Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady 4 sposoby na nowoczesną kuchnię

Porady


4 sposoby na nowoczesną kuchnię

Urządzenie kuchennego pomieszczenia wcale nie należy do najłatwiejszych zadań, jeżeli chodzi o aranżację wnętrz. Kuchnia jest najczęściej eksploatowanym, ale też najbardziej wymagającym pomieszczeniem w całym domu. Dobra kuchnia powinna być wygodna, funkcjonalna, bezpieczna ale musi także ładnie się prezentować. Wszystkie elementy powinny składać się na jedną, spójną całość, dlatego przed rozpoczęciem wybierania dodatków, należy zastanowić się jak chcemy aby finalnie kuchnia wyglądała. Dużo zależy od gustu i naszych upodobań – jedni preferują tradycyjne wnętrza, inni wolą nowoczesność. W dzisiejszym artykule przedstawimy Wam cztery sposoby na nowoczesną kuchnię.

Na zdjęciu: Studio Mebli Vigo

Nowoczesna, nieskazitelna biel, czyli kuchnia all in white
Od pewnego czasu w większości magazynach o wnętrzach królują białe wnętrza. Jest to nurt, który przywędrował do nas ze Skandynawii. Kuchnia w tym stylu prezentuje się bardzo elegancko i nowocześnie. Tego typu kuchenne pomieszczenia całe są w bieli – od ścian, przez podłogę, po meble i wszystkie dodatki. Jasne kolory skutecznie powiększają pomieszczenie, a jeżeli zdecydujemy się na meble z frontami o wysokim połysku uzyskamy jeszcze lepszy efekt. Skandynawska aranżacja nadaje się zarówno do małych, jak i większych pomieszczeń. Taki styl to nie tylko biel, to również minimalizm. Dawniej ludzie lubili wszystko mieć na wierzchu – dziś, co możemy, to chowamy. Biała kuchnia to łatwy sposób na nowoczesną aranżację. Można zdecydować się na kolorowe dodatki, które będą ożywiały to pozornie surowe wnętrze.

 

Czarna elegancja, czyli kuchnia w czerni
Po drugiej stronie palety kolorów znajduje się czerń. Jest to kolor przeznaczony tylko do dużych, przestronnych wnętrz. Kuchnia w czerni jest niezwykle elegancka i dostojna. Zabudowa wykonana z czarnych mebli nada pomieszczeniu nowoczesności i nonszalancji. Kuchnia all in black to dość niebezpieczne rozwiązanie. Czarna kuchnia wygląda bardzo nowocześnie, nieskazitelnie, jednak nie można zapominać o świetle. Czerń automatycznie przyciemnia pomieszczenie, dlatego bardzo ważne jest zadbanie o odpowiednie oświetlenie. Chodzi tu nie tylko o dobrą prezencję, ale przede wszystkim bezpieczeństwo podczas kuchennych czynności.

 

Kuchnia połączona z salonem
Coraz więcej osób decyduje się na powiększenie kuchni i otworzenia jej na salon. Połączenie obu pomieszczeń jest niezwykle nowoczesnym i efektownym rozwiązaniem. Otwarta kuchnia to wiele zalet – podczas przygotowywania posiłków możemy mieć cały czas oko na bawiące się w salonie dzieci, a w czasie wizyty gości możemy cały czas ich zabawiać. Dodatkowo, kuchnia automatycznie staje się większa.

 

Wyspa w kuchni
Wyspa w kuchni wielu osobom kojarzy się z amerykańskimi filmami, w których ten trend pojawił się znacznie wcześniej niż u nas. Wyspa zawsze prezentuje się dobrze – jeżeli jest na nią miejsce. Wyspa w kuchni to sposób na nowoczesną aranżację, ale również dodatkowe miejsce w kuchni! Wyspa to dodatkowy blat roboczy oraz miejsce do przechowywania talerzy i sprzętów AGD. W każdej kuchni szafki są na wagę złota, dlaczego więc nie skorzystać?

Komentarze


5.00/5 2 2
5
Marlena

Według mnie istotną rolę odgrywają przede wszystkim meble. Dlatego właśnie najlepiej jest skorzystać z mebli na zamówienie. Dzięki temu wszystko będzie idealnie pasować, a my zaoszczędzimy miejsce. Ja osobiście skorzystałam z oferty firmy EM-Meble i dzięki temu moja kuchnia prezentuje się teraz znakomicie.


5
Natalia

Ja połączyłam biel z innymi kolorami żeby nie było zbyt chłodno. Uzyskałam bardzo przyjemny dla oka efekt :)

Zobacz również


Kuchnia w stylu hiszpańskim – jak zaaranżować...


Aranżacja kuchennego wnętrza inspirowana ulubionym miejscem na ziemi to sposób na...

Baczność! Wybieramy stojącą baterię zlewozmywakową


Piękna, funkcjonalna i modna. Stojąca bateria zlewozmywakowa to już właściwie...

Kuchnia z dębowego drewna


Drewniane meble kuchenne są synonimem wysokiej jakości i ponadczasowości. Są też...