Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady Intuicyjny okap do nowoczesnej kuchni – czyli...

Porady


Intuicyjny okap do nowoczesnej kuchni – czyli okap blatowy

Minimalistyczne kuchnie rządzą. Coraz częściej w nowoczesnych kuchniach można spotkać sprzęt AGD pod zabudową, ukryte naczynia i wszechobecny minimalizm. Mogłoby się wydawać, że nie wszystko da się schować – jednak wraz z panującą modą, producenci wszelkich sprzętów zadbali o innowacyjne rozwiązania. Kuchnia musi być ładna, funkcjonalna i wygodna, jednak sami wiecie, że istnieją elementy kuchennego wyposażenia które... szpecą idealne, wręcz katalogowe wnętrza. Przykładem może być okap. Pełni on bardzo ważną rolę w każdej kuchni, dlatego nie powinno się z niego rezygnować, jednak tradycyjny okap prezentuje się niezbyt ładnie. Z myślą o nowoczesnych, minimalistycznych wnętrzach powstał okap blatowy.

Na zdjęciu: Franke

Nowoczesna kuchnia, minimalistyczny okap!
Do tej pory okap kojarzył nam się z niezbyt ładnym, dość dużym urządzeniem, który 'wisiał' nad kuchnią grzewczą. Niezbyt reprezentatywny wygląd oraz rozmiary nie zawsze pasowały do kuchennego wnętrza a często nawet okap psuł niemalże perfekcyjną aranżację kuchenną. Oczywiście nie można z niego zrezygnować, gdyż pełni on bardzo ważną funkcję w naszej kuchni – sprytnie pochłania zapachy i wilgoć. Oczywiście producenci wzięli sprawę w swoje ręce i stworzyli okap blatowy, czyli innowacyjne, minimalistyczne urządzenie.


Czy jak okap, to zawsze musi być na górze?
Do tej pory wszystkie modele okapów znajdowały się 'na górze' – zazwyczaj nad kuchnią grzewczą. Było to dość zrozumiałe rozwiązanie, gdyż tak umieszczony okap pełnił swą funkcję, a dodatkowo nie ograniczał naszej pracy i nie przeszkadzał podczas przygotowania posiłków. Nowoczesne okapy działają trochę inaczej. Okap blatowy może mieć dwie formy – albo jest zamontowany na stałe (wysunięty) lub wysuwany w sytuacji, gdy go potrzebujemy. Posiada on specjalny panel sterujący - wysuwamy go za pomocą pilota.


Miejsce na dodatkową szafkę
Okap blatowy to ogromne możliwości aranżacyjne naszej kuchni. Rezygnując z tradycyjnego okapu automatycznie dostajemy dodatkowe miejsce, które możemy wykorzystać na dodatkową szafkę lub półkę. Miejsce to, może nam posłużyć do przechowywania akcesoriów, których najczęściej używamy podczas gotowania. Dodatkowe miejsce, możemy zaaranżować w dowolny sposób, w zależności od tego, czego potrzebujemy.


Głośny okap – nigdy więcej!
Blatowy okap to nie tylko dodatkowe miejsce na ścianie, ale również cisza w kuchni. Okap blatowy pracuje o wiele ciszej, niż jego klasyczni kuzyni. Wszystko za sprawą silnika, który umieszczony jest wewnątrz zabudowy. Jeżeli chodzi o wydajność, to okapy blatowe w niczym nie ustępują tradycyjnym modelom – są tak samo skuteczne pomimo specyficznej budowy i nietypowej formy.


Sprytnie ukryty
Z racji tego, że minimalistyczne wnętrza cieszą się coraz większym uznaniem, to okapy blatowe zyskują coraz większą popularność. Prezentuje się nienagannie, bardzo dobrze spełnia swoją funkcję i pasuje do każdego wnętrza. Niestety, jest to dość kosztowne rozwiązanie, jednak czego się nie robi, aby schować niepasujący okap.

Komentarze


5.00/5 1 1
5
Marcin

Pierwszy raz słyszę o wysuwanym okapie. Pewnie kosztuje to majątek, ale przyznam, że jest to genialne rozwiązanie. Oszczędzamy miejsce i możemy dowolnie wykonać aranżację kuchni. Ekstra!

Zobacz również


Misja kupujemy lodówkę – na warto zwrócić uwagę?


Kuchnia niewątpliwie jest sercem domu, a sercem kuchni zdecydowanie jest... lodówka!...

Z fototapetą w tle


Jeszcze nie tak dawno fototapety królowały w salonowych wnętrzach, zwykle...

Jak usunąć kamień z grzałki zmywarki?


W każdym domu używane są sprzęty AGD, których najważniejszym zadaniem jest...