Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Kosze cargo w kuchni – czym są i dlaczego warto...

Porady


Kosze cargo w kuchni – czym są i dlaczego warto je mieć?

W kuchni możemy znaleźć mnóstwo sprzętów, mechanizmów i gadżetów, które ułatwiają nam życie. Ciężko byłoby się bez nich obejść – ułatwiają gotowanie, sprzątanie i dobrą organizację. Warto korzystać z dobrodziejstw techniki – dzięki nim, żyje się łatwiej i przyjemniej. Kuchnia jest dość specyficznym miejscem. Bez względu na to, jak duże jest to pomieszczenie, to prawie zawsze brakuje nam miejsca. Za mało szafek, za mało szuflad, a akcesoriów do przechowywanie wciąż przybywa! Kolejne kubki, nowa zastawa stołowa, drobne sprzęty AGD – gdzie to wszystko zmieścić? Na szczęście producenci kuchennych gadżetów nie próżnują i stworzyli kosze cargo, które zmieszczą bardzo dużo!

Na zdjęciu: Studio Mebli Vigo

Czym są kosze cargo?

 

Kosze cargo to dodatek, który sprawdzi się zarówno w większych, jak i mniejszych pomieszczeniach kuchennych. Jak sama nazwa wskazuje, są to kosze, które dzięki szynom całkowicie się wysuwają. Wyróżniają się prostotą i nieskomplikowanym mechanizmem działania, ale jak to mówią – diabeł tkwi w szczegółach. Od kiedy tylko pojawiły się na rynku, cieszą się dużą popularnością. Wyglądają niepozornie, jednak ułatwiają 'kuchenne życie'.


Kosze cargo przeznaczone są do przechowywania produktów. Prosta budowa oraz łatwy i szybki dostęp jest tutaj ogromnym atutem. Cały kosz wysuwa się wraz z zawartością, dzięki czemu mamy wszystko na wyciągnięcie ręki. Nie musimy się schylać, grzebać, szperać – do wszystkich produktów łatwy, szybki dostęp. Kosze cargo działają szybko i sprawnie. Wyposażone są w specjalne hamulce, dzięki którym nie trzaskają i są bardzo ciche. Cargo są idealne do kuchni lub spiżarni. Możemy nimi 'wypełnić' każdą wolną przestrzeń, a więc koniec z 'przerwami' pomiędzy szafkami, a sprzętem AGD.Jeśli zdecydujemy się na kosze cargo, z pewnością 'odetchniemy'. Nie tylko ułatwią nam organizację i segregację produktów, ale też pozwolą praktycznie wykorzystać wolne przestrzenie w kuchni. Jeśli będziemy mieli wszystko ładnie poukładane i posegregowane, to utrzymanie porządku w kuchni będzie znacznie łatwiejsze.

 

Idealnie dopasowane

 

Na rynku znajdziemy różne modele koszy cargo. Różnią się wyglądem, rozmiarem i kształtem. Duża różnorodność pozwoli nam je dopasować do każdej kuchni – bez względu na jej kształt i wielkość. Najwęższe modele dostępne na rynku liczą 15 centymetrów, dlatego pozwolą nam 'uzupełnić luki' między szafkami. Kosze cargo wyglądają na 'niepozorne' – charakteryzują się prostą, nieskomplikowaną budową, jednak z łatwością są w stanie udźwignąć nawet 120 kilogramów. Wiele modeli posiada w zestawie pojemniki i haczyki, które jeszcze bardziej ułatwią nam organizację produktów.

Wady? Niestety, kosze cargo to spory wydatek. Cena uzależniona jest od rozmiarów – najtańsze modele zaczynają się od stu złotych.

 

Sprawdź też inne artykuły, w których poruszamy temat koszy cargo:

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Tynk mozaikowy na ścianach w kuchni


Płytki ceramiczne i kafelki to materiały, które przez wiele lat dominowały w...

Oryginalna ściana w kuchni – co powiesz na przecierkę?


Jeżeli stawiamy na proste meble i jednolite kolory w kuchni nie oznacza to, że nasza...

Ekspres do kawy do biura


Ekspres to nie bez przyczyny podstawowe wyposażenie biura. Chwila na kawę daje...