Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady Czego nie robić podczas zakupu lodówki, czyli...

Porady


Czego nie robić podczas zakupu lodówki, czyli najczęstsze błędy

Na ludzi bardzo szybko działają wszelkie promocje czy jakieś akcje marketingowe. Wystarczy zorganizować w sklepie weekend wyprzedaży a konsumenci po prostu szaleją. Często producenci sprzętów AGD wykorzystają ten fakt i tworzą dobrze przemyślane kampanie, które pozwalają im pozbyć się urządzeń, które się nie sprzedają i zalegają na magazynie. Pomyśl, ile razy kupiłeś coś, bez większego namysłu tylko dlatego, że było 'na promocji'. Tak 'odruchowo' można kupować ubrania, a nie sprzęty AGD. Urządzenia te to dość spory wydatek, jednak bardzo często 'kusząca cena' może nas zgubić. Dziś przedstawimy wam najczęstsze błędy, które są popełniane podczas kupowania lodówki.

Na zdjęciu: Studio Mebli Słonex

Najważniejsze kwestie

 

Urządzenia AGD są tak naprawdę powinny w naszej głowie zajmować 'specjalne miejsce'. Nie powinniśmy tego typu sprzętów kupować pod wpływem impulsu czy zachcianki. Często skuszeni niższą ceną bez namysłu kupujemy urządzenie, które – jak się później okazuje, nie było strzałem w dziesiątkę. Podczas zakupów artykułów gospodarstwa domowego istnieje kilka ważnych kwestii – i nie ma 'zmiłuj'. Wybierając urządzenia AGD najważniejsze dla nas powinny być parametry techniczne – aby posłużyły nam jak najdłużej.

 

Na co zwrócić uwagę? Czyli określenie naszych preferencji

 

Zanim przejdziemy do aspektów czysto technicznych, warto nadmienić, że niezwykle ważne jest wcześniejsze określenie naszych wymagań względem urządzenia. Przede wszystkim powinniśmy wziąć pod uwagę fakt jak dużą mamy rodzinę. Ilość osób pozwoli nam dobrać urządzenie o odpowiedniej pojemności, bo co nam z lodówki, która nam wszystkiego nie pomieści? Dlatego – zawsze nakreśl swoje wymagania oraz oczekiwania...

 

Dla ciebie najważniejsza powinna być ekonomia

 

Nie da się ukryć, że obecność sprzętów AGD znacznie ułatwia nam codzienne obowiązki. Ich dostępność, dobre ceny oraz nasze możliwości finansowe sprawiają, że z roku na rok takich urządzeń w naszych domach przybywa. Jest to duża wygoda, ale jednocześnie większe rachunki za prąd. Aby poradzić coś na zbyt wysokie pobory energii, zawsze powinniśmy wybierać modele energooszczędne. Informacji szukajmy na etykietach – każde urządzenie jest dokładnie opisane – wystarczy poszukać. I tak, im więcej plusików przy parametrze klasy energetycznej, tym bardziej oszczędne urządzenie zyskujemy. Nie da się ukryć, że sprzęty posiadające wysoką klasę energetyczną są droższe, niż tradycyjne modele, jednak biorąc pod uwagę niższe rachunki za prąd, to jednorazowa większa inwestycja naprawdę się opłaca.
Na ekonomię urządzenia składa się nie tylko oszczędny pobór energii elektrycznej, ale również dodatkowe funkcje, które podnoszą jego wydajność. Jeśli chodzi o lodówki, to warto tutaj wybrać modele, które wyposażone są w system no Frost. Dzięki niemu, we wnętrzu chłodziarki nie osiada się szron i lód – przez co urządzenie jest jeszcze bardziej oszczędne.

 

Nie dajmy się nabrać

 

Promocje kuszą – kuszą każdego, jednak starajmy się zawsze myśleć racjonalnie. Urządzenia AGD to nie ubrania – dlatego warto zwrócić uwagę na detale. Wolimy zapłacić więcej, by cieszyć się dłuższą i znacznie tańszą eksploatacją.

Komentarze


5.00/5 2 2
5
Maria

Porady niby oczywiste, ale nie wszyscy patrzymy dodatkowe funkcje lodówki. Zwykle kierujemy się cenną i wyglądem.


5
Franek

Świetny artykuł, z którego można dowiedzieć się naprawdę bardzo dużo ciekawych rzeczy. Ja też często przy zakupach AGD zwracam uwagę na klasę energetyczną. Myślę, że opcja no Frost też powinna być w każdej lodówce.

Zobacz również


Higieniczna czystość, czyli jak umyć lodówkę?


Lodówka to niemalże centrum operacyjne naszej kuchni. Bez niej i jej zawartości...

Jak wybrać chłodziarkę?


Chodziarka to jedno z najbardziej podstawowych urządzeń AGD, bez którego nie...

Kup lodówkę Samsung - zyskaj prezent


Samsung SpaceMax to świeżość gwarantowana przez najnowsze technologie.

Ustawienia prywatności Polityka prywatności