Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Planeta(rny) w naszej kuchni – czym jest i czy...

Porady


Planeta(rny) w naszej kuchni – czym jest i czy mi się przyda?

Roboty kuchenne od pewnego czasu zaczęły cieszyć się ogromną popularnością. Znacznie usprawniają gotowanie oraz pieczenie – dlatego każda pani domu marzy o takim urządzeniu. Hitem ostatnich czasów stał się mikser planetarny. Jest to wielofunkcyjny robot kuchenny, który wymiesza, zmieli a nawet poszatkuje. Pomoże wyrobić nam ciasto, zrobi za nas domowy chleb a nawet makaron! Czy rzeczywiście warto go mieć?

Na zdjęciu: Smeg

Co to jest mikser planetarny?
Mikser planetarny to urządzenie przypominające robota kuchennego. Jest to sprzęt z dużą misą, która zmieści chyba wszystko. Dość niespotykana nazwa wywodzi się z nietypowego – wielokierunkowego mieszania, które przypomina ruch planet. Mieszadła kręcą się wokół misy, a dodatkowo – wokół własnej osi – stąd właśnie ta nazwa. Wcześniej 'ruchy' takie były wykorzystywane tylko w maszynach przemysłowych. W końcu zastosowano je w urządzeniach codziennego użytku i stało się to prawdziwym hitem. To wielokierunkowe mieszanie w mikserach planetarnych pozwala na bardzo dokładne i niezwykle szybkie wymieszanie produktów. Mikser planetarny to wielofunkcyjny, nowoczesny sprzęt, który skraca i umila czas spędzony w kuchni. Ten sprzęt może zastąpić kilkanaście innych urządzeń, więc chyba warto?


Dlaczego warto postawić na mikser planetarny a nie innego robota kuchennego?
Mikser planetarny jest aktualnie najmocniejszym urządzeniem tego typu, jakie dostępne jest na rynku. Jest oczywiście trochę podobny do zwykłych mikserów ale ma nad nimi niemałą przewagę. Przede wszystkim jest o wiele mocniejszy – poradzi sobie z każdym, nawet bardzo ciężkim ciastem. Ponadto, posiada mnóstwo dodatkowych funkcji, które pozwalają zastąpić kilka innych urządzeń. Dzięki ruchom planetarnym szybko i bardzo efektywnie napowietrza ciasto. Dla niego po prostu nie ma rzeczy niemożliwych – poradzi sobie z każdym ciastem.

 

Na co zwrócić uwagę podczas kupna miksera planetarnego?
Podczas zakupów, warto przede wszystkim zwrócić uwagę na moc urządzenia. To właśnie ona będzie określała maksymalną wydajność tego sprzętu. Większa moc miksera będzie gwarancją dłuższej pracy urządzenia, bez konieczności przerwy. Szybkość działania noży czy mieszadeł można regulować w sposób płynny lub skokowy. Wiele modeli posiada także przycisk turbo, który zalecany jest do 'trudnych' produktów.

 

Zwróć uwagę na przystawki
Mikser planetarny to urządzenie wielofunkcyjne, którego preferencje i możliwości możemy wciąż poszerzać. Możemy do niego dokupić dodatkowe przystawki, które zwiększają jego atrakcyjność i możliwości. Do najpopularniejszych przystawek możemy zaliczyć maszynkę do mielenia, młynek, sokowirówkę, przystawkę do tarcia i szatkowania.

 

Czy mikser planetarny ma jakieś wady?
Nie da się ukryć, że mikser planetarny to dość spory wydatek. Pomimo tego, że sam w sobie nie jest wiele droższy od innych robotów kuchennych, to kluczową rolę odgrywają tutaj przystawki. Zwiększają one funkcjonalność tego urządzenia, dlatego chcąc rozbudować podstawowy zestaw, będziemy musieli znowu zainwestować.

Komentarze


5.00/5 1 1
5
Agatka

Posiadam taki mikser od pewnego czasu i muszę przyznać, że jest to świetne rozwiązanie, które znacznie ułatwia pracę w kuchni. Co prawda koszt takiego urządzenia różni się od zwykłego miksera jednakże jego zakres działania jest o wiele większy; )

Zobacz również


Sprzęt AGD dla seniora


Nowoczesne urządzenia, których zadaniem jest ułatwienie życia na co dzień, mogą...

Jak czyścić zlew ceramiczny?


Ceramiczne zlewozmywaki na nowo zagościły w wielu kuchniach stając się ich prawdziwymi...

Kamień na kuchenną ścianę - niebanalna dekoracja w...


Szukasz sposobu na zaaranżowanie pomieszczenia kuchennego w niepospolity sposób?...