Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Czego nie robić podczas zakupu lodówki, czyli...

Porady

Czego nie robić podczas zakupu lodówki, czyli najczęstsze błędy

Ulubione0

Na ludzi bardzo szybko działają wszelkie promocje czy jakieś akcje marketingowe. Wystarczy zorganizować w sklepie weekend wyprzedaży a konsumenci po prostu szaleją. Często producenci sprzętów AGD wykorzystają ten fakt i tworzą dobrze przemyślane kampanie, które pozwalają im pozbyć się urządzeń, które się nie sprzedają i zalegają na magazynie. Pomyśl, ile razy kupiłeś coś, bez większego namysłu tylko dlatego, że było 'na promocji'. Tak 'odruchowo' można kupować ubrania, a nie sprzęty AGD. Urządzenia te to dość spory wydatek, jednak bardzo często 'kusząca cena' może nas zgubić. Dziś przedstawimy wam najczęstsze błędy, które są popełniane podczas kupowania lodówki.

Najważniejsze kwestie
Urządzenia AGD są tak naprawdę powinny w naszej głowie zajmować 'specjalne miejsce'. Nie powinniśmy tego typu sprzętów kupować pod wpływem impulsu czy zachcianki. Często skuszeni niższą ceną bez namysłu kupujemy urządzenie, które – jak się później okazuje, nie było strzałem w dziesiątkę. Podczas zakupów artykułów gospodarstwa domowego istnieje kilka ważnych kwestii – i nie ma 'zmiłuj'. Wybierając urządzenia AGD najważniejsze dla nas powinny być parametry techniczne – aby posłużyły nam jak najdłużej.

 

Na co zwrócić uwagę? Czyli określenie naszych preferencji
Zanim przejdziemy do aspektów czysto technicznych, warto nadmienić, że niezwykle ważne jest wcześniejsze określenie naszych wymagań względem urządzenia. Przede wszystkim powinniśmy wziąć pod uwagę fakt jak dużą mamy rodzinę. Ilość osób pozwoli nam dobrać urządzenie o odpowiedniej pojemności, bo co nam z lodówki, która nam wszystkiego nie pomieści? Dlatego – zawsze nakreśl swoje wymagania oraz oczekiwania...

 

Dla ciebie najważniejsza powinna być ekonomia
Nie da się ukryć, że obecność sprzętów AGD znacznie ułatwia nam codzienne obowiązki. Ich dostępność, dobre ceny oraz nasze możliwości finansowe sprawiają, że z roku na rok takich urządzeń w naszych domach przybywa. Jest to duża wygoda, ale jednocześnie większe rachunki za prąd. Aby poradzić coś na zbyt wysokie pobory energii, zawsze powinniśmy wybierać modele energooszczędne. Informacji szukajmy na etykietach – każde urządzenie jest dokładnie opisane – wystarczy poszukać. I tak, im więcej plusików przy parametrze klasy energetycznej, tym bardziej oszczędne urządzenie zyskujemy. Nie da się ukryć, że sprzęty posiadające wysoką klasę energetyczną są droższe, niż tradycyjne modele, jednak biorąc pod uwagę niższe rachunki za prąd, to jednorazowa większa inwestycja naprawdę się opłaca.
Na ekonomię urządzenia składa się nie tylko oszczędny pobór energii elektrycznej, ale również dodatkowe funkcje, które podnoszą jego wydajność. Jeśli chodzi o lodówki, to warto tutaj wybrać modele, które wyposażone są w system no Frost. Dzięki niemu, we wnętrzu chłodziarki nie osiada się szron i lód – przez co urządzenie jest jeszcze bardziej oszczędne.

 

Nie dajmy się nabrać
Promocje kuszą – kuszą każdego, jednak starajmy się zawsze myśleć racjonalnie. Urządzenia AGD to nie ubrania – dlatego warto zwrócić uwagę na detale. Wolimy zapłacić więcej, by cieszyć się dłuższą i znacznie tańszą eksploatacją.

Zobacz również

Szklany blat kuchenny!

Szklany blat kuchenny!

Materiał idealny Szkło to świetny materiał, pozwalający tworzyć niesamowite kompozycje...

Meble kuchenne na wymiar – czy warto?

Meble kuchenne na wymiar – czy warto?

Zalety kuchni indywidualnie zaprojektowanej O zaletach wynikających z zakupu kompletów...
Komentarze (1)
1
Gość
Franek
2018-01-17 09:08:12

Świetny artykuł, z którego można dowiedzieć się naprawdę bardzo dużo ciekawych rzeczy. Ja też często przy zakupach AGD zwracam uwagę na klasę energetyczną. Myślę, że opcja no Frost też powinna być w każdej lodówce.

Twój komentarz
Ocena