimne, pełno owocowe lub warzywne soki, które ugaszą nasze pragnienie a dodatkowo dostarczą nam wielu witamin. Warto zaopatrzyć się w sprzęty, które pozwolą nam na szybkie przygotowanie świeżo wyciśniętych soków – czas zaopatrzyć się w sokowirówkę!

Na zdjęciu: Zelmer

Po co mi sokowirówka?

Sokowirówka to niezwykle przydatne urządzenie, szczególnie w wakacje! Trzeba wykorzystać sezonowe (i nie tylko) owoce i warzywa i wycisnąć z nich soki – dosłownie! Sokowirówka w kilka minut zrobi Ci sok, którego nie kupisz w sklepie! Nieprzetworzony, bez dodatku cukrów i innych cudowności – a najlepsze jest to, że sam decydujesz o kombinacjach owocowo-warzywnych!


Zalety sokowirówek

Sokowirówka w krótkim czasie wyciśnie duże ilości soku z każdego owocu/warzywa! Dzięki specjalnej konstrukcji poradzi sobie ze wszystkimi twardymi produktami – posiada specjalne wirujące sito z ostrzami. Otrzymany sok jest klarowny – więc jeżeli nie lubisz miąszu sokowirówka jest idealnym urządzeniem dla Ciebie! Sokowirówka jest stosunkowo tanim urządzeniem, któro umożliwi nam przygotowanie pysznych, domowych, pełno witaminowych soków bez sztucznych dodatków.


Wady sokowirówek

Jak każde urządzenie, sokowirówka również posiada słabe strony. Po pierwsze – głośno pracuje, co może przeszkadzać i dekoncentrować resztę domowników. Po kilku minutach pracy, sokowirówka się nagrzewa i wtedy konieczne jest zatrzymanie pracy urządzenia. Sokowirówka nie nadaje się do wyciskania soku ze wszystkich warzyw i owoców – najlepiej sprawdzi się przy twardych produktach. Przygotowanie soku zajmuje tylko kilka chwil, jednak mycie urządzenia trochę dłużej. Mycie niektórych modeli może okazać się nieco kłopotliwe, co może irytować.


Na co zwrócić uwagę przy zakupie sokowirówki

W sokowirówce najważniejsze jest sitko. Warto wybrać sprzęt, który posiada sitka ze stali nierdzewnej. Są to sitka najwyższej jakości i z pewnością sprawdzą się lepiej, niż sitka plastikowe. Drugim ważnym elementem jest wielkość pojemnika, do którego odprowadzany jest miąższ i skórka warzyw i owoców. Im większy pojemnik tym rzadziej będziemy musieli opróżniać pojemnik podczas pracy. Ważnym czynnikiem przy wyborze sokowirówki jest również moc. Na rynku dostępne są modele o mocy od 150 do 600 W. Przy wyborze mocy ważne jest, jakie produkty (twarde czy miękkie) mamy zamiar przetwarzać. Jeżeli planujemy wyciskać sok z marchewki czy buraków – potrzebujemy sprzętu o większej mocy. Większa moc – większe możliwości ale też większy hałas.


Pyszne soki, niska cena

Sokowirówka przyda się w każdym domu – szczególnie sprawdzi się w wakacje, kiedy nie mamy ochoty na tradycyjne dania. Świeżo wyciskane soki są bombą witaminową bez różnych chemicznych dodatków – sam decydujesz co dodajesz! Ceny nie są wygórowane, a takie urządzenie z pewnością zadowoli nie tylko nas, ale również nasze pociechy.

 

Komentarze


4.50/5 2 2
5
aska

Nie ma nic pyszniejszego od świeżo wyciśniętego soku – sama się o tym przekonałam, kiedy kupiła własną sokowirówkę. Warto! :)


4
Karo

Nie wiem czy sokowirówka różni się czymś od wyciskarki do soków, ale mniejsza z tym. W każdym bądź razie dobrze mieć takie urządzenie w domu bez względu na jego nazwę. Jak to mówią, świeży soczek z rana jak śmietana!

Zobacz również


Akcesoria kuchenne dla dzieci


Dzieci w określonym wieku wykazują coraz większe zainteresowanie tym, co robią...

Doskonale wysmażone. Wybieramy patelnię.


Zakup tak ważnego akcesorium kuchennego, jakim jest patelnia powinien być poprzedzony...

Pozmywane! Czyli jak wybrać dobrą zmywarkę


Mycie naczyń to jedna z najbardziej nielubianych domowych czynności. Możemy jednak...