Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Planeta(rny) w naszej kuchni – czym jest i czy...

Porady

Planeta(rny) w naszej kuchni – czym jest i czy mi się przyda?

Ulubione1

Roboty kuchenne od pewnego czasu zaczęły cieszyć się ogromną popularnością. Znacznie usprawniają gotowanie oraz pieczenie – dlatego każda pani domu marzy o takim urządzeniu. Hitem ostatnich czasów stał się mikser planetarny. Jest to wielofunkcyjny robot kuchenny, który wymiesza, zmieli a nawet poszatkuje. Pomoże wyrobić nam ciasto, zrobi za nas domowy chleb a nawet makaron! Czy rzeczywiście warto go mieć?

Co to jest mikser planetarny?
Mikser planetarny to urządzenie przypominające robota kuchennego. Jest to sprzęt z dużą misą, która zmieści chyba wszystko. Dość niespotykana nazwa wywodzi się z nietypowego – wielokierunkowego mieszania, które przypomina ruch planet. Mieszadła kręcą się wokół misy, a dodatkowo – wokół własnej osi – stąd właśnie ta nazwa. Wcześniej 'ruchy' takie były wykorzystywane tylko w maszynach przemysłowych. W końcu zastosowano je w urządzeniach codziennego użytku i stało się to prawdziwym hitem. To wielokierunkowe mieszanie w mikserach planetarnych pozwala na bardzo dokładne i niezwykle szybkie wymieszanie produktów. Mikser planetarny to wielofunkcyjny, nowoczesny sprzęt, który skraca i umila czas spędzony w kuchni. Ten sprzęt może zastąpić kilkanaście innych urządzeń, więc chyba warto?


Dlaczego warto postawić na mikser planetarny a nie innego robota kuchennego?
Mikser planetarny jest aktualnie najmocniejszym urządzeniem tego typu, jakie dostępne jest na rynku. Jest oczywiście trochę podobny do zwykłych mikserów ale ma nad nimi niemałą przewagę. Przede wszystkim jest o wiele mocniejszy – poradzi sobie z każdym, nawet bardzo ciężkim ciastem. Ponadto, posiada mnóstwo dodatkowych funkcji, które pozwalają zastąpić kilka innych urządzeń. Dzięki ruchom planetarnym szybko i bardzo efektywnie napowietrza ciasto. Dla niego po prostu nie ma rzeczy niemożliwych – poradzi sobie z każdym ciastem.

 

Na co zwrócić uwagę podczas kupna miksera planetarnego?
Podczas zakupów, warto przede wszystkim zwrócić uwagę na moc urządzenia. To właśnie ona będzie określała maksymalną wydajność tego sprzętu. Większa moc miksera będzie gwarancją dłuższej pracy urządzenia, bez konieczności przerwy. Szybkość działania noży czy mieszadeł można regulować w sposób płynny lub skokowy. Wiele modeli posiada także przycisk turbo, który zalecany jest do 'trudnych' produktów.

 

Zwróć uwagę na przystawki
Mikser planetarny to urządzenie wielofunkcyjne, którego preferencje i możliwości możemy wciąż poszerzać. Możemy do niego dokupić dodatkowe przystawki, które zwiększają jego atrakcyjność i możliwości. Do najpopularniejszych przystawek możemy zaliczyć maszynkę do mielenia, młynek, sokowirówkę, przystawkę do tarcia i szatkowania.

 

Czy mikser planetarny ma jakieś wady?
Nie da się ukryć, że mikser planetarny to dość spory wydatek. Pomimo tego, że sam w sobie nie jest wiele droższy od innych robotów kuchennych, to kluczową rolę odgrywają tutaj przystawki. Zwiększają one funkcjonalność tego urządzenia, dlatego chcąc rozbudować podstawowy zestaw, będziemy musieli znowu zainwestować.

Zobacz również

4 sposoby na urządzenie kuchni dla seniora

4 sposoby na urządzenie kuchni dla seniora

1 – wyrzucamy niepotrzebne funkcje Nowoczesne sprzęty gospodarstwa domowego posiadają mnóstwo...

Zlewozmywak – przykry obowiązek czy fajny gadżet?

Zlewozmywak – przykry obowiązek czy fajny...

Jednokomorowe, dwukomorowe... Na rynku dostępne są różne modele zlewozmywaków. Różnią...
Komentarze (1)
1
Gość
Agatka
2017-07-20 14:08:05

Posiadam taki mikser od pewnego czasu i muszę przyznać, że jest to świetne rozwiązanie, które znacznie ułatwia pracę w kuchni. Co prawda koszt takiego urządzenia różni się od zwykłego miksera jednakże jego zakres działania jest o wiele większy; )

Twój komentarz
Ocena